Skocz do zawartości
Gość bastkowiak

[B5] Rozstaw śrub i rozmiar piasty!

Rekomendowane odpowiedzi

chcesz szerzej, to ładuj 17" 225/45 jesli to za mało to nawet 235/45 :)

 

BTW:producenci sami już dają szersze laczki na felge 16" np. Audi A6 C6 225/55R16 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcesz szerzej, to ładuj 17" 225/45 jesli to za mało to nawet 235/45 :)

 

 

 

mam felgi 16'' i dlatego tak kombinuje z szerokością żeby jeszcze to jakoś wyglądało. Teraz mam 205/60r15'' i tak lipnie to wygląda. Jeśli bez problemu wejdą 215/50r 16'' na te drugie felgi i będzie to dobrze wyglądać to się na nie zdecyduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam felgi 16'' i dlatego tak kombinuje z szerokością żeby jeszcze to jakoś wyglądało. Teraz mam 205/60r15'' i tak lipnie to wygląda. Jeśli bez problemu wejdą 215/50r 16'' na te drugie felgi i będzie to dobrze wyglądać to się na nie zdecyduje
Wejść wejdą, bo masz felge 7,5" więc spokojnie 215 można wrzucać, ale ja i tak bym obstawał przy 205/55

 

sprawdziłem, bo coś mi nie pasowało. Nie znalazłem rozmiaru 215/50 w palecie dostępnych opon na rynku, 215/55 owszem..lekko ponad 1% są większe od standardu, wiec możesz spokojnie kupować. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem sobie ceny tych większych opon i chyba zostane przy 205/55 bo ceny tych poprzednich są o niebo wyższe a efekt może być znikomy. Ale dzięki za pomoc, dużo się wyjaśniło. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rynkov

Producent: BSA

Model: 291

Rozmiar: 7x17

Rozstaw śrub: 5X112

Odsadzenie: 35

 

 

 

Beda pasowac do B5 po FL???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie?...chyba, że otwór centrujący ma inne wymiary niż do Vw/Audi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rynkov

 

WITAM

Oferujemy nowe felgi aluminiowe firmy BSA model 291. Cena za komplet 1290zł

MOŻLIWOŚĆ ODBIORU OSOBISTEGO.

 

Producent:BSAModel:291Rozmiar:7x17Rozstaw śrub:5X112Odsadzenie:35

 

 

Do każdego kompletu zestaw montażowy gratis (pierścienie, śruby, nakrętki itp)

 

 

Felgi pasuja do następujących samochodów:

 

AUDI A3, A4, A6

VW Golf V, Passat, Jetta,

SEAT TOLEDO III, ALHABRA, LEON II

 

 

Przed zakupem upewnij się czy felgi pasuja do danego modelu samochodu!!!!!!!!!!

 

Czy te informacje wystarcza???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm sądzę, że felgi za 1300zł nowe do auta które nowe kosztuje ponad 90k i więcej to już przesada. naprawdę sądzisz, że to dobry wybór?

zakładałem już różne gówna i wiem jedno: im tańsze, tym gorsze! widziałem fele, które rozpadły się po przejechaniu 1000km. (niby nowe).

kup garnitur od armaniego i do tego extra świecące trampki za 10zł. garnitur wytrzyma myślę, że z np.5 lat a trampki??

 

proponuję zapytać wulkanizatora u siebie, co to za firma i czy takie felgi naprawiali, i czy warto je kupować... ja nie słyszałem jeszcze o tej marce...

do tego założysz 225/45 i te miękkie aluminium ma wytrzymać jazdę po naszych drogach?

dlaczego używany merc kosztuje tyle co nowy fiat?? pewnie mają lepsze technologie, materiały, fachowców i żywotność sprzętu w fiacie a głupki z merców przepłacają...

oczywiście decyzja należy do Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cortez11

Witam!Chce kupić felgi alu do swojego b5.Troche czytałem tutaj na forum jakie oznaczenia itp.Zastanawia mnie czy ET 48 będzie dobre,bo większość pisze,że standard to ET35-45 i co zrobić z tym otworem 70mm.To jest link tych felg:

 

http://moto.allegro.pl/item396252914_felgi_alu_16_grupa_vw_mercedes_jak_nowe.html

 

Może doradzicie.Dzięki.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaciekawe te felgi :/

Otwór centrujący musi być taki sam, wiec w tym przypadku dodatkowy koszt zakupu pierścieni centrujących...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starałem się dokładnie prześledzić cały wątek, ale chyba nie znalazłem odpowiedzi;

 

chciałem kupić felgi z allegro o rozmiarze `15` 7J x 15H2 ET-35, wg sprzedającego są właśnie do Passata http://www.allegro.pl/show_item.php?item=416109015

 

ale pytanie czy pasują do B5 3BG??? i z tymi oponami?

 

w książce serwisowej znalazłem, że powinny być ET45 przy takim rozmiarze opon, albo ET37 i opony 205/60/15 i znacznik 91V a nie 91H

 

co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
starałem się dokładnie prześledzić cały wątek, ale chyba nie znalazłem odpowiedzi;

 

chciałem kupić felgi z allegro o rozmiarze `15` 7J x 15H2 ET-35, wg sprzedającego są właśnie do Passata http://www.allegro.pl/show_item.php?item=416109015

 

ale pytanie czy pasują do B5 3BG??? i z tymi oponami?

 

w książce serwisowej znalazłem, że powinny być ET45 przy takim rozmiarze opon, albo ET37 i opony 205/60/15 i znacznik 91V a nie 91H

 

co o tym sądzicie?

 

Rozmiarowo te felgi powinny pasować, ale ten indeks prędkości faktycznie powinien być większy, bo H jest do samochodów nie przekraczających 210 km/h, a Twój passat taki nie jest, opony powinny być jednak z indeksem V czyli do 240 km/h. I nie jest tu ważne tłumaczenie, że ja takich prędkości nie przekraczam itp. Opony kupuje się pod samochód, a nie pod kierowcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak oceniasz te felgi? czy tam będą potrzebne jakieś pierścienie dystansujące lub centrujące?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw śrub jest dobry, ET powinno pasować na 100% (skoro takie et mają felgi 17 cali, 7,5 szerokie i nic nie trze), nie wiem jak z otworem centrującym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie i sie chcialem upewnic, czyli do passata mozna zalozyc zarowno 6" x 15" ET35 jak i 7" x 15" ET35 ?? a trafiaja sie takie felgie mozna je zalozyc 6,5J15H2 ET50 ?? Czytajac niby niektozy mowil ze by et35 nie zakladac tylko w granicach et 37 45 ?? to jak to jest ?? symbole podane przeze mnie mozna bez przeszkod zalozyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również dołączę do pytania odnośnie rozmiaru felg.Czy felgi od Audi A4 6,5Jx15H2 ET 33 rozstaw 5x112 będą pasować do Passata, głównie chodzi mi o parametr ET-33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyzio zibiwaw

 

Zalecane przez producenta felgi MY 1998 i1999 :

stalowe 6Jx15H2 ET45 5/112

alu 6Jx15H2 ET45 5/112 ; 7Jx15H2 ET45 5/112 ; 7Jx16H2 ET45 5/112.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy takie felgi będą pasowały do mojego paska felgi stalowe 6x15 5x112 ET 37 ?Prosze o pomoc.Mam do zalożenia standartowe opony czyli 195\65\15.Wiem że w moim modelu zalecane et 45.Dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście będą pasowały

mniejsze ET oznacza że koła będą bardziej wysunięte na zewnątrz - w tym przypadku dokładnie o 8 mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności