Skocz do zawartości
Gość Krzych

Regulacja drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Poluzuj śruby na dolnym zawiasie (te które idą w drzwi) i przesuń drzwi na zewnątrz. Dokręć śruby i sprawdź. Metoda prób i błędów rozumiesz. Dół wyjdzie na zewnątrz a góra się schowa do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z drzwiami a konkretnie z ich domykaniem. Może po kolej, ostatnio zauważyłem i to nie tylko ja dziwne skrzypienie, trzeszczenie, ćwierkanie ze środkowego slupka, okazło się że do wina drzwi a konkretnie ich nie domykania się. Sprawa wygląda tak że drzwi są normalnie zamknięte ale jak od wewnątrz je docisne do czuje że nie dokońca jak by zamek je nie dociśną. I tu mam pytanie czy mam to regulować na zamku czy na zwiasach ? aha i jeszcze podsyłam fotki jak wyglada zamek z dobrych drzwi po otwarciu a jak z tych nie domkniętych.

 

drzwi2.jpg

drzwi1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chriso
I tu mam pytanie czy mam to regulować na zamku czy na zwiasach ?]

 

a nie przesuwając ucho na słupku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zamku nic nie wyregulujesz, reguluj tylko na słupku, trochę zabawy a wyregulować można na cacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie tak własinie zrobiłem regulując na słupku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołączę się do pytania:

- u mnie drzwi otwierały się elegancko, ale widziałem że chromowana listwa na drzwiach kierowcy i pasażera z tyłu nie była w jednej lini, tylko drzwi kierowcy lekko wystawały.

Przesunąłem "ucho" na słupku, już jest w ładnej lini (nie jest idealnie ale jest DUŻO lepiej) niestety drzwi trudniej się otwiera i trudniej zamyka...

Za co wziąźć się z regulacją teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj nasmarować zamek. Nie przesunąłeś ucha w górę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze, ze roznie kobinowałem - nie wykluczone ze przesunąłem trochę w górę.

Poprobuje jeszcze dzisiaj powalczyć - rozumiem, żeby opuścić ucho minimalnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanie nt. Szczeliny miedzy blotnikiem a maska, jak ja wyregulowac ? Od strony pasaZera szczelina miedzy maska a blotnikiem jest wieksza niz po stronie kierowcy. Nie znalazlem takiego tematu wiec tutaj pisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Pytanie nt. Szczeliny miedzy blotnikiem a maska, jak ja wyregulowac ? Od strony pasaZera szczelina miedzy maska a blotnikiem jest wieksza niz po stronie kierowcy. Nie znalazlem takiego tematu wiec tutaj pisze :)

Maska jest przykręcana do zawiasów - to jest możliwość jakiejś regulacji, błotniki również są przykręcane i tu jest jeszcze więcej możliwości regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maska jest przykręcana do zawiasów - to jest możliwość jakiejś regulacji, błotniki również są przykręcane i tu jest jeszcze więcej możliwości regulacji.

 

Z maska, to generalnie zalezy mi zeby przesunac ja jakies 3-4mm w prawo (w strone kierowcy).

W takim przypadku lepiej bedzie wyregulować maskę, przesuwajac ja minimalnie w prawo czy prawy blotnik przesunac o kilka mm w stronę komory silnika ?

Co będzie łatwiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z maska, to generalnie zalezy mi zeby przesunac ja jakies 3-4mm w prawo (w strone kierowcy).

W takim przypadku lepiej bedzie wyregulować maskę, przesuwajac ja minimalnie w prawo czy prawy blotnik przesunac o kilka mm w stronę komory silnika ?

Co będzie łatwiej ?

Łatwiej będzie błotnik, jak ruszysz maskę to szpary na lampach , grilu też się zmienią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to blotnik, pytanie ktore sruby luzowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok to blotnik, pytanie ktore sruby luzowac ?

 

chyba odpowiedz banalnie prosta... te z błotnika górne. Jak ostro chcesz przestawiać 2-ga osoba do pomocy może się przydać, są inne metody by to "przeklepać" ale jak nie robiłeś to próbkować nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba odpowiedz banalnie prosta... te z błotnika górne. Jak ostro chcesz przestawiać 2-ga osoba do pomocy może się przydać, są inne metody by to "przeklepać" ale jak nie robiłeś to próbkować nie polecam

 

Nigdy tego nie robilem wiec nie wiem :)

Ile tam jest srub, czy sa jakies gdzies ukryte czy wszystkie zobacze po otworzeniu maski ?

Edytowane przez StaryKoniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Koledzy. Ja mam problem tez chyba z drzwiami przednimi pasazera bo cos podczas hamowania czesem na nierownosci w nich stuka. Na poczatku myslalem ze to tuleje tylnej belki. Wymienione dalej puka. Teraz zrobilem test i hamowalem z otwartymi drzwiami pasazera i zero stuku (test z bratem w srodku) co moze stukac przy hamowaniu w owych drzwiach? Stukot wyraznie slychac z prawej strony, myslalem ze zawieszenie tylne tak przenosi stukot ale po wymienie tych tulei z tylu dalej stuka. Pomozcie koledzy bo jak dlugo mozna glosno radia sluchac, zeby nie slyszec tego drażniacego "STUK". Oczywiscie to ze moze cos w bagazniku lata to ten temat juz przerobilem. Moze wiecie co tam moze pukac, stukac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc Koledzy. Ja mam problem tez chyba z drzwiami przednimi pasazera bo cos podczas hamowania czesem na nierownosci w nich stuka. Na poczatku myslalem ze to tuleje tylnej belki. Wymienione dalej puka. Teraz zrobilem test i hamowalem z otwartymi drzwiami pasazera i zero stuku (test z bratem w srodku) co moze stukac przy hamowaniu w owych drzwiach? Stukot wyraznie slychac z prawej strony, myslalem ze zawieszenie tylne tak przenosi stukot ale po wymienie tych tulei z tylu dalej stuka. Pomozcie koledzy bo jak dlugo mozna glosno radia sluchac, zeby nie slyszec tego drażniacego "STUK". Oczywiscie to ze moze cos w bagazniku lata to ten temat juz przerobilem. Moze wiecie co tam moze pukac, stukac?

 

U mnie tez zaczelo cos stukac w drzwiach na wiekszych wybojach lub dziurach po tygodniu lub dwoch szyba spadla na dol podczas otwierania polamaly sie plastikowe laczniki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no - zauważyłem, że tak jakby szyba mi drżała (w drzwiach kierowcy) bo jak docisnę to nic nie wibruje... niemniej ja u siebie mam taki problem, że góra mi trochę odstaje - ktoś ma radę jak to naprostować ?

Zauważyłem tez, że linia drzwi (chromowana listwa) nie jest na równi z chromowaną listwą od drzwi pasażera za kierowcą.

Próbowałem "wciągnąć" trochę drzwi kierowcy do środka poprzez przesunięcie "ucha" na słupku ale drzwi się ciężko zamykają i otwierają.. jakies rady ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez zaczelo cos stukac w drzwiach na wiekszych wybojach lub dziurach po tygodniu lub dwoch szyba spadla na dol podczas otwierania polamaly sie plastikowe laczniki. Pozdrawiam

 

Dzieki kolego za odpowiedz. Nigdy nie zwrocilem uwagi na plastikowe laczniki. One są pod szybą? Gdzie mam ich szukać jak zdejme boczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki kolego za odpowiedz. Nigdy nie zwrocilem uwagi na plastikowe laczniki. One są pod szybą? Gdzie mam ich szukać jak zdejme boczek?

 

 

Jak sciagniesz tapicerke bedziesz mial blache z mechanizmem linkami itp w niej sa dwa okragle otwory zaslepione gumami wycigasz je i lekko opuszczasz szybe az zobaczysz sruby od szyby. Szybe trzymaja metalowe laczniki skrecane srubami i one na zatrzask wchodza w plastiki ktore sa zalozone na linke mechanizmu. Wymiana prosta wyciagasz wkladasz i po sprawie :ok aha jak juz okaze sie ze to plastiki polamane to zanim wykrecisz pokrywe z drzwi musisz odkrecic zamek i wypiac linke z klamki (szukaj demontaż zamka itp) bo wszystko jest ze soba polaczone plasikowymi zlaczkami "ala nitami" Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności