Skocz do zawartości
Gość Krzych

Regulacja drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki kolego za zarozumialą dokładną odpowiedź:) jak znajde chwilke to zobacze jak to tam wszystko wygląda.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a no - zauważyłem, że tak jakby szyba mi drżała (w drzwiach kierowcy) bo jak docisnę to nic nie wibruje... niemniej ja u siebie mam taki problem, że góra mi trochę odstaje - ktoś ma radę jak to naprostować ?

Zauważyłem tez, że linia drzwi (chromowana listwa) nie jest na równi z chromowaną listwą od drzwi pasażera za kierowcą.

Próbowałem "wciągnąć" trochę drzwi kierowcy do środka poprzez przesunięcie "ucha" na słupku ale drzwi się ciężko zamykają i otwierają.. jakies rady ? :)

 

pomoze ktoś :-) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka mialo być zrozumiałą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a no - zauważyłem, że tak jakby szyba mi drżała (w drzwiach kierowcy) bo jak docisnę to nic nie wibruje... niemniej ja u siebie mam taki problem, że góra mi trochę odstaje - ktoś ma radę jak to naprostować ?

Zauważyłem tez, że linia drzwi (chromowana listwa) nie jest na równi z chromowaną listwą od drzwi pasażera za kierowcą.

Próbowałem "wciągnąć" trochę drzwi kierowcy do środka poprzez przesunięcie "ucha" na słupku ale drzwi się ciężko zamykają i otwierają.. jakies rady ? :)

 

na prawdę nikt nie pomoże ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci to ustawić w Zielonej Górze. Daleko nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę Ci to ustawić w Zielonej Górze. Daleko nie masz.

 

Zależy jak dla kogo :) Dla mnie 2x180km to jest spory kawałek :)

Jakbyś mieszkał dużo bliżej to bardzo chętnie! A tak to pozostaje mi metodą-prób i błędów - pytanie z którymi zawiasami dokladnie walczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustawić drzwi na dolnym zawiasie - w miejscu mocowania do słupka. Od środka musisz zdjąć plastikową osłonę słupka - pod nią znajdziesz plastikowy uchwyt z kilkoma złączami. Uchwyt trzeba podnieś do góry i wysunąć z dolnych mocowań, górne mocowanie odblokujesz zapadką. Pod koszykiem jest otwór , w dnie otworu śruba - to ona mocuje zawias od wewnątrz. Póki co zostaw ją dokręconą.

 

Zawias jest mocowany także przez śrubę zewnętrzną. Dostęp jest fatalny. Ja kupiłem bita spline , skróciłem go ile się dało, byle tylko dało się go chwycić płaskim kluczem 10mm. Płaskimi szczypcami przez szczelinę między drzwiami a błotnikiem wciśniesz bita w śrubę, a następnie od wnęki podejdziesz płaską 10mm. Poluzuj śrubę.

 

Wsiądź do auta, zamknij drzwi. Poluzuj nieco wewnętrzną śrubę. Reguluj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz ustawić drzwi na dolnym zawiasie - w miejscu mocowania do słupka. Od środka musisz zdjąć plastikową osłonę słupka - pod nią znajdziesz plastikowy uchwyt z kilkoma złączami. Uchwyt trzeba podnieś do góry i wysunąć z dolnych mocowań, górne mocowanie odblokujesz zapadką. Pod koszykiem jest otwór , w dnie otworu śruba - to ona mocuje zawias od wewnątrz. Póki co zostaw ją dokręconą.

 

Zawias jest mocowany także przez śrubę zewnętrzną. Dostęp jest fatalny. Ja kupiłem bita spline , skróciłem go ile się dało, byle tylko dało się go chwycić płaskim kluczem 10mm. Płaskimi szczypcami przez szczelinę między drzwiami a błotnikiem wciśniesz bita w śrubę, a następnie od wnęki podejdziesz płaską 10mm. Poluzuj śrubę.

 

Wsiądź do auta, zamknij drzwi. Poluzuj nieco wewnętrzną śrubę. Reguluj

 

powiem krótko: O JEZUS MARIA! Byłem przekonany, że sprawa jest dużo łatwiejsza - próbowałem "dociągnać" drzwi do środka za pomocą regulacji rygla na słupku, niestety dużo to nie pomogło - dół ładnie dolega niestety od klamki wzwyż trochę odstaje.. dlatego tez rozumiem, że inaczej się po prostu NIE da niż zabawa z regulacją dolnego zawiasu - sposób który opisałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim pasku miałem wyraźnie opadnięte prawe, przednie drzwi więc nie wiele myśląc wyregulowałem to na zamku tj na "zapięciu"zamka drzwi na słupku B. Teraz zamknięte drzwi są równiutko ustawione względem drzwi tylnych widać to np po tej chromowanej obramówce okalającej okna. Problem w tym ze teraz drzwi ciężko się domykają tzn podczas zamykania jakby "podskakiwały". Sprawdziłem co może być nie tak i okazało się niestety że mam spory luz w górnym zawiasie. Czytałem już trochę na forum i wiem że demontaż tego zawiasu to istna masakra. Wie ktoś może jak rozwiązać ten problem w inny sposób? Dodam ze nie zamierzam ustawiać zapięcia w to samo miejsce :nie :D może da się jakoś to wyregulować na zawiasach? Ewentualnie poda ktoś rozmiar klucza potrzebnego do odkręcenia górnego zawiasu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do regulacji górnego zawiasu trzeba zdemontować deskę. Próbowałeś dokręcić śrubę blokującą trzpień zawiasu ?

 

Możesz podregulować drzwi na dolnym zawiasie - też się podniosą. Sposób opisałem powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nie próbowałem. Ale z tego co się przyglądałem to znalazłem tam tylko dwie śruby jedna mocującą zawias do drzwi i drugą mocującą go do karoserii :niekumam

Aaaa już wiem o co chodzi. Porównałem sobie prawy i lewy górny zawias i okazało się że w prawym w ogóle nie ma tej śrubki pod trzpieniem chyba wypadła :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to goń na szrot po śrubkę - pewnie luz zredukujesz do zera, a drzwi podniosą się do właściwego poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na szrocie śrubkę ale nieznacznie zredukowała ona luz na górnym zawiasie. Co lepsze to zauważyłem też spory luz na dolnym. Skale problemu widać na poniższych filmikach https://www.youtube.com/watch?v=njuErRFRsvY https://www.youtube.com/watch?v=NnwMAiYaN30 Drzwi puszczone swobodnie nie domykają się, zresztą w ogóle znacznie ciężej się domykają od lewych i strasznie to denerwujące. Próbowałem poszukać zawiasow na szrocie ale ciężko je w ogóle znaleźć, a co dopiero w kolorze. I tu moje pytanie co doradzacie wymianę obydwu czy blacha pod dolny zawias wystarczy? Po dokręceniu śrubki w górnym zawiasie drzwi sporo sie podniosły i teraz juz nie razi to tak w oczy ale problem z domykaniem niestety pozostał.

Edytowane przez andrzej24499

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to podnies je moim sposobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodatkowo podniosłem sobie tylne drzwi na obu zawiasach - teraz nie mam żadnego skrzypienia uszczelek, trzeszczenia na dziurach, po prostu idealnie cicho w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie drzwi nic nie dało. Męczyłem się z tym cały dzień i zero efektu. Na szczęście znalazłem winowajce nie domykających się drzwi. Po prostu dolna śruba dolnego zawiasu uderza w czasie zamykania drzwi o obudowę zawiasu. Tylko jedno mnie jeszcze zastanawia jak to możliwe że żeby wszystko wróciło do normy musiałem połowę główki śruby zeszlifować

.Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie myślę, że ktoś taki jak Wy pomoże mi wyjaśnić pewien problem. (żaden mechanik ani pseudo-mechanik nie chce się tego podjąć "bo nic nie zarobi a trzeba się nadłubać").

Problem w tym, że podczas mycia, deszczu itd mam wodę za siedzeniem pasażera (prawy tył w b5 FL Variant). Drzwi zamykają się raczej normalnie, uszczelka z tego co sprawdzaliśmy jest cała. Wczoraj położyłam w dwóch miejscach ściereczki, okazało się, że woda leje się normalnie przez próg. Niestety nie jest to ilość kilku kropelek. Wygląda to tak jakby woda nie wylatywała na zewnątrz tylko wszystko co spłynie trafiało do środka auta.

Mechanicznie jestem w stanie sobie coś tam ogarnąć sama, z uszczelkami nie miałam styczności więc boję się dotknąć :) Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Panowie myślę, że ktoś taki jak Wy pomoże mi wyjaśnić pewien problem. (żaden mechanik ani pseudo-mechanik nie chce się tego podjąć "bo nic nie zarobi a trzeba się nadłubać").

Problem w tym, że podczas mycia, deszczu itd mam wodę za siedzeniem pasażera (prawy tył w b5 FL Variant). Drzwi zamykają się raczej normalnie, uszczelka z tego co sprawdzaliśmy jest cała. Wczoraj położyłam w dwóch miejscach ściereczki, okazało się, że woda leje się normalnie przez próg. Niestety nie jest to ilość kilku kropelek. Wygląda to tak jakby woda nie wylatywała na zewnątrz tylko wszystko co spłynie trafiało do środka auta.

Mechanicznie jestem w stanie sobie coś tam ogarnąć sama, z uszczelkami nie miałam styczności więc boję się dotknąć Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź.

A nie przeciekają Ci drzwi do środka pod tapicerką? Jak znajdziesz wodę na wycieraczce sprawdź czy nie ma poniżej tapicerki na drzwiach śladów po wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwórz drzwi i lej wodę po szybie... jeśli poleci spod tapicerki a nie z owtorów pod drzwiami to zdemontuj tapicerkę drzwi, weż sylikon i uszczelnij aluminiową blachę trzymająca mechanizm szyb itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności