Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktos namiary na ten program VDS ?? bo pod linkiem go nie ma. Potrzebuje zrobic sygnalizacje kierunkowskazami przy zamykaniu z pilota bo nie migaja a przy otwieraniu migaja. Pogubiłem sie w natłoku informacji. Wie ktos jak to zrobic?? - najlepiej wytłumaczyc "łopatologicznie" jak prostemu chłopowi ze wsi :manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktos namiary na ten program VDS ?? bo pod linkiem go nie ma. Potrzebuje zrobic sygnalizacje kierunkowskazami przy zamykaniu z pilota bo nie migaja a przy otwieraniu migaja. Pogubiłem sie w natłoku informacji. Wie ktos jak to zrobic?? - najlepiej wytłumaczyc "łopatologicznie" jak prostemu chłopowi ze wsi
moim skromnym zdaniem tego nie trzeba programować, moduł chyba od początku był tak zaprogramowany by sygnalizował kierunkami przy otwieraniu i zamykaniu. problem (nie wiem jak u Ciebie) ale tkwi w mikro-stykach drzwi, bądź problemem z fizycznym podłączeniem modułu (wilgotność, zimne luty itp) ale to tylko moje zdanie :D u mnie pomogła wymiana tych mikro-styków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktos namiary na ten program VDS ?? bo pod linkiem go nie ma. Potrzebuje zrobic sygnalizacje kierunkowskazami przy zamykaniu z pilota bo nie migaja a przy otwieraniu migaja. Pogubiłem sie w natłoku informacji. Wie ktos jak to zrobic?? - najlepiej wytłumaczyc "łopatologicznie" jak prostemu chłopowi ze wsi :manga

 

Do tego wystarczy VAG 311.2 ,a kodowanie jest opisane dokładnie w 1 poście tego wątku. Od tego momentu"Moduł komfortu [46- Central Comfort] - [Adaptation - 10] - Dopasowanie sterownika funkcji specjalnych centralnego zamka i dane w tabelkach.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można do tego uzyc kabla OBD II na USB i programu Polski Vag 4.9 ? pytam ponieważ taki mam zainstalowany. VAG 311 nie widzi mi kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra chłopy.. mam moduł z końcem AH.. a czeski program mówi "na drzewo", generalnie działa mi wszystko, po za tymi szybami z pilota(nie jest mi to w sumie potrzebne, ale wkur.. brak opcji ) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra chłopy.. mam moduł z końcem AH.. a czeski program mówi "na drzewo", generalnie działa mi wszystko, po za tymi szybami z pilota(nie jest mi to w sumie potrzebne, ale wkur.. brak opcji ) :D

 

Jest napisane kilka razy,że czeski tylko z modułami po lifcie.

 

---------- Dodano o 14:11 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:08 ----------

 

A czy można do tego uzyc kabla OBD II na USB i programu Polski Vag 4.9 ? pytam ponieważ taki mam zainstalowany. VAG 311 nie widzi mi kabla.

Możesz spróbować,jeśli ma w bloku "Moduł komfortu" zakładkę adaptacja,to powinien dać radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i w ogóle nie pokazuje wartości na tym kanale, a przy próbie zmiany wyswietla sie cos w stylu "operacja niedozwolona" lub cos w tym stylu (dokładnie nie pamietam) a na vag-u 311 nie wykrywa mi tego kabla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelek KKL USB, programy VCDS-Lite 1.0 , Vag-Com 3.11, Moduł 1J0959799AH.

Aktywowałem zamykanie drzwi przy 15km/h - 46-Moduł komfortu > adaptacja-10 > Bit 03 i 04 zmieniamy wartość na 1

zmieniłem język na angielski (miałem niemiecki) 17-Zestaw wskaźników > adaptacja-10 > bit 04 zamieniamy na 2

Do szczęścia brakuje mi tylko : 1klik-otwieranie drzwi kierowcy, 2klik-otwieranie wszystkich drzwi i za cholerę nie mogę tego znaleźć.

Chciałbym to zrobić przy pomocy któregoś z tych programów, bo taka funkcja jak "długie kodowanie"czy "pomocnik kodowania" co widzę w większości opisów występuje chyba w nowszych vag-com, których mój kabelek nie lubi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do szczęścia brakuje mi tylko : 1klik-otwieranie drzwi kierowcy, 2klik-otwieranie wszystkich drzwi i za cholerę nie mogę tego znaleźć.

 

Zapewne chodzi Ci o Selektywne otwieranie drzwi

Zmień kodowanie sterownika Komfortu 46

 

Komfort II Generacji

Coding

 

Central Locking (2 Doors):

00256 = Selective Locking

00257 = Unlocking of all Doors

Central Locking (4 Doors):

04096 = Selective Locking

04097 = Unlocking of all Doors

 

Komfort III Generacji

 

Coding

 

Central Locking (2 Doors):

00016 = Selective Locking

00017 = Unlocking of all Doors

Central Locking (4 Doors):

00018 = Selective Locking

00019 = Unlocking of all Doors

 

Pamiętaj o zapisaniu poprzedniego kodwania.

Weź pod uwagę ile drzwi ma elektryczne szyby bo to ważne.

Resztę znajdziesz na Ross Tech Wiki ;)

 

 

Ogólnie powiem tak:

Jeśli masz kodowanie z ostatnią liczbą parzystą to zmień tą ostatnią liczbę na nie parzystą (-1) i wtedy powinno Ci działać selektywne otwieranie drzwi.

 

Np: masz kodowanie 00257 to zamiast tego wpisz 00256

 

czyli

Komfort [46]

Błędy [02] -> skasować

Recode [07]

wpisać nowe kodowanie

DO IT

 

zapamiętaj poprzednie kodowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt mi nie pomoże... ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy można do tego uzyc kabla OBD II na USB i programu Polski Vag 4.9 ? pytam ponieważ taki mam zainstalowany. VAG 311 nie widzi mi kabla.

Można, ja Polskim Vag'iem aktywowałem np. zamykanie samochodu przy prędkości 15km/h (bo vcds lite sie okazał wersja niezarejestrowaną, minusem tylko było,że nie pisało od czego jest dana komórka, trzeba było dojść po kodach. BTW 3.11 powinien Ci widzieć kabel, o ile wszystko z nim w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Jestem tu nowy wiec moze ktos pomorze.Chciałbym uaktywnic domykanie szyb w moim passacie nr komfortu 1C0959799B.Dodam ze pasek jest po lifcie.Byłem u jednego mądrego elektryka probował serwisówką i nic pozniej vcd i tez nic na koniec stwierdził ze moj maduł nie ma takiej opcji moj moduł.Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie Jestem tu nowy wiec moze ktos pomorze.Chciałbym uaktywnic domykanie szyb w moim passacie nr komfortu 1C0959799B.Dodam ze pasek jest po lifcie.Byłem u jednego mądrego elektryka probował serwisówką i nic pozniej vcd i tez nic na koniec stwierdził ze moj maduł nie ma takiej opcji moj moduł.Pomocy

 

Czeskim programem powinno pójść .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie moge go zarejestrowac nie wiem co robie nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko nie moge go zarejestrowac nie wiem co robie nie tak

 

krok po kroku i bedzie ok

email, nazwa i hasło tyle trzeba:nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

jestem tu nowy ale ciekawi mnie ten temat. mam passata b5FL 2004 Comfortline od jakiś 3 tygodni- czy mam u siebie moduł komfortu?? jeśli tak to gdzie go szukać?? jakie funkcje mogę w nim aktywować?? sprawdzałem domykanie szyb i z pilota nic nie działa-tylko jak włożę i przekręcę kluczyk w drzwiach kierowcy to szyby się otwierają / zamykają....

 

dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mam u siebie moduł komfortu??

Tak.

jeśli tak to gdzie go szukać??

Na pierwszej stronie,tego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie riccardoa

nie przeglądałem tego wątku od początku i dlatego takie głupie pytania ;-)

ale mam jeszcze jedno pytanie-prośbę, czy któryś z kolegów z okolic Katowice-Rybnik-Gliwice-Racibórz-Żory-Bielsko-Pszczyna, Kraków, Żywiec, lub Kędzierzyn-Koźle zna się na tam i mógłby mi z tym pomóc?? bo ja się na tym kompletnie nie znam, nie mam takiego sprzętu...itd-byłbym wdzięczny

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to oznacza Panowie i Panie??

1134 Alarmowy sygnał akustyczny-H12

nie autoryzowane

1134 Alarmowy sygnał akustyczny-H12

magistrala CAN brak sygnału

COś z instalacją, czy "trąbka" do wymiany???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności