Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

więc ja również z pytaniem, a mianowicie coś się nie zgadza z rozpiską odnośnie adaptacji modułu komfortu. mój moduł to 1J0 959 799J i jak wchodzę w 46 później 10 i kolejne kanały to ma tak 1 key, 2 niedostępne, 3 auto lock, 4 niedostępne, 5 dźwięk przy zamykaniu, 6 dźwięk przy otwieraniu, 7 mignięcie kierunkami przy zamykaniu, 8 mignięcie kierunkami przy otwieraniu, 9,10 i kolejne niedostępne. czy jest możliwe aby ten moduł nie miał możliwości włączenia nadzoru wnętrza? czy może jest to pod innym kanałem który trzeba uruchomić przy pomocy vdc? czy może lepszym rozwiązaniem będzie wymiana moduły na ten z końcówką AH tylko jaki kod? żeby nie było później problemów z innymi rzeczami. pozdrawiam i proszę o pomoc mądre głowy tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc ja również z pytaniem, a mianowicie coś się nie zgadza z rozpiską odnośnie adaptacji modułu komfortu. mój moduł to 1J0 959 799J i jak wchodzę w 46 później 10 i kolejne kanały to ma tak 1 key, 2 niedostępne, 3 auto lock, 4 niedostępne, 5 dźwięk przy zamykaniu, 6 dźwięk przy otwieraniu, 7 mignięcie kierunkami przy zamykaniu, 8 mignięcie kierunkami przy otwieraniu, 9,10 i kolejne niedostępne. czy jest możliwe aby ten moduł nie miał możliwości włączenia nadzoru wnętrza? czy może jest to pod innym kanałem który trzeba uruchomić przy pomocy vdc? czy może lepszym rozwiązaniem będzie wymiana moduły na ten z końcówką AH tylko jaki kod? żeby nie było później problemów z innymi rzeczami. pozdrawiam i proszę o pomoc mądre głowy tego forum.

 

Nie każdy moduł ma kontrolę wnętrza. Ja mam ten z końcówką AH i nie mam tej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie każdy moduł ma kontrolę wnętrza. Ja mam ten z końcówką AH i nie mam tej opcji.

ale możesz to zrobić w tym module zmieniając kodowanie 255 na 8 lub 12 w zależności od tego czy chcesz miec kontrolę przy zamykaniu z pilota czy również z kluczyka. a nie wiem czy jak zmienie to kodowanie u siebie to pojawi mi się możliwość włączenia nadzoru pod innym kanałem niż 5.

ponieważ miałem zgłoszenia że nie wszystkie moduły komfortu maja włączoną opcję VAG - włączanie kontroli wnętrza to tu porada

włączamy program VDC - sprawdzamy wartości 04281 04287 04293 - jak jest 255 zmieniamy na 8 - wychodzimy - wchodzimy w VAG i mamy w adaptacji w 5 pozycji możliwość włączania i wyłączania

Edytowane przez tylas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Program uruchamia się pod DOS-em i łażczy sięz portem COM poprzez interfejs VAG:

pobierz - obraz płyty botowalnej do wypalenia na CD

można użyć do wypalenia programu NERO. Proces palenia CD.......DONE

 

niestety link nie dziala czy ktos ma moze gdzies ten obraz płyty, jesli tak to prosze o link poniewaz chce zaprogramowac w swoim domykanie szyb z pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam moduł 1C0 959 799 B i jak odpalę czeski programik to ma nieaktywną opcję domykania szyb; gdzies wcześniej widziałem, że ktoś miał ten sam moduł i jemu działało-może kto wie czy to się da zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od niedawna jestem w posiadaniu Passata 99r, 1.9 TDI 110km i po dłuższym nieudolnym szukaniu rozwiązania mojego problemu zwracam się do was z prośbą o pomoc.

 

1. Po zamknięciu centralnego zamka (kluczyk jak i nieoryginalny pilot) wszystkie drzwi się zamykają, niestety prawe tyle drzwi po paru szarpnięciach klamką drzwi się otwierają, zauważyłem że bolec w drzwiach nie chowa się całkowicie w tapicerce ( wystaje jakieś 2-3 mm) próbowałem dzisiaj naciągnąć/ popuścić linkę w klamce i nic nie pomogło, sprawdzałem też moduł komfortu który jest suchy i wszystko wygląda jak świeżo ze sklepu. Jak zarygluję drzwi - 2x przekręcę kluczykiem(pilotem tego nie zrobię bo jest tylko jeden przycisk na nim, albo otwiera albo zamyka) bolec wchodzi głębiej do środka i drzwi już nie otworzy od zewnątrz. Jak zamykam drzwi przyciskiem na panelu kierowcy dzieje się to samo tylko do tego jeszcze drzwi kierwocy się nie zamykają - wyskakuje całkowicie ten bolec. Dodam jeszcze że nie ma podświetlenia drzwi oraz nie zaświeca się lampka kabinowa po otwarciu drzwi - prawy przód i prawy tył.

 

2. Posiadam moduł komfortu 1J0 959 799 Q 0001 czy ten moduł posiada fabryczne sterowanie falami radiowymi?( gdzieś wyczytałem że nie ale wolę zaczerpnąć opinii fachowców) oraz czy jest możliwość zamiany tego modułu na taki który obsługuje fabryczne sterowanie z pilota? jak tak to jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. Posiadam moduł komfortu 1J0 959 799 Q 0001 czy ten moduł posiada fabryczne sterowanie falami radiowymi?

Nie

 

czy jest możliwość zamiany tego modułu na taki który obsługuje fabryczne sterowanie z pilota? jak tak to jaki?

Tak np:1J0959799 AJ lub AH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Po zamknięciu centralnego zamka (kluczyk jak i nieoryginalny pilot) wszystkie drzwi się zamykają, niestety prawe tyle drzwi po paru szarpnięciach klamką drzwi się otwierają, zauważyłem że bolec w drzwiach nie chowa się całkowicie w tapicerce ( wystaje jakieś 2-3 mm) próbowałem dzisiaj naciągnąć/ popuścić linkę w klamce i nic nie pomogło, sprawdzałem też moduł komfortu który jest suchy i wszystko wygląda jak świeżo ze sklepu. Jak zarygluję drzwi - 2x przekręcę kluczykiem(pilotem tego nie zrobię bo jest tylko jeden przycisk na nim, albo otwiera albo zamyka) bolec wchodzi głębiej do środka i drzwi już nie otworzy od zewnątrz. Jak zamykam drzwi przyciskiem na panelu kierowcy dzieje się to samo tylko do tego jeszcze drzwi kierwocy się nie zamykają - wyskakuje całkowicie ten bolec. Dodam jeszcze że nie ma podświetlenia drzwi oraz nie zaświeca się lampka kabinowa po otwarciu drzwi - prawy przód i prawy tył.

 

do sprawdzenia przepusty kablowe w drzwiach a słupkiem B czy kable nie są przewane

do sprawdzenia switche zamka (VCDS ->moduł komfortu lub centralny zamek _> bloki pomiarowe i sprawdzasz odpowiednie drzwi

co do podwójnego ryglowania za pomocą kluczyka prolem leży w źle złożonej tapicerce (otwór na bolec ryglujący blokuje rygiel) lub pokrzywionej prowadnicy (drut ryglujący) lub krzywo ułożonego podnośnika szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciaszczyk

Witam posiadam moduł jak kolega wyżej czyli 1J0 959 799J ,pojawił sie problem chciałem dodac do pamieci sterownika stary pilot oryginał jak sie okazało niesprawny ,po całym zabiegu zniknął mi dzwiek przy zamykaniu z pilota w adaptacjach wszystko zaznaczone na tak tzn błysk kierunków dzwieki ,alarm oczywiscie działa i cała reszta prócz tego dzwieku który był a juz go nie ma .Co mogło sie stac?

Kodowanie to 4097 Cała operacje przeprowadzałem vcds"em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, prześledziłem część forum w poszukiwaniu odpowiedzi i nie znalazłem. Nie działają mi kierunki i dzwięk przy zamykaniu z pilota. Sprawdziłem moduł komfortu, jest suchy. Przeleciałem VAG i funkcje są włączone, nawet przez ten czeski program próbowałem i wszystko ustawione na włączone. Centralny jak i oświetlenie wnętrza działa bardzo dobrze. Wychodzi ze może być problem z mikrostykami ale nie wiem jak sprawdzić który za to odpowiada jeśli to jest jego przyczyna. Chyba ze coś innego jest nie tak, jakieś pomysły?

Moduł: 1J0 959 799 A, passat b5 2.0 8v 2001r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem zielony w temacie, a po przebrnięciu przez stos stron mam mętlik w głowie a więc gdy przytrzymam kluczyk w zamku (zamykanie/otwieranie) szyby odpowiednio się zamykają lub otwierają szyber niestety nie.

Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak uaktywnić domykanie szyb z pilota, oraz czy szyber również może się domykać czy chodzi tylko o szyby w drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem bodajże z modułem komfortu, połaczyłem sie dzis za pomocą vw-tool i interfejsc K+CAN z modułem komfortu zmieniłem sobie w kanale 6 i 7 wartosci na 1 jest to odpowiedzialne za dzwiek przy włączaniu i wyłączaniu rozłaczyłem sie by sprawdzic czy działa dźwięk i po naciśnięciu na kluczyku kłódki auto nie zamyka sie ani nie otwiera ponowne łaczenie sie z modułem nie przyniosło efektu ponieważ nie mogłem sie połączyc z modułem wszystko działa oprucz otwierania z pilota i zamykania prosze o pomoc z góry dzieki za odpowiedz

auto moge zamykac tylko mechanicznie kluczykiem kontrolka w dzwiach nie mruga dzwiek przy otwieraniu jest prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz i podłącz akumulator prawdopodobnie zawiesił Ci się moduł, po resecie powinno wszystko grać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy bedzie problem z zamiana modułu 1CO 959 799 A na 1CO 959 799 E. Passat 1.9TDI sedan? Sa po 3 wtyczki w kazdym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jestem zielony w temacie, a po przebrnięciu przez stos stron mam mętlik w głowie a więc gdy przytrzymam kluczyk w zamku (zamykanie/otwieranie) szyby odpowiednio się zamykają lub otwierają szyber niestety nie.

Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak uaktywnić domykanie szyb z pilota, oraz czy szyber również może się domykać czy chodzi tylko o szyby w drzwiach

 

Witam.

Musisz uzyc czeskiego programu do uaktywnienia domykania szyb.

Program nazywa sie "motordiag"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Musisz uzyc czeskiego programu do uaktywnienia domykania szyb.

Program nazywa sie "motordiag"

W przed liftowym nic tym nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt zapomniałem ;] niop tylko w FL ;]

 

A mam pytanie odnośnie Modułu Komfortu.

Aktywowałem sobie funkcje zamykania drzwi powyżej 15km/h, przednie mi się zamykają a tylnie zamykaja i otwieraja :/ o co chodzi, i za kazdym razem jak przekrocze 15 km/h to znowu to samo :/

 

A i nie moge uaktywnic w swoim klaksonu odnosnie zamykania i otwierania, jak sprawdzic czy moim modelu jest syrena bez rozbierania bagaznika ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przed liftowym nic tym nie zrobi.

 

a spoko czyli tylko z kluczyka nie da rady aby było z pilota :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade, ja u siebie dolozylem centralke z pilotem i mi sie szyby domykaja po zamknieciu auta.

Ewentualnie mozesz dokupic modul ktory wydluza impuls i sa domykane okna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przednie mi się zamykają a tylnie zamykaja i otwieraja :/ o co chodzi, i za kazdym razem jak przekrocze 15 km/h to znowu to samo

Miałem kiedyś podobnie w tylnych lewych,powodem były zimne luty w zamku,po przelutowaniu od 3 lat jest ok.

 

---------- Dodano o 14:05 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:59 ----------

 

A i nie moge uaktywnic w swoim klaksonu odnosnie zamykania i otwierania, jak sprawdzic czy moim modelu jest syrena bez rozbierania bagaznika

Spowodować zadziałanie fabrycznego alarmu,jeśli jest alarm jest i sygnalizator,nie ma alarmu -nie ma sygnalizatora.Ewentualnie skoro masz VAGA odczytać numer modułu komfortu i można sprawdzić czy jest z alarmem czy bez.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności