Skocz do zawartości
Gość PiotrekRzeszów

Gaz Sekwencja - Passat 1.6AHL

Rekomendowane odpowiedzi

Sugerowałbym zrobić nowe mapy gazu, tylko tym razem nieco "spokojniej podejść" do jazdy tak propo spalania: u mnie srednie spalanie w cyklu mieszanym to 10-11litrów. Poza miastem na trasie Mielec-Kraków wyszło mi jakieś 8-9litrów także nie jest chyba taka tragedia ze spalaniem w 1.6

 

ja musze mieć leciutką nogę to pali mi 11-12 w mieście a w trasie i 10 spali ale jak już 160 pruje i ekuipą (4 osoby) to zassssyssssa jak cholera :P i 15-16 spali

Edytowane przez marcinL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam komputera pokładowego więc nie jestem w stanie powiedzieć ile pali przy danej prędkości ale jadąc a4 i później krajowa 4 tez się nie "czołgalem" i chwilami było 1.70na liczniku :D

A propo ile wyciągnąłes max z pełnym stanem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam komputera pokładowego więc nie jestem w stanie powiedzieć ile pali przy danej prędkości ale jadąc a4 i później krajowa 4 tez się nie "czołgalem" i chwilami było 1.70na liczniku

 

komputer mam ale przekłamanie jest więc na nim nie można polegać :)

 

A propo ile wyciągnąłes max z pełnym stanem?

 

maksymalnie w podróży nad morze. kobieta jechała wtedy ze mna pierwszy raz i dostawała białej gorączki jak wyprzedałem 6 TIR-ów pod rząd :P

wtedy na pełnej butli przejechałem 334 km. max... sądzę iż można to poprawić ale kto by chciał jeździć jak żółw :D

a ty?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . 1.6 AHL sekwencja BRC-Sequent-24 spalanie na trasie 10 w mieście od 13 do 18. Nie wiem co jest grane. Vagiem posprawdzane, błędów nie ma. ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . 1.6 AHL sekwencja BRC-Sequent-24 spalanie na trasie 10 w mieście od 13 do 18. Nie wiem co jest grane. Vagiem posprawdzane, błędów nie ma. ???

 

jest dużo opcji dlaczego Twoje auto więcej pali. podstawowe :) jedną z nich może być np termostat- silnik nie osiąga temperatury 90 stc- wtedy mi też paliło krocie 3-4 litry więcej.

kolejnym problemem może być zapieczone hamulce... też przez to przechodziłem. spalanie wzrosło wtedy o 2-3 litry. wyczyszczenie prowadnic rozwiązało problem.

 

nie wiem jaką masz instalację oraz ile ma lat ale jeśli sprawdzisz sobie te dwie rzeczy wtedy podjedź do gazowników. ja jeszcze mam na gwarancji więc spalanie sprawdzam sobie za free raz na 5000 km.

 

pzdr

Edytowane przez marcinL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja BRC 24 założona 2009 w styczniu. Hamulce, prowdnice wyczyszczone, termstatu nie wymieniałem bo na zegarze mam 90 stopni. Dzięki za szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . 1.6 AHL sekwencja BRC-Sequent-24 spalanie na trasie 10 w mieście od 13 do 18. Nie wiem co jest grane. Vagiem posprawdzane, błędów nie ma. ???

Gazu nie sprawdzisz vag-iem,aby sprawdzic gaz musisz mieć inny program diagnostyczny i kabel do centralki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie można sprawdzić Vagiem, gazu. Ale już niedługo będe miał własny kabelek i oprogramowanie to się będe bawił. Na razie mam instalację na gwaracncji to nie będe ruszał. Tylko martwi mnie ta rozbieżność miasto trasa.

W mieści od 15 do 18 na trasie 10. :zeco

Parametry na Vagu porównywałem z Audi A4 z takim samym silniczkiem 1.6 AHL i parametry są mniej więcej indentyczne. Spalanie chwilowe w Audi i u mnie, mówię tu oczywiście o parametrach na benzynie, waha się w okolicach 1-1.2 l/h.(na psotoju)

Jemu gazu w mieście pali max 13. :fajny.

ps. czujniki temperatuczy cieczy chłodzącej to już ze 4 sprawdzałem i na każdym tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na vagu pokazuje za bogato,za ubogo?

Chyba że masz lambde na gazie odpiętą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyty sondy lambda są w porządku. Tylko od czasu do czasu wywala mi błąd (tylko na gazie), że mieszanka jest za bogata. :dupablada.

Coś mi się zdaje że ten mój gazownik w kulki ze mną leci. :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś mi się zdaje że ten mój gazownik w kulki ze mną leci.

jak każdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąg Vaga:

Control Module Part Number: 3B0 907 557 C

Component and/or Version: 1,6l R4/2V SIMOS HS D03

Software Coding: 04001

Work Shop Code: WSC 00028

1 Fault Found:

00537 - Lambda (Oxygen Sensor) Regulation

19-10 - Lower Limit - Intermittent.

 

Koledzy, czy ja w swoim passacie 1.6 AHL kolektor ssący plastikowy mam KNOCK SENSOR, a jak jest to gdzie.

I poprosiłbym któregoś z kolegów o zebranie parametrów z Vaga na wolnych obrotach:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Błąg Vaga:

Control Module Part Number: 3B0 907 557 C

Component and/or Version: 1,6l R4/2V SIMOS HS D03

Software Coding: 04001

Work Shop Code: WSC 00028

1 Fault Found:

00537 - Lambda (Oxygen Sensor) Regulation

19-10 - Lower Limit - Intermittent.

 

Koledzy, czy ja w swoim passacie 1.6 AHL kolektor ssący plastikowy mam KNOCK SENSOR, a jak jest to gdzie.

I poprosiłbym któregoś z kolegów o zebranie parametrów z Vaga na wolnych obrotach:fajny

masz problem z lambdą za uboga mieszanka sprawdź jak wygląd sonda na vag-u a kolektor masz ze stopu aluminium http://www.motoallegro.pl/item1101593967_passat_b5_1_6_ben_symbol_silnika_ahl.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KNOCK SENSOR
wybacz nie zrozumiałem twojej wypowiedzi trochę zamotałeś szukaj czujnika spalania stukowego ale nie jestem pewien czy masz go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też nie wiem, ale na Vag-u mam wartości i się zmieniają pod obciążeniem. A i mam tki problem na gazie i benzynie, że jak gwałtownie wcisnę pedał gazu to delikatnie mu obroty spadają a potem się zbiera dopiero :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje to skasować i pośmigać na samej Pb.Zapewne błąd dotyczy biegu jałowego na LPG,przy tym silniku chyba nie ma przepływki tylko MAP,więc można jeszcze zerknąć po kanałach vag-a,ewentualnie zrobić loga.

Edytowane przez karol27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie. Jeździłem na samej benzynie. I oto rezultaty:

- brak błędów sondy lambda

- spalanie trasa 8l

- spalanie miasto 12,7l

 

Na gazie sporadycznie

- błąd lambdy

- spalanie trasa 10l

- spalanie miasto 18l:zeco

Silnik 1.6 Ahl , gaz sekwencja BRC 24 :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja też mam problem ze spalaniem bo na początku palił 20 Lpg później po "regulacji "16 teraz znowu byłem do poprawki i zszedł na 13-14 w mieście . Dodam że jak włącze klime to auto na lpg niechce się ciągnąć a gość robił regulacje z włączoną klimą i niby miało być ok. Instalacje mam zenita a wtryski Valteki czerwone . Dobrze że te upały ustały bo bym oszalał i musiał go pchać przy większych górach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności