Skocz do zawartości
Gość PiotrekRzeszów

Gaz Sekwencja - Passat 1.6AHL

Rekomendowane odpowiedzi

zdazy mu sie bardzo zadko ze skocza obroty ale to jedynie do okolo 800 obrotow i zaraz wracaja.

 

To mi powiedz kolego "normalnie" to ile masz obrotów - poniżej 800? Może w tym jest problem że przygasa. Wolne obroty w pasku to około 860.

 

Pozdrawiam - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalacja firmy "sec" co wiecej napisac bo nie bardzo sie znam ? na PB obroty sa kolo 900 , potrafia spasc do 800-700 przy wrzucaniu na luz ale to jest doslownie skok na sekunde, a na gazie coraz czeciej gasnie tak jakby nie dostawal gazu, a temperatura moze miec cos do tego skoro przy 90 stopniach tez gasnie? ostatnio ktos mi powiedzial ze to moze byc sonda lambda, chce sie na dniach wybrac na warsztat ale chcialbym cos wiedziec bo jak pojade to beda chcili kase wyciagnac ... niestety przy gazie nie mam pojecoa o co chodzi i beda mi wmawiac... tak jak na warsztacie gdzie niby jest gwarancja na gaz, powinni zrobic to bez zadnego gadania ale jak mam im zosatwic samochod to boje sie ze odbiore go w jeszcze gorszym stanie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz cały wątek na temat 1.6 AHL i spadków obrotów. Mój przypadek opisany w poście #20.

 

Pozdrawiam - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy, noszę się z zamiarem wrzucenia gazu do swego paska (zona zaczęła dojeżdżać do pracy 5 stówek miesięcznie na paliwko mi się nie uśmiecha) :dolamam Zastanawiam się co wybrać. Przeczytałem cały ten wątek i nic konkretnie nikt nie poleca. Zapytam więc tak: Co będzie lepsze AGIS czy STAG 300 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego oczywiście ze STAG!!! ja mam też 1.6 i mam STAG 4,wtryski magic jet,reduktor zavoli i jestem zadowolony za instalke dałem 2400zł,do pierwszego 1000km muliło go ale potem po wyregulowaniu autko pali 10L na 100km gazu i moje odczucia sa takie ze lepiej chodzi na gazie niż na benzynie :D

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do VW MARCIN : oczywiście , że STAG bo Agis jest marną kopią STAG-a .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STAG 300 jak najbardziej. Ale ja również polecam KME Diego G3. Wtryski Magic Jet (choć ich "magia" powoli zaczyna pryskać :) radzę poczytać www.lpg-forum.pl) lub Rail Horizon IG3, choć są trochę zbyt nowe żeby coś o nich powiedzieć - ja na razie przejechałem na nich tylko 12tyś. Spalanie na trasie na takim zestawie bez problemu spada poniżej 11L przy silniku 2,5 170 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam też paska 1.6 AHL. Mam zamiar założyć gaz. Pozostaje pytanie jaki gaz oraz kogo możecie polecić w okolicach Włocławak i Torunia.

 

Dodam, że mam gaz 2 generacji w astrze i nie jestem zadowalony a raczej jestem mocno zniesmaczony tym gazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto Flesz.Lubicz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol27 zakładałes tam? Czy z informacji od znajomych ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że mam gaz 2 generacji w astrze i nie jestem zadowalony a raczej jestem mocno zniesmaczony tym gazem.

 

Wcale się nie dziwię. Załóż IV generację u dobrego gaziarza i nawet nie poczujesz różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:passatfan

Mam takiego Passka jak w tytule tematu i nosze się z zamiarem założenia sekewencji. Rozejrzałem się trochę po gaziażach w moim mieście i zakładają instalki fimy KME i V-TEC. Na forum użytkownicy rekomendują STAGA. Zastanawiamsię czy założyć którąś z instalacji oferowanych w moim mieście czy szukać "fachmana" który mi założy STAGA. Co radzicie - którą instalację jaki model i jakie komponenty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam KME Diego G3 i jestem zadowolony. Jeśli ktoś narzeka na ten sterownik to albo nie umie go ustawić, albo jest źle zamontowana instalacja. Wtryskiwacze to Rail Horizon, ale można też zamontować Magic Jety.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzi którzy mają KME i takich co wyrzucili bo badziewie straszne. Podobnie jak większość sugeruję staga - jak ci się skrzaczy , albo gazownik się wypnie to ktoś na spocie zajrzy . Stag ma parę rzeczy których KME nie ma.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pesysz

Witam

Jestem tu nowy i zielony dlatego podpinam się pod rozpoczęty temat mam takie autko jak w temacie i niedawno założyłem gaz sekwencyjny koszt ok.2100 ale jaki to nie bardzo wiem.

Po wyjechaniu z warsztatu wszystko było dobrze ale za kilka dni pojawiły się problemy z pracą silnika.

Silnik trzęsie się zbytnio ale tylko na gazie moc auta spadła szczególnie widoczne jest przy wjeżdżaniu pod górę oraz jazda w trakcie której zaczął szarpać.

Pojechałem na regulacje gość powiedział że instalacja jest w porządku ale kazał wymienić lub wyczyścić odme sugerując ze passaty i audi te typy na gazie tak mają.

Mam gorącą prośbę przed odstawieniem auta do warsztatu na co naprawdę mam zwrócić uwagę w tym przypadku.

 

Dodam że już wymieniłem świece na nowe NGK ale taki symbol jakie były nie wiem czy dobrze zrobiłem bo widziałem w necie że są specjalne NGK do LPG

 

Za wszelka okazana pomoc będę wdzięczny ponieważ jazda takim autem to koszmar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem to samo jak założyłem gaz ale gazownik kazał mi po 1000km przyjechać na regulacje bo przy przyśpieszaniu,wyprzedzaniu auto przerywało i poprostu było słabe jak muł po wyjeżdżeniu 1000 km pojechałem do gazownika podpiął kompa zwiększył temp.przełączania sie z Pb na LPG na 45 stopni i auto bryka aż miło tak jak na benzynie moc osiągi itp. więc jeśli masz nowy gaz to wyjeździj ten 1000 km niech wszystko sie dogra a potem pojedz na regulacje tam gdzie zakładałeś gaz :) pozdrawiam

Edytowane przez yunivers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sugerując ze passaty i audi te typy na gazie tak mają.

 

Bzdury ci opowiada

 

na co naprawdę mam zwrócić uwagę w tym przypadku.

 

Ile ci pali ten samochód, bo brak mocy może być spowodowane źle dobraną średnicą wtrysków gazu tzn. za mało rozwiercone dysze

I trzecia rzecz - to wiem z własnej autopsji - może być uszkodzony komp. sterujący gazem. Dwa razy jeździłem do gazownika a ten skubaniec działa, za trzecim razem padł całkowicie i wymiana w ramach gwarancji. Co śmieszne jak auto było "zimne" to wsio ok jak się nagrzał to głupiał. Komp "zeto"

 

Pozdrawiam - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze będzie ci kazał wymienić przewody,przepływkę a na końcu jechać do elektryka.Jak zobaczy ze nie odpuścisz to moze poprawi to co zrobił źle.Równiez obstawiam źle dobraną srednicę dysz,i coś z ciśnieniem na reduktrorze.Jak możesz to wrzuć opis konfiguracji z karty lub zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wy się spodziewacie za 2100? Jaka cena taka partanina , a przecie vw to gazu nie lubi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności