Skocz do zawartości
Gość Krzych

Regulacja drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisaj bede walczyl z tymi drzwiami bo mi sie opuscily i jak wywalcze to opisze co zrobilem, i dam fotki bo duzo osob opisuje ale konkretow nie podaje ani zdjec a zeby pomoc jakims forumowiczom to trzeba najprosciej ze zdjeciami i wtedy kazdy wie o co chodzi i robi to sam bez najmniejszego problemu, wieczorem wstawie fotki

 

ja czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto nie czeka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, bardzo bym prosil o fotki i moze jakis opis do tej regulacji, bo u mnie tez opadly, te od kierowcy w moim przypadku prawe ;]

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co... odswierzam, moze ktos pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metoda szybko tanio tesco (na opadniete drzwi kierowcy - bo zawias gorny sie wyrobil):

odkrecic zawias dolny od drzwi i pod niego podlozyc podkladke z grubej blachy (moze byc aluminiowa.. nie bedzie rdzewialo i pewnie da sie wyciac nozycami z blachy)

Wymiana gornego zawiasu drzwi kierowcy to masakra

Pozdrawiam,

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem jest z kolei ciut inny. Drzwi przednie pasażera się domykają elegancko, nie są opuszczone ani nic z tych rzeczy. Niestety w górnym narożniku nie schodzą się idealnie względem słupka dzielącego drzwi pasażera i kierowcy (i odstają jakiś może 1 cm) i powoduje to denerwujący gwizd od 110 km/h. Czym trzeba kręcić żeby doszły do środka w równej płaszczyźnie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Czy ktos wie jakie tam klucze przychodza do tych zawiasow jakies gwiazdkowe ale sa podobno 6 i 12 gwiazdkowe. Chce wiekszosc roznych prac wykonywac sam z wiadomych przyczyn i chce sie zaopatrzyc w zestaw kluczy ,ktore moga sie przydac do roznych napraw w moim kochanym bolidzie. Prosze o info zorientowanych w tym temacie bo 17 i 19 oczkowa to tutaj nie pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam! Czy ktos wie jakie tam klucze przychodza do tych zawiasow jakies gwiazdkowe ale sa podobno 6 i 12 gwiazdkowe. Chce wiekszosc roznych prac wykonywac sam z wiadomych przyczyn i chce sie zaopatrzyc w zestaw kluczy ,ktore moga sie przydac do roznych napraw w moim kochanym bolidzie. Prosze o info zorientowanych w tym temacie bo 17 i 19 oczkowa to tutaj nie pomoze.

 

 

Jak kupisz taki zestaw http://allegro.pl/item951689565_yato_yt_0400_torxy_bity_hexy_spline_fv_gw.html YATO YT-0400 to odkręcisz zawiasy, a jak sam napisałeś przydadzą sie do innych napraw, jeśli chodzi o firmę to też mogę Ci szczerze polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki under81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, mam taki objaw na drzwiach kierowcy, ze podnoszac je do gory, czuje luz, prawdopodobnie na dolnym zawiasie.

bardzo bym prosil o diagnostyke usterki ;) i moze jakas podpowiedz jak temu zaradzic.

 

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo bym prosil o diagnostyke usterki
Zdiagnozować to musisz sam. Poproś drugą osobę żeby złapała tył drzwi gdy są lekko uchylone i podnosiła je cyklicznie do góry. Ty w tym czasie sprawdź dokładnie który zawias ma luz. Dolne się tak nie wyrabiają, nalpierw idą górne. W górnym zawiasie sprawdź czy śruba blokująca bolec jest mocno wkręcona. Tam idzie nasadowa 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do tematu. Mam problem z otwieraniem drzwi od kierowcy, musze bardzo mocno szarpnąc za klamkę żeby je otworzyć, boję sie że mogę wkońcu urwać tą klamke, a szkoda. W drzwiach nie ma luzu, nie widać też nigdzie śladów obtarć lakieru na drzwiach i karoserii. Drzwi łatwo się zamyka i nie chodzą ciężko. Jak są zamkniete to ładnie sie spasowują z tylnimi drzwiami i wogule zachowują równe wszystkie szczeliny.

 

W tym wątku wyczytałem, że jest sruba regulujaca naciag linki dostepna w klamce po odkreceniu zaslepki klamki. Dlatego mam pytanie czy w mojim przypadku może chodzić własnie o zły naciąg linki? I czy mogłby ktoś wrzucić jakieś zdjęcie która to śruba reguluje naciag tej linki i o jaką zaslepkę klamki chodzi? Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym wątku wyczytałem, że jest sruba regulujaca naciag linki dostepna w klamce po odkreceniu zaslepki klamki.
To nie jest śruba, Po zdjęciu zaślepki widać końcówkę linki którą się reguluje wkładająć w odpowiednie miejsce bardziej lub mniej ją naciągając.Najpierw musisz wyjąć zaślepkę wraz z bębenkiem zamka - to ta tylna nieruchoma część klamki - w przednich drzwiach z bębenkiem zamka, w tylnych gładka. Żeby zdjąć tą zaślepkę z zamkiem musisz w dziale warsztat dla B5 przeczytać odpowiedni post o rozbiórce i naprawie drzwi i zamków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy chyba odbiegli od głównego wątka : JAK wyregulować drzwi (kierowcy)

 

---------- Post added at 19:53 ---------- Previous post was at 19:35 ----------

 

 

dlaczego nie widac fotek ?? mozna je wrzucić ponownie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartszatki

U mnie problem jest z kolei ciut inny. Drzwi przednie pasażera się domykają elegancko, nie są opuszczone ani nic z tych rzeczy. Niestety w górnym narożniku nie schodzą się idealnie względem słupka dzielącego drzwi pasażera i kierowcy (i odstają jakiś może 1 cm) i powoduje to denerwujący gwizd od 110 km/h. Czym trzeba kręcić żeby doszły do środka w równej płaszczyźnie ???

 

 

dołaczam sie do prosby u mnie tez gwizdze a drzwi troszke odstaja

Edytowane przez Roberto Nice - trance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bartszatki

U mnie problem jest z kolei ciut inny. Drzwi przednie pasażera się domykają elegancko, nie są opuszczone ani nic z tych rzeczy. Niestety w górnym narożniku nie schodzą się idealnie względem słupka dzielącego drzwi pasażera i kierowcy (i odstają jakiś może 1 cm) i powoduje to denerwujący gwizd od 110 km/h. Czym trzeba kręcić żeby doszły do środka w równej płaszczyźnie ???

 

 

dołaczam sie do prosby u mnie tez gwizdze a drzwi troszke odstaja

proponuje podłożyć podkładkę pomiędzy drzwi a zawias wypchnie drzwi i z licuje się z słupkiem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwi kierowcy.Luz na sworzniu zawiasu.Poluzowana śrubka z kapturkiem.Czy samo dokręcenie tej śrubki rozwiąże problem,czy potrzebna wymiana zawiasu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drzwi kierowcy.Luz na sworzniu zawiasu.Poluzowana śrubka z kapturkiem.Czy samo dokręcenie tej śrubki rozwiąże problem,czy potrzebna wymiana zawiasu ?

 

Dokręć i test-jeżeli nie pomoże to do wymiany niestety.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogło :-(

Zawias zamówiony.ASO - 55 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności