Skocz do zawartości
Gość PiotrekRzeszów

Gaz Sekwencja - Passat 1.6AHL

Rekomendowane odpowiedzi

9,49L/100km na ostatnim baku.. "mów mi Elvis" ;)

 

oczywiście jakimś cudem zostało mi w baku jeszcze jakieś 4,5 litra.. niesiony niewiedzą zatankowałem do pełna i jak ujrzałem na dystrybutorze 35,5 litra w momencie odbicia to byłem w szoku. coraz lepiej ;) tańszy gaz by sie przydał teraz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, jeśli odbicie następuje zawsze przy takiej samej ilości zatankowanego gazu. Mi wchodzi w zbiornik 38 litrów 90 razy na 100, ale weszło już i 45 litrów nieraz. Bez "przeciągania".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie od totalnego zera do odbicia 40,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek oddaje go do mechaniola.

Wyczyściłem przepustnice, wymieniłem czujnik halla.

Na benzynie obronty falują ale bardzo delikatnie

na LPG jak się rozgrzeje do obroty spadają na maxa,

i gaśnie.

 

W czym będzie różnica że na benzynie nie gaśnie a na lpg

jak nie przypilnuje to obroty lecą do zera? Gazownik mówił

że może być Odma? co to jest :)

 

 

Pzdrrrr

Edytowane przez soa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi w zbiornik wchodzi 45 L a robie na zbiorniku 500 km raz udalo sie nawet 550 km zrobic, a tankuje tylko na ORLEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olo165 kurcze jaki wynik ale to w trasie??

niesamowite. ;)

napisz co masz pod maska wstawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja miałem 1.6 ahl to bez znaczenia, trasa czy miasto, spalanie nie spadało ponizej 15l no ale fakt zeby to jechało najmniej trza kręcić na 3,5tys, na baku robiłem jakieś 400 km (do baku wchodziło ok 56l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wychodzi 11l na miejscu. w trasę ostatnio nie jechałem nigdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olo165 kurcze jaki wynik ale to w trasie??

niesamowite. ;)

napisz co masz pod maska wstawione.

Pewnie silnik do wymiany :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś tu chyba kolega się pomylił.

Chyba że ma jakiegoś super mechanika co tak twierdzi, że jak mało pali to silnik zajechany to trzeba podjąć się wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jak pali więcej ,niz mniej,bo jazda na ubogiej mieszance nie jest wskazana;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej jak pali więcej ,niz mniej,bo jazda na ubogiej mieszance nie jest wskazana;)

Dokładnie o tym myślałem pisząc o silniku do wymiany. Prędzej czy później odbije się to na stanie technicznym silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo pali gaz albo zawory :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy ale myślę że o uszkodzeniu silnika przez gaz mogę coś powiedzieć. Kupiłem B5 1.6 ARM w Niemczech w 2007r. Natychmiast założyłem BRC Sequent 24, przez cały czas użytkowania wymieniłem dwa razy świece i przewody NGK, filtry gazu i powietrza co 12 tys. i 4 razy byłem na regulacji gazu u montażystów. Tankuję 47l i przejeżdżam 470km, a w porywach 530 (trasa na Węgry). Dziś pasek ma 350tyś km i właśnie przymierzam się do kolejnej wymiany filtrów i rozrządu i cieszę się tankując na stacji że nie posłuchałem tych bajek o niszczeniu silnika przez gaz. Nadmieniam że miałem również Ibizę z przebiegiem 150 tys na gazie,a w rodzinie peugeota 406 z przebiegiem 460 tys.z czego 300 na gazie. I jego właśnie mam zamiar przegonić moim paskiem... :bleblePozdrawiam VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D jak dla mnie to reklama BEZ REGULACJI CZEGOKOLWIEK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś pisze że w mieście Passat 1.6 pali mu 10 gazu , to śmiem twierdzić że kłamie. Musiał by palić ok 8 benzyny , co przy tej masie i tym silniku jest niemożliwe (chyba że właściciel pcha swój samochód).

Także Panowie (i Panie) bez przesady i zbędnej reklamy : czy to BRC , Stag czy KME , cudów nie ma - spalić musi.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam że nie reklamuję żadnej instalacji gazowej,piszę bo wiem czym jeżdżę. Na pewno nie żyłuję od świateł do świateł ile fabryka dała i nie jeżdżę po 150km/h. Oczywiście nikogo nie mam zamiaru przekonywać tym bardziej że kolega karol27 posiada bardzo dobry i ,,bez awaryjny,, 2.0 TDI 140,a kolega dgasek ,,oszczędny,, 2.8 V6. Bardziej mi chodziło o pokazanie że gaz wcale nie musi szkodzić silnikowi jeśli jest profesjonalnie założony i z głową użytkowany,a o kosztach nie wspomnę.Ktoś powie a gdzie frajda z jazdy,ale gdyby o to chodziło to to kupił bym subaru,a frajdę spotykam na stacji LPG.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem że moje auto jest oszczędne - pali od 12 do 16 litrów zależnie od pory roku i tego jak bardzo mi się śpieszy i to minimalne 12 jestem w stanie bez problemu udowodnić , ale będzie to monotonna i powolna trasa . 13.5 w mieście bez problemu jakiegokolwiek.

 

Ty napisałeś że minimalnie masz 8.86 w trasie - znaczy się że albo jechałeś 80km/h albo gdzieś tu jakaś ściema jest .

I tylko o to się rozchodzi. Gaz to zło jeżeli jest nieprawidłowo zamontowany. U mnie właśnie pękło 100 tys na gazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności