Skocz do zawartości
Gość bastkowiak

[B5] Rozstaw śrub i rozmiar piasty!

Rekomendowane odpowiedzi

ET 38 a ET45 różni się że ET 38 odstawione jest od piasty o 7mm niż ET 45,czyli 7mm na stronę powinien być szerszy rozstaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Endy
ET 38 a ET45 różni się że ET 38 odstawione jest od piasty o 7mm niż ET 45,czyli 7mm na stronę powinien być szerszy rozstaw.

 

czyli z felgami ET37 jest już szerszy niż był przy ET45, czy też powinien być szerszy i w tym celu należy zastosować 7mm podkładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
czyli z felgami ET37 jest już szerszy niż był przy ET45, czy też powinien być szerszy i w tym celu należy zastosować 7mm podkładki.

Przy ET37 kolo jest bardziej wysuniete na zewnatrz niz przy ET45. Roznice masz 8mm. ET45 siedzi glebiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamil-wk

No chyba niezupełnie wcześniej miałem piętnastki z ET 43 (AEZ), teraz mam szesnastki z ET chyba 40 (napewno mniejsze) i jest bardziej wywalony na zewnątrz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

kamil-wk, a co ja napisalem?! :mur:

Jak masz mniejsze ET, to rant felgi masz bardziej na zewnatrz wysuniety.

Zapoznaj sie z rysunkiem i czytaj dokladniej :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elou, wie ktoś jaka jest tolerancja ET dla felgi 7Jx15H2? Krótko mówiąc czy taka felga z ET-35 wejdzie czy będzie przyciasno? To chyba też zależy od rozmiaru opony - konkretnie chodzi o 205/60, pytam bo taki komplet mam do nabycia. I jeszcze jedno - średnica otworu centrującego 67 mm nie będzie chyba zbytnim problemem? (hha pisał że oryginalnie jest 57mmm, nie miałem czasu zmierzyć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Elou, wie ktoś jaka jest tolerancja ET dla felgi 7Jx15H2? Krótko mówiąc czy taka felga z ET-35 wejdzie czy będzie przyciasno? To chyba też zależy od rozmiaru opony - konkretnie chodzi o 205/60, pytam bo taki komplet mam do nabycia. I jeszcze jedno - średnica otworu centrującego 67 mm nie będzie chyba zbytnim problemem? (hha pisał że oryginalnie jest 57mmm, nie miałem czasu zmierzyć).

 

ET 35 powinno pasować bez problemów. Mam 7Jx15 ET 38 i luzu jest sporo, więc o 3mm mniej też mogłoby być. Co prawda opony mam 195/65 ale i tak są rozciągnięte na tych 7 calach, więc spokojnie wyglądają na szersze ;). W moim przypadku te 7J dla 195/65 nie bardzo mi się podoba, co prawda dozwolona kombinacja ale opona trochę dziwnie "zdeformowana" no i obręcz niepotrzebnie ciut cięższa. Takie już kupiłem z autem :znudzony:

 

Co do średnicy otworu to musiz się zaopatrzyć w pierścienie centrujące (przejście z 67 na 57 mm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem wczoraj oryginalne felgi stalowe do Passata 3BG ze zgodnym numerem ETOS, który dla felgi stalowej nie będącej felgą zapasową jest: 3B0 601 027D! Specyfikacja felgi oryginalnej VW do tego modelu to: 6Jx15 ET37 - oczywiście 5x112. Pozostałe felgi to w/g serwisu zamienniki. Stosowany był tylko jeszcze ET45 reszta to felgi nie oryginalne - ale może i pasujące!

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, sory ze pytam, ale czy felgi od audi a4 1.9 tdi beda pasowały do paska 3bg 1.9 tdi? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebulaa

Tak , będą pasowały , ten sam roztaw śrub .

nie zapomnij zmienic dekielków Audi na VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i proze o porade

 

 

Jak myslicie czy alufelgi 7,5 Jx16H2 beda pasowac do Passata niestety nie wiem jakie maja ET ale napewno nie 45?/ i jakie polecalibyscie do tych felg oponki (tzn. chodzi mi o szerokość i eysokość) ??/

 

Dzieki za wszelkie sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

ARTEC, jesli ET bedzie miedzy 37-45 powinny pasowac... Jesli ET bedzie wieksze niz 45 to trzeba pomyslec o pierscieniu centrujacym (bo im wieksze ET tym glebiej felga siedzi)...

Jesli chodzi o opony, to na felgi 16 cali zamontuj 205/55/16 :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli ET bedzie wieksze niz 45 to trzeba pomyslec o pierscieniu centrujacym

 

Miałes na myśli zapewne dystansowy ???? :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz

jak sprawdzic jakie jest ET na tych felgach o których pisałem bo nie moge znalezc na nich zadnego napisu ???aktualnie mam felgi 6,5 Jx15H2 Et 45 jak je porownac z tymi 26" jezeli chodzi o ET

 

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz

jak sprawdzic jakie jest ET na tych felgach o których pisałem bo nie moge znalezc na nich zadnego napisu ???aktualnie mam felgi 6,5 Jx15H2 Et 45 jak je porownac z tymi 26" jezeli chodzi o ET

 

Możesz po prostu zmierzyć.

 

Robisz 2 pomiary:

1- szerokość obręczy "a"

2- wymiar od wewnątrz obręczy pomiędzy brzegiem obręczy a płaszczyzną przylegania do piasty "b"

 

 

ET=b-1/2a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno w czym wstwic wartości "a" i "b" w mm czy cm??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
jeszcze jedno w czym wstwic wartości "a" i "b" w mm czy cm??

ET masz podane w milimetrach... Takze pomiary do wyliczenia tez wrzuc w milimetrach...

A wczesniej mialem na mysli pierscien dystansowy :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem ET nie liczy się tak :

 

ET=b-(a/2) z tego własnie wzoru by wychodziło jakas poprawna wartośc ET, bo z tego poprzedniego nie wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przypadkiem ET nie liczy się tak :

 

ET=b-(a/2) z tego własnie wzoru by wychodziło jakas poprawna wartośc ET, bo z tego poprzedniego nie wychodzi

 

Nie kumam.... Przecież to to samo...... 1/2a to to samo co a/2, więc ???

 

Nawias niepotrzebny bo wiadomo, kolejność działań w matematyce. To akurat wiem na bieżąco bo mój 10 letni syn rozpoczął właśnie 4-tą klasę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te dwa wzory na ET sa przeciez różne, a "1/2a" to nie to samo co "a/2" a zkolejnościa działn w matematyce masz racje

 

chciałem tylko zweryfikowac który wzór na ET jest poprawny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności