Skocz do zawartości
Gość bastkowiak

[B5] Rozstaw śrub i rozmiar piasty!

Rekomendowane odpowiedzi

te dwa wzory na ET sa przeciez różne, a "1/2a" to nie to samo co "a/2"

 

Być może różnie interpretujemy zapis ?

 

Jak dla mnie to 1/2 a=0,5 a= a/2 i tak to rozumiałem pisząc wzór. Jesli coś było niejednoznaczne to sorry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli tak to zapisac jak mowisz to w pożądku :)

 

ja myslalem o zapisie ""1/2a" i "a/2"

 

sorry za zamieszanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada przy wiekszych felgach z rantem? Podejda 18 przod 9,5 et 46 tyl 10,5 et 34!! bedzie trzeba wyciagac nadkola i dystanse zakladac? Troche ekstremalne rozwiazanie ale wole spytac zanim kupie. Przerabial juz ktos taki temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy felga alus 15 ET 50 podejdzie mi do paska gość chce za te felgi 1000zł co o tym myślicie.Pozdrawiam.262571304ro5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie widze 9.5 cala przy ET46 chodz zawsze nalezy pamietac ze mozna sie ratowac dystansem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orzel, z tyłu 10'' powinno wejść ale nie mam pewności ,bo czytałem na niemieckich stronach że wejdzie napewno,a ET 46 jest b.dobrym rozwiązaniem,gorzej żeby było ET35,przód 8,5 '' mam u siebie i 1cm spokojnie wejdzie,ale czy 1 cal tego nie wiem,wszystko zależy ile będziesz miał obniżone auto z przodu.

PASEK?????, daruj sobie ET50 bo bedzie gorzej się prowadzić i wyglądać z tyłu auta niż na stalówkach,które mają ET37 lub ET33,raczej te fele do vanów z takim ET pasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdzilem na 9calach przy ET35 a przy ET47 i 9.5calach musi byc dystans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czego ten dystans żeby jeszcze szerzej stało koło i szorowało o błotnik?bo nie rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ET jest wysokie wchodzi kolo do srodka używajac dystans odstawiasz je od piasty koła, przy np. ET47 i feldze 8'' felga jest bardzo blisko wachacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ET jest wysokie wchodzi kolo do srodka używajac dystans odstawiasz je od piasty koła, przy np. ET47 i feldze 8'' felga jest bardzo blisko wachacza.

dokładnie tak ,ale jak masz 9,5''to lepiej żeby felga była blisko zwrotnicy,a nie wystawała poza błotnik,to po co dawać dystans przy 9,5''?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ przy szerokosci 9.5cala i ET47 koło prawdopodobnie bedzie stykalo sie z wachaczem,wrecz jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ przy szerokosci 9.5cala i ET47 koło prawdopodobnie bedzie stykalo sie z wachaczem,wrecz jestem pewien.

będzie bardzo blisko ale nie powinno dotknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czyli jak dobrze zrozumiałem do VW SHARAN ET 50 podejdzie [teść ma szarana 97r.] a jakie ET najlepiej zastosować do paska nic nie obniżany już jest dość niski ostatnio połamałem osłonę pod silnikiem.Dzięki bardzo pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej ET35 wtedy będzie szerzej ale nie za mocno,a prowadzenie na zakętach się polepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ przy szerokosci 9.5cala i ET47 koło prawdopodobnie bedzie stykalo sie z wachaczem,wrecz jestem pewien.

będzie bardzo blisko ale nie powinno dotknąć

 

 

Jezdzilem na ET47 i 8calach bylo mega blisko wiec 9.5 przy tym samym ET bedzie tarło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że szerokość felgi idzie w stronę błotnika a nie amortyzatora,bo odsadzenie od piasty powinno być identyczne przy 7,5'' i przy 9,5''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
wydaje mi się że szerokość felgi idzie w stronę błotnika a nie amortyzatora,bo odsadzenie od piasty powinno być identyczne przy 7,5'' i przy 9,5''

Wszystko zalezy od ET...

Jesli masz felge o ET37 (taki przyklad tylko) i szerokosci 7,5 cala i zamienisz ja na fele 9,5 cala, ale o ET37 to fela bedzie szersza o jeden cal na zewnatrz i o jeden cal do wewnatrz...

Mysle, ze dobrym rozwiazaniem jest podawania szerokosci felgi wraz z ET, dlatego, ze wowczas mozna sobie wyliczyc odleglosc do wachacza... Rowniez do blotnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy felgi stalowe

 

Do sprzedania komplet 4 felg stalowych widocznych na zdjęciach.

 

Pasuja do Audi A4 , A6, Passat B5

Jeździły na Audi A4

 

Sa to felgi 15"

ROZMIAR

6J x 15 H2

roztaw śrub: 5 x 112

 

beda pasowac do Passata Variant 1,9tdi 130km kombi? Chodzi mi głównie nie o rozmiar czy o rozstaw śrób bo to widze, ze pasuja ale nie wiem jak z wytrzymalascia (tzn czy sie nadaja do kombi)...

 

Będę wdzięczny za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że będą ok,nie ma różnicy czy do varianta czy do sedana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dezerter

jakie są dokładnie wymiary oryginalnych felg stalowych do passata? chciałbym sobie kupić alusy, ale mam prawie nowe opony na te stalowe felgi i chciałbym żeby alumy pasowały do tych opon. Napiszcie mi może na Gg albo PW to usune tą wiadomość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności