Skocz do zawartości
Gość custome

Chcieli ukraść Paska - JAK ZABEZPIECZYĆ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dziadek

Będe rozkręcał i wyciagał,wkońcu nie korzysta się z tego codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lineek

slyszalem jakis czas temu taką historyjke: pewien facet zabezpieczyl swojego cienkolota deską naszpikowaną gwoździami ukrytą pod kocykiem na fotelu kierowcy.ponoć gdy ów bohater wybral sie na grzyby po powrocie do samochodu zastal w środku złodzieja kurczowo trzymającego sie kierownicy. moze i zdalo by egzamin :576: gorzej tylko gdyby zapomnialo sie o niespodziance na fotelu :680: :506: heh ludzie to mają wyobraźnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kssawery
facet zabezpieczyl swojego cienkolota deską naszpikowaną gwoździami ukrytą pod kocykiem na fotelu kierowcy

 

Ja słyszałem o ciekawie spreparowanym pokrowcu na fotel kierowcy. Koleś wszył w pokrowiec kilkadziesiąt haczyków wędkarskich (pracochłonne ALE SKUTECZNE).

Pewnego razu po powrocie do samochodu właściciel zobaczył, że na fotelu kierowcy siedzi złodziej i z całych sił próbuje przekrzyczeć wyjący alarm... :622:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysła jak poradzić sobie ze złączem VAG. Mianowicie - po uprzednim oznaczeniu przewodów odciąć złącze a następnie zastąpić to złącze kompletem ,,żeńskim " na przewodzie w autku i męskim na przewodzie , który jest przy VAG-u, ten kawałek odcinka magistrali trzymamy w domku z wlutowanym złączem VAG a w razie potrzeby zabieramy ze sobą do ASO a tam podpinamy i po krzyku.

Nie sądzę , aby były problemy z pozyskaniem takiego kompletu złącza damsko -męskiego, myślę , ze niepowinno to być złącze stosowane w motoryzacji, raczej coś na wzór eurozłącza w sprzęcie TV. :641:

Jakież byłoby zdziwienie leszcza, który kombinowałby jak zawinąć Passaciorka a tu wtyczka nietaka :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakież byłoby zdziwienie leszcza, który kombinowałby jak zawinąć Passaciorka a tu wtyczka nietaka

Nio, celny strzał, :641: mam nadzieję, że nie opatentujesz? w połączeniu z innymi sugestiami = bingo, tylko na laweciarza nie zadziała :639:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę rozwiązanie..... Sprzedają przecież moduły bez wtyczek. Same przewody. To raz.

 

Drugie rozwiązanie... Duzy śrubokręt, trzask i mamy gniazdo w ręku. Wyrywamy przewody i po sprawie.

Zyskamy na czasie to fakt. I to może być atut tego rozwiązania. Chyba że przeniesiemy złącze... Wtedy będzie ok. Np. taki DIN 5 styków. Można upchnąć wszędzie. Chociażby w bagażniku... :619:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makaj napisał: Nio, celny strzał, :641: mam nadzieję, że nie opatentujesz? w połączeniu z innymi sugestiami = bingo, tylko na laweciarza nie zadziała :639:

 

 

A widziałeś sposób na złodzieja??? bo ja nie, rzecz w tym , aby spać spokojniej w poczuciu, ze zrobiłem wszystko , albo prawie wszystko , by utrudnić kradzież. Na stłuczke też kroją i nie potrzeba lawety :619:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ściągnął sobie rewelacyjną "nabę" (tą przejściówkę do kierownic) z ebay-a (ma brata w USA). Patent polega na tym, że na noc zabiera kierownicę ze sobą... do domu! Jak Jaś Fasola. Oglądałem wykonanie tego bajeru - po prostu mechanika precyzyjna. montaż i demontaż jednym ruchem... bajer zupełnie nieprzydatny jak się ma air baga :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze tylko na noc ja zdejmuje, bo np do pracy albo do sklepu z kierownica, troche nie wypada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

ktorys ze spryciarzyz obywatelstwem polskim i tak by dal rade... :612:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaqub

Mam kilku "znajomych" i powiedzieli ze antynapad z ukrytym wlacznikiem i dobry alarm z niestandardowym ukryciem wiazek powinno zniechecic zlodziejaszka a jak sie zapytalem o lagi na kierownice albo multilock to mało sie nie przewrocil ze smiechu i powiedzial ze to 5 min.wiecej roboty.... takze chyba trzeba skupic sie na elektronice. Lawety niestety nie wiem jak przechytrzyc. Moze blokada hamulcow BBS??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eliott231

niedawno pojawił się na rynku ubezpieczeniowym produkt o nazwie MINI-CASCO.Z tego co wiem to jest on oferowany tylko przez PZU.Jest to forma ubezpieczenia auto-casco,z tym,że dotyczy tylko szkody przekraczającej 70% wartości auta i zwrot sumy ubezpieczenia w przypadku kradzieży pojazdu.Z tego co się orientuę to zrwcająrónież koszty w wyniku uszkodzenia auta podczas próby kradzieży.Najważniejsze w tym wszystkim jest to,że jest ono tańsze o ok.40% od normalnego auto-casco.Niestety można tylko ubezpieczyć pojazd do 8 lat.Pytałem w oddziale pzu i powiem wam,że składka za rok wyszła mi UWAGA-420zł!!!!!!!!Szczegóły na stronie http://www.pzu.pl naprawde swietna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piitek

Czy automatyczną skrzynią biegów można tez zablokowac? Gdzie najlepiej to zrobić w woj. podlaskim i ile to kosztuje? Może to nie będzie super zabezpieczenie, ale zawsze jakies dodatokowe utrudnienie.... :628:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze chyba jednak są zabezpieczenia których nie widać od razu.

Spotkaj się z nami osobiście do damy Ci namiar na ludzi którzy robią różne elektryczne cudactwa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eliott231

da sie wstawic blokade na skrzyni automatycznej.Ja mam.

Wie ktos moze jak zwiekszyc siłe glosu alarmu fabrycznego???Bo coś cicho wyje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponujcie jakąś dobrą (bardzo głośną, z własnym zasilaniem) syrenę.

No i czy każda pasuje do każdego alarmu?

Może jeszcze czy można podłączyć np. dwie naraz/ :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli syrena jest zamontowana oddzielnie od centralki to mozna własciwie dopasować większość. Przy doborze siły głosu na opakowaniach jest podawana siła w Decybelach, im więcej tym głośniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedną od środka. Taka max głośną wszyć można w prawe siedzenie z lewej strony oparcia. Tak żeby poduchy nie ruszać i prosto na złodzieja dawało :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawwek

Co do blokowania automatu , ja mam ukryty włącznik , jeżeli jest aktywny to mimo odpalenia auta nie da rady przełączyć gałki z P na inną pozycję i auto nie ruszy z miejsca , koła zablokowane ,

ale dla złodzieji nie ma i tak problemu , mój elektryk zamontował coś podobnego w audiku i tak go buchneli jak klient był w kinie , ale mieli problem wciągali go na lawete po rozlanym oleju na asfalcie i dziwi mnie że nikt się nie zainteresował albo nie zadzwonił na policję bo troche to trwało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eliott231

A co w ogóle myślicie o blokadach skrzyń biegów???Dobre to jest zabezpieczenie?Ja kupiłem Paska już z blokadą firmy Gerda.Czy komuś prubowali buchnąć auto,a blokada izlodzieji odstraszyła?? :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności