Skocz do zawartości
Gość PiotrekRzeszów

Gaz Sekwencja - Passat 1.6AHL

Rekomendowane odpowiedzi

Co do map paliwowych to gazownik powiedział mi żeby odpiąć akumlator na ok 2-3 godz. poten na benzyniek zrobić ok 30 km i ustawiać gaz . A co wy o tym sądzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ci powiedział,tylko te mapy to zbieraj tak "na emeryta"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki powiedzcie mi co moze byc przyczyną tego ostatnio poluzował mi sie elektrozawór i awaryjnie przełączał mi sie na Pb więc dokręciłem i jest ok :)

ale dziś jadąc z włączoną klimą przełączył sie awaryjnie na Pb zjechałem na pobocze zajrzałem pod maske i wszystko ok wyłączyłem klime i jest git do tej pory :)

ale co to moze byc przyczyną tego przełączania na klimie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na klimie jest większe zapotrzebowanie na gaz więc jedx do gazowników i ustaw z włączoną klimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie. U mnie ustawiane bez klimy i jest ok. Tu raczej będzie problem ze znacznym spadkiem napięcia i dlatego rozłącza.

 

Pozdrawiam - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze ci powiedział,tylko te mapy to zbieraj tak "na emeryta

Co miało znaczyć zbieroanie map "na emeryta " do ilu mogę dokręcić autko przy zbieraniu tych map ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego yunivers chętnie poczekam na twoje fotki. Będę mógł się czymś pokierować później przy własnej poprawce

więc tak jak mówiłem proszę o to fotki mojej instalacji,sorry za syf pod maską ale odradzają mi mycie ze względu właśnie na instalacje :(

qx3wy9.jpg

142anmq.jpg

11in2p1.jpg

21ju63l.jpg

96ai4n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy partanina skoro staga mozna kupic za 750 zł kpl zbiornik 500 reszta klamotów tzn rurki wlew 200 razem daje to 1450 zł wiec jak długo jeszcze gazownik bedzie zarabiał 1000 zł na montzu jednej instalacji 150 zł za godzine pracy to nie mają w nalepszym serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zarabiał 1000 zł na montzu jednej instalacji

Właściciel musi zapłacić za utrzymanie warsztatu,pracowników,coś mu musi zostać dla siebie.Wątpię,że jakąkolwiek robotę chciał byś robić za darmo,jeżeli uważasz że to taki"haj lajf", zacznij to robić sam.

P.S Rozumiem ze starasz się uzyskać pełną aktywację konta?

Edytowane przez karol27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz dać fotkę bez osłony silnika ,chodzi mi o montaż wtryskiwaczy .Jedno co się chwali to bardzo dobry filtr ..FL02 czaja .Przeważnie wstawiają najtańszy chłam.Map sensor zdało by się przenieść z nadkola bliżej reduktora ,czym krótsze wężyki tym lepiej .Lepsza reakcja na gaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo dobry filtr ..FL02 czaja

Przy okazji spytam: filtry są na allegro, ale gdzie można kupić podstawę tego filtra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie miałem Czaja02,ale w wielu przypadkach po kilku tysiącach km był sprawcą zamieszana w instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem tutaj http://drypa.pl/produkt803_FILTRY_DO_LPG_-_Filtry_Fazy_Lotnej__-__-_FL-02_P1-1_12_12_Filtr_fazy_lotnej_z_podstawa_.html .Na forum LPG jest to najbardziej polecany filtr ,szczególnie do wtrysków Magic jet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście nie miałem Czaja02,ale w wielu przypadkach po kilku tysiącach km był sprawcą zamieszana w instalacji.

A co się działo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek,chyba cos ci sie pomyliło z tymi punktami "pomógł".

Stawiał zbyt duzy opór cisnieniu,co doprowadzało do spadków ciśnienia i szarpania.Podobno mależy rozwiercic podstawę ,wlot i wylot.

Hmm... dziwna sprawa ze dzikson pisze iż na lpg forum polecają te filtry

http://lpg-forum.pl/viewtopic.php?t=2342&highlight=filtr+czaja

Edytowane przez karol27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek,chyba cos ci sie pomyliło z tymi punktami "pomógł".

Hehe nic mi się nie pomyliło, byłem właśnie o krok od kupna takiego filtra, a tak to chociaż wiem że coś się może dziać.

Obecnie też mam filtr Czaja tylko zwykły. Ten z podstawą mi się bardzo spodobał ale teraz przynajmniej się zastanowie nad kupnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecają,polecają...wyrwałeś jeden temat z forum. Rożne opinie na temat spadków ciśnienia były przed modyfikacją producenta.Dodatkowa rzeźba podstawy jeszcze go usprawnia.Ja u siebie nie odnotowałem żadnych spadków ciśnienia ,ale mimo to dłubałem podstawę .Filtr służy do filtrowania ,a to robi znakomicie i żaden inny na rynku mu nie może dorównać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyrwałem ten,który był wówczas,kiedy zajmowałem(interesowałem) sie instalacjami,czyli mozliwe że przed dokonaniem modyfikacji.Fakt że ma podwójna filtrację daje + na jego korzyść,lecz ja jestem przeciwnikiem tego typu ulepszeń.

dzikson ostatni post jest z maja 2010 więc nie sądze aby cos sie zmieniło.Jak napisal Sebastian,az tak duzego problemu nie stanowią otwory przelotowe jak wewnetrzna konstrukcja kanałów.

Edytowane przez karol27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A możesz dać fotkę bez osłony silnika ,chodzi mi o montaż wtryskiwaczy .Jedno co się chwali to bardzo dobry filtr ..FL02 czaja .Przeważnie wstawiają najtańszy chłam.Map sensor zdało by się przenieść z nadkola bliżej reduktora ,czym krótsze wężyki tym lepiej .Lepsza reakcja na gaz.

fotki wstawie jutro :)

a Tobie chodzi o czujnik ciśnienia aby był bliżej reduktora czy coś innego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fotki wstawie jutro

a Tobie chodzi o czujnik ciśnienia aby był bliżej reduktora czy coś innego???

 

Tak ,czyli map sensor ,masz go na nadkolu .Mi też tak zamocowali .Dobrze by było go przenieść bliżej reduktora .Od rozgałęźnika podciśnienia przewody powinny mieć taką samą długość .Czyli rozgałęźnik reduktor i map sensor.

 

---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 21:54 ----------

 

Wspomogę się rysunkiem .Przewody na żółto takie same długości .

 

przechwytywanieky.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności