Skocz do zawartości
Gość Butik

Fabryczny zestaw głośnomówiący Premium i telefony

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie mi powiedzieć po co są te touch adapter-y do wieszaków w samochodach z rns510 ?

http://www.volkswagen.de/de/servicez...h-Adapter.html

Czy tego co robi się w tym touch adapterze nie można by robić w rns510 ? Jaki był cel rozłączenia tych 2 urządzeń ? Nie wiem po co VW tak zakombinował...

 

umiesz w jakiś cudowny sposób połączyć się telefonem przez bluetooth z RNS 510 bez tego adaptera luz modułu premium?

To chyba już znasz odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie mi o to chodzi, Co VW chciał rozdzielając te urządzenia... przeciez ten adapter powinien byc wbudowany w rns510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adapter jest po to, żebyś mógł korzystać z telefonu, gdy nie masz RNSa. Jak masz RNS, zamiast adaptera wsadzasz po prostu moduł BT i obsługujesz wszystko z RNSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam inny problem. Mam wieszak Nokię i wszystko chodziło miodzio. Padły mi wycieraczki - byłem u znajomych i podjechaliśmy do ich znajomego elektryka. Naprawiłiśmy wycieraczki i w drodze powrotnej włączam Bluetooth i niestety nie działa. Przekopałem wszystkie bezpieczniki - są ok - ten elektryk co niektóre wyciągał i sprawdzał i przypuszczam , że mi któyś zamienił i dlatego nie działa mi BT .

Czy ktoś może mi poradzić pod który bezpiecznik podpięty jest zestaw BT - gdy włączam w telefonie BT pomimo włączonego zapłonu i radia telefon nie widzi zestawu.

Jak ktoś może pomóc to z góry dziękuję.

PS Mam 1.9 BLS i rozmieszczenie bezpieczników w samochodzie a wg instrukcji fabrycznej różni się niektórymi pozycjami np gniazdo zapalniczki ma być 35 a jest 36. Dziwne ale prawdziwe.

Edytowane przez mwilk71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pytanie dotyczące możliwości podłączenia (sparowania telefonu z modułem rSAP) pod zestaw Premium nowszych modeli Nokii.

Mam na myśli Nokie np. 700, 701 (te pewnie powinny działać bo maja w instrikcji info o zdlanym trybie SIM) i

Nokie z systemem Windows Phone Lumia 800 i Lumia 710.

Te modele nie mają (przynajmniej w instrukcji) info o zdalnym trybie SIM.

Czy któryś z Kolegów może testował te modele z Passatem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam następujące pytanie dotyczące współpracy fabrycznego zestawu premium w Passacie B6 Highline z 2008r z telefonem Samsung Omnia II (WM 6.5). Otóż wszystko śmiga w sumie jak ta lala, gdy tylko wsiądę do auta z komórką z aktywnym bluetooth, zestaw łączy się automatycznie z komórką i mogę dzwonić. Problem pojawia się w momencie, gdy wysiadam z auta. Wtedy połączenie jest przerywane, wszystko ok... ale... żeby używać dalej normalnie komórki, muszę za każdym razem wpisywać od nowa PIN do karty SIM... Czy to normalne? Czy ktoś z Was ma tak samo? Dzięki z góry! Pozd

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Mam następujące pytanie dotyczące współpracy fabrycznego zestawu premium w Passacie B6 Highline z 2008r z telefonem Samsung Omnia II (WM 6.5). Otóż wszystko śmiga w sumie jak ta lala, gdy tylko wsiądę do auta z komórką z aktywnym bluetooth, zestaw łączy się automatycznie z komórką i mogę dzwonić. Problem pojawia się w momencie, gdy wysiadam z auta. Wtedy połączenie jest przerywane, wszystko ok... ale... żeby używać dalej normalnie komórki, muszę za każdym razem wpisywać od nowa PIN do karty SIM... Czy to normalne? Czy ktoś z Was ma tak samo? Dzięki z góry! Pozd

Piotrek

 

To raczej nie jest normalne zjawisko

Czy jak łączy się przez BT to masz zdalny tryb SIM w telefonie?

Spróbuj w telefonie wyłączyć aktywacje karty przez podanie PINu, tak dla testów czy po tej operacji będzie poprawnie telefon się uaktywniał przy wyjściu z auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To raczej nie jest normalne zjawisko

Czy jak łączy się przez BT to masz zdalny tryb SIM w telefonie?

Spróbuj w telefonie wyłączyć aktywacje karty przez podanie PINu, tak dla testów czy po tej operacji będzie poprawnie telefon się uaktywniał przy wyjściu z auta

 

Dzięki za błyskawiczną odp. Bimbasz! Zaraz spróbuję wyłączyć PIN przy włączaniu telefonu i idę testować... :hmm

Generalnie nie chciałbym jednak rezygnować z PIN w komórce na stałe, bo wiadomo... zgubisz komórkę i za godzinę masz rachunek na kilka tys. peelenów do zapłacenia... :/:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wie może ktoś z was czy jak kupie 5N0 035 730 B, będę mógł sparować telefon LG P500 (android) z wgranym CM7?

 

Chyba całego neta prześledziłem to piszą, że HTC oraz Samsung działa, ale żadnej zmianki o innych producentach. Znalazłem, że z 5N0 035 730 D, działa bez problemu, ale tu z kolei moduł ten nie działa z czerwonymi zegarami, eehh:dupablada

 

I jeszcze jedno, czy zmieniając moduł musze też zmienić gateway? Jaki mam teraz nie wiem – brak VCDSa, przypuszczam, że C

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Mam tel nokia 500 i czasami traci n i łacznąść z tel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To raczej nie jest normalne zjawisko

Czy jak łączy się przez BT to masz zdalny tryb SIM w telefonie?

Spróbuj w telefonie wyłączyć aktywacje karty przez podanie PINu, tak dla testów czy po tej operacji będzie poprawnie telefon się uaktywniał przy wyjściu z auta

 

Jak wyłączam PIN to tel. automatycznie się loguje i potem wylogowuje bez problemu... Co prawda trochę dziwny system ale da się z tym żyć...

Dzięki Bimbasz! :respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam problem z samsungiem galaxy II. Widzę, że piszecie że nie ma problemu z połączeniem tego telefonu do zestawu. Telefon łączy się bez problemu, jednak gdzieś po 2 minutach rozłącza się. Telefon był już w serwisie, sprawdzono moduł bluetooth i rzekomo wszystko jest ok. Przy Nokiach zestaw działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz soft w samsungu i jaki moduł w passacie?

Widoczność bluetooth musi być włączona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soft android 2.3.5, moduł 7L6035730 widoczność bluetooth włączona;

dzisiaj rano znowu się rozłączał a po południu śmigał przez ponad pół godziny - całą trasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na module 5N0035730B i android 2.3.6 wszystko śmiga bez problemu. Możliwe, że moduł bluetooth w telefonie masz zepsuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon w zeszły poniedziałek odebrałem z serwisu - sprawdzali właśnie moduł bluetooth, podobno jest ok. Nie mam wziąć innego, aby wypróbować. A sam moduł powinien współgrać z telefonem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś z Kolegów spotkał się z takim problemem, że instalacja telefonu Premium nie kopiuje całej książki telefonicznej z telefonu do zestawu samochodowego.

 

Ale po kolei:

1. Używam telefonu Samsung Galaxy SII z systemem Android 2.3.3.

2. Telefon jest bez żadnego problemu wykrywany przez instalację Premium.

3. Cała procedura logowania, zapisywania PIN-u i tworzenia profilu użytkownika przebiega zgodnie z instrukcją.

4. Następnie jest ładowana książka telefoniczna i w tym miejscu dzieje się coś dziwnego, tzn.:

- kopiowanych jest określona liczba kontaktów, np. 107, 110,

- moja książka telefoniczna ma ok. 600 kontaktów, w tym większość kontaktów ma zapisane po dwa lub trzy telefony,

- niektóre kontakty mają zapisane po 4 telefony,

- oprócz n-rów telefonów książka zawiera inne dane (np. dane adresowe),

- kopiowane są kontakty z różnych grup i z różnych liter alfabetu, np. 5 kontaktów na literę K

(i to wcale nie w kolejności alfabetycznej, następnie kilka kontaktów z kolejnej litery alfabetu, itd.

5. Po skopiowaniu książki telefonicznej telefon jest gotowy do użycia, wszystko działa prawidłowo,

za wyjątkiem okrojonej książki telefonicznej.

6. Próbowałem resetować, tzn. wracać do ustawień fabrycznych, ale nic to nie dało.

7. A najdziwniejsze jest to, że przy pierwszym logowaniu telefonu została skopiowana cała książka telefoniczna.

Problem pojawił się później.

8. Nie wprowadzałem żadnych zmian w ustawieniach telefonu, przynajmnie nic takiego nie pamiętam.

 

W instrukcji obsługi telefonu "Standard Plus" (nie Premium) jest napisane, że maksymalna pojemność książki telefonicznej może wynosić 2500 kontaktów, przy czym maksymalna ilość numerów telefonów dla jednego kontaktu wynosi 4.

 

Próbowałem znaleść coś na ten temat na forum, ale nie natrafiłem na interesującą mnie informację.

Z góry dziękuję za informacje na powyższy temat.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałem znaleść coś na ten temat na forum, ale nie natrafiłem na interesującą mnie informację.

 

 

skasuj całą książkę z RNSa i wgraj kontakty ponownie, a może jeszcze skasuj telefon z zapisanych w module, tak aby było czysto.

Jak to nie pomoże będziemy się zastanawiać co i jak

Ja mam HTC i mój skopiował mi 902 kontakty które mam zapisane w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skasuj całą książkę z RNSa i wgraj kontakty ponownie, a może jeszcze skasuj telefon z zapisanych w module, tak aby było czysto.

Jak to nie pomoże będziemy się zastanawiać co i jak

Ja mam HTC i mój skopiował mi 902 kontakty które mam zapisane w telefonie.

 

Dzięki za podpowiedź.

Czy istnieje inna możliwość skasowania książki i telefonu, niż przywrócenie ustawień fabrycznych?

Przywrócenie ustawień fabrycznych przez "setup" RNS, następnie "telefon", następnie "przywróć ustawienia fabryczne".

Bo to robiłem i nic nie pomaga.

Wykasowałem trochę kontaktów ze swojego telefonu, Premium widzi te zmiany w czasie aktualizacji, tzn. wczytuje o tyle mniej konatktów, ile zostało wykasowanych, czyli np. wcześniej było 107, teraz jest 100.

To wskazuje, że stare zapisy pozostają, tylko nie wiem jak je pousuwać.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w RNS masz gdzieś opcję kasowania książki telefonicznej, nie pamiętam w tej chwili. Ale jest bo widziałem kiedyś to menu.

Telefony najlepiej skasować przy pomocy kompa podłączając się pod moduł i kasując wszystkie sparowane telefony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności