Skocz do zawartości
Gość cines

czy mam filtr cząstek stałych DPF?

Rekomendowane odpowiedzi

 

czyli w tym silniku na pompowtryskiwaczach jest to możliwe? ajakie to koszty montażu ewentualnie , bo wiem że facet zapłacił coś koło 1,5 tyś zł. czy za taka kasę by DPF dostał?:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli w tym silniku na pompowtryskiwaczach jest to możliwe? ajakie to koszty montażu ewentualnie , bo wiem że facet zapłacił coś koło 1,5 tyś zł. czy za taka kasę by DPF dostał?:/

 

Nie ma szans, sam nowy filtr to koszt 4 do 5 tysięcy PLN.

Kolo coś jest słabo doinformowany, albo "mechanior" robi go w konia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad zakupem B5 TDI 115 KM, z 1999 roku i właśnie wczoraj takie piękne auto oglądałem jednak coś mnie zaniepokoiło; mianowicie właściciel (człowiek niezbyt zorientowany w mechanice i naprawiający najdrobniejsze usterki w serwisie) oznajmił że niedawno wymieniał "układ wydechowy" i założyli mu taki że teraz spełnia normę EURO 4 , co potwierdzono stosowna okrągłą naklejką w rogu przedniej szyby. Zapytałem czy zamontowano mu DPF jednak nie był w stanie odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Jak myślicie , czy możliwe jest założenie DPF do tego modelu, bo szczerze to trochę w to nie wieżę i wolałbym by go nie było. Proszę o odpowiedź zorientowanych w temacie.

pozdrawiam melo.

 

melo ... no prosze Cię, w roku 1999 nawet nie mieli pojęcia, o takim wynalazku jak DPF :-)))

Edytowane przez unperson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam pytanie mam B5 z 2004 r 1,9 TDi 130 KM silnik AVF czy posiadam filtr cząstek stałych ?? Tylko chcę wiedzieć na 100 % co i jak zeby nie było poźniej niespodzianek :D

 

VIN: WNWZZZ3BZ4E313779

Edytowane przez Orzeł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie mam pytanie mam B5 z 2004 r 1,9 TDi 130 KM silnik AVF czy posiadam filtr cząstek stałych ?? Tylko chcę wiedzieć na 100 % co i jak zeby nie było poźniej niespodzianek

 

VIN: WNWZZZ3BZ4E313779

Nie posiada.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie mam pytanie mam B5 z 2004 r 1,9 TDi 130 KM silnik AVF czy posiadam filtr cząstek stałych ??

 

ile razy można zadać to samo pytanie w jednym wątku ?? Kolego nie masz filtra cząstek stałych i żaden inny silnik 1,9 w pasku B5, B5FL takiego filtra nie posiada. W tym modelu DPF występuje tylko i wyłącznie w silniku 2.0 TDI o oznaczeniu BGW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie mam pytanie mam B5 z 2004 r 1,9 TDi 130 KM silnik AVF czy posiadam filtr cząstek stałych ?? Tylko chcę wiedzieć na 100 % co i jak zeby nie było poźniej niespodzianek
A czytałeś temat? Oznaczenia silnika (kod) w jakich jest filtr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich

Ja także nie za bardzo orientuje się w temacie filtru cząstek stałych i też chciałbym wiedzieć czy w pasku 1.9 105 kM 2006r. jest takie "cudo"?

Z góry dzieki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość safek1

Chciałem zapytać w którym kanale znajduje się ilość płynu w zbiorniczku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił paska b5 2000roksilnik ajm .Z niemieckich papierów wynika ze auto w ubiegłym roku zostało zaopatrzone w filtr cząstek stałych,Pisze tez ze spełnia norme euro 4.Teraz pytanie:czy jest możliwe ze przez ten filtr auto przerywa i szarpie podczas przyśpieszania,i kucy jak by troche mniej niz 115.Przeciez taki filtr nie może współgrać z ECU z 2000 roku.Jak ci niemcy mu to podłączyli?? Co wy sądzicie??

Edytowane przez Żucho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam Wszystkich

Ja także nie za bardzo orientuje się w temacie filtru cząstek stałych i też chciałbym wiedzieć czy w pasku 1.9 105 kM 2006r. jest takie "cudo"?

Z góry dzieki za odpowiedź

 

istnieje duże prawdopodobieństwo że mimo iż to 1,9 to masz tam DPF. O ile się nie mylę (jeśli tak to proszę mnie poprawić) w UE wszystkie auta z silnikiem Diesla od 2006 roku musiały mieć DPF bo musiały spełniać normę emisji spalin EURO 4.

Kolega ma Octavię z 2006 roku z silnikiem 1,9 105PS i ma DPF i na pewno ma Euro 4 - wiem bo załatwiałem mu plakietkę ekologiczną na Niemcy i ja do swojego dostałem żółtą a on zieloną.

Edytowane przez wgorny5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty piszesz o dużo nowszych autach,a jego jest z 2000r i ktoś po prostu dołożył mu filter w lutym 2009.Co wy na to??Może ten filter normalnie funkcjonować w ajm??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty piszesz o dużo nowszych autach,a jego jest z 2000r i ktoś po prostu dołożył mu filter w lutym 2009.Co wy na to??Może ten filter normalnie funkcjonować w ajm??

 

A wystarczyło przeczytać cały wątek, odpowiedź masz tutaj =>http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=838051&postcount=60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogę wiedzieć dlaczego tylko ahh na pompie może mieć DPF a afn nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, wyjaśniona jest sprawa odnośnie tego że Paski z silnikiem BGW posiadają DPF, ale czy do wypalania DPF-u jest potrzebny płyn, czy jest tam filtr który nie potrzebuje tego płynu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, wyjaśniona jest sprawa odnośnie tego że Paski z silnikiem BGW posiadają DPF, ale czy do wypalania DPF-u jest potrzebny płyn, czy jest tam filtr który nie potrzebuje tego płynu?

potrzebny jest płyn Satacen:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Kurcze już nic nie rozumiem z tego podpowiedzcie prosze

czy ja mam ten filtr czy nie passat z 2006r z sierpnia 2.0tdi 170KM

BRM

 

Czy to cudo ma filtr DPF czy nie ?

 

Acha jeszcze jedno jakby chciał się ktoś sprawdzić vagiem w warszawie zapraszam kumpel w pracy tak owego posiada więc nie bedzie problemu.

 

Oczywiście na swoją odpowiedzialność ponieważ nie znam się zupełnie na tym

Edytowane przez daro1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b6 maja kolego DPF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że niektóre nie mają lecz nie wiem jak jest z moim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kodem 7GG maja a z kodem OGG nie maja ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności