Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ile przejechały km?

Zrobiłem na nich około 25 tys.,ale dodatkowo troszkę pojeździły na torze Poznań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne jest to kolego, co napisałeś. Jeździłem na takich z 2005 i nie uważam, żeby były ciche. Tym bardziej, że jak zakładałem zimówki Continentale TS810 to ciszej auto na nich jeździło niż na tych Fuldach. Przyczepność jak najbardziej na TAK, ale z tą głośnością... Nie wiem, może moje takie były... Teraz qpiłem Contonental Premium Contact 5 (nowość na 2012) i zdecydowanie jest ciszej! Wygrały testy ADAC na 2012, więc te gorąco polecam. Jeździ się super i na wodzie idealnie! Zastanawiałem się jeszcze nad Michellin'ami Pilot Sport 3. Też miękka guma, dobre niby na wodzie i ciche. Ale ogólnie Conti wygrały.

No cóż ucho uchu nie równe ;-) Może po prostu nie jeździłem na cichszych. Ale na pewno miałem głośniejsze niż Fuldy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wy słyszycie swoje opony? :D

Sugeruję sprawdzić łożyska..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie jakie oponki polecacie, tyle sie juz naczytałem w necie ale szczerze mam mały dylemat jakie zakupić,

 

jest tego troche, czy jest istotna różnica między indeksem T a H, oprócz prędkość 190 T - 210 H

 

Wiadomo najważniejsze bezpieczeństwo oraz komfort i głośność, oto moja lista

 

1. Kleber Dynaxer Hp3 195/65 R 15 91H

 

2. Dębica Presto 195/65 R 15 91H - najtańsze

 

3. Fulda Carat Progresso 195/65 R 15 91H

 

4. Uniroyal Rain Exprert 195/65 R 15 91H

 

5. Good Year Excellence 195/65 R 15 91H - mam okazje kupic w dobrej cenie

 

6. Semperit Speed Life 195/65 R 15 91H

 

Rozważam także modele: Barum Bravuris 2, Barum Brillantis 2, Good Year Dura Grip,

Będe wdzięczny za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Good Year Excellence 195/65 R 15 91H - mam okazje kupic w dobrej cenie
Kupiłem niecały miesiąc temu zrobiłem na nich 5000km i oponki idealne sprawdzone na różnych nawierzchniach i mogę polecić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest istotna różnica między indeksem T a H, oprócz prędkość 190 T - 210 H

Miałem kiedyś oponki tej samej marki, ten sam model, ale o różnym indeksie prędkości (w aucie zamontowane były wszystkie opony o jednakowym indeksie)-te z mniejszym indeksem zużywały się szybciej. Proponowałbym jednak H, zamiast T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się i ja. Szukam opon dobrych na mokrym i niezbyt głośnych.

Rozważam:

1. Uniroyal Rainexpert 195/65/15 H lub V - ale należą do raczej miękkich i podobno trochę "bujają się" na zakrętach.

2. Nokian H lub V 195/65/15 - pojawiają się opinie o problemach z wyważeniem i hałaśliwością.

3. Bridgestone Ecopia EP150 195/65/15 H lub V- mają pozytywne opinie ale to w miarę nowe opony.

 

Co sądzicie o tych oponach i czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć powyższym opiniom. Będę wdzięczny za Waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Uniroyal Rainexpert 195/65/15 H lub V - ale należą do raczej miękkich i podobno trochę "bujają się" na zakrętach.
Drugi sezon bujam się ojcowym A4 na tych oponach, tyle że 205/55/16. Bardzo, ale to bardzo fajne opony. Tego bujania nie zauważyłem. Rewelacyjne na mokrym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje opon do Audi A4 190km w rozmiarze 225/45 17'. Możecie polecić coś godnego uwagi w rozsądnych pieniądzach. Osobiście zastanawiam się nad jedną z trzech oponek, tj: FULDA SPORTCONTROL 225/45R17 91Y, Dunlop SP Sport Maxx TT 225/45R17 91Y lub Uniroyal Rainsport 2 225/45R17 91W. Nie ukrywam, że oprócz jakości i wytrzymałości na dobrym poziomie zależy mi, żeby nie płacić horendalnych cen za opone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem niecały miesiąc temu zrobiłem na nich 5000km i oponki idealne sprawdzone na różnych nawierzchniach i mogę polecić ;)

 

Bardziej polecam model nowszy czyli EfficentGrip.

Super oponki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie z czystym sumieniem polecam Pirelli P5000 Drago.

 

Miałem ale w rozmiarze 185/60/14 i opona genialna -> jak dla mnie, przyczepność jak bym po torach jechał.

 

Co tu dużo gadać - klei się do asfaltu i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoodYeary maja to do siebie że szybko leca ale idealnie się te 2 wersje sprawdzają w różnych warunkach.Na pochwałę jeszcze zasługują Bridgestone Turanza ER300.Oponka na pewno bardziej wytrzymalsza jak GoodYeary a właściwości kto wie czy nie lepsze.Niestety droższe o 20 zł:kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na zakup Fuldy Ecocontrol HP rozmiar 195/65 R15 91H, jest to podobno nowość na 2012 rok, skusiła mnie atrakcyjna cena zakupu, i być może troche impuls, okaże się, ale moge komuś polecić ten sklep mają atrakcyjne ceny

 

http://www.moto-internetowi.pl/opony/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden sezon jezdzilem na Pirelli P7 Cinurato - specem nie jestem ani wlasciwie nie mam porownania do niczego innego, ale te opony wydaja sie byc OK.

Teraz z racji zmiany rozmiaru felgi, bede mial Pirelli P Zero Rosso - czy ktos z Kolegow mial do czynienia z ta opona? Bo czytalem, ze opona dobra, ale ze bardzo szybko traci bieznik. Chetnie przeczytam opinie kierowcy, ktory jezdzi "normalnie" bo nie chcialbym sie pakowac w opony, ktore bede musial zmieniac co sezon czy dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnosnie opon ale nie od passata.

czy zamiast opon 215/70/16 moge zalozyc 225/70/16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie odnosnie opon ale nie od passata.

czy zamiast opon 215/70/16 moge zalozyc 225/70/16

Założyć zawsze można;-)Niestety rozmiar drugi nie jest zamiennikiem pierwszego,zatem wszystko na swoją odpowiedzialność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy zamiast opon 215/70/16 moge zalozyc 225/70/16

Wydaja mi sie, ze wtedy by musialy byc 225/65/16, ale mozesz to policzyc jeszcze na tej stronie: http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator,-,dobor,rozmiaru,opon,204.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz z racji zmiany rozmiaru felgi, bede mial Pirelli P Zero Rosso - czy ktos z Kolegow mial do czynienia z ta opona?

 

Do czynienie nie miałem ale oponiarz polecał ;) no i przemawia fakt że na pierwszy montaż do porsche wkładają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Planuje zakup felg do Passata B5 FL 2,8 4motion - rozmiar 18" 8J ET35

Auto aktualnie jest na seryjnych obniżających springach, ale planuję ich wymianę na ori (auto pójdzie w górę).

Jeśli założę opony 245/45/18 nie będzie problemów z ocieraniem podczas jazdy, przy pełnym skręcie itp.?

 

Nie interesuje mnie kwestia wyglądu, że powinna być gleba, minimum opony itd.

Proszę o pomoc w doborze rozmiaru opon, w stosunku do danej felgi :)

Edytowane przez Gzheg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45tka na 18stkach to juz wcale :)

jak juz to 40stke - ale dlaczego az 245? i do tego na ori springach? to nie bedzie fajnie wygladalo a i nie wiem czy to tak od razu tez bedzie pasowalo.

moge ci powiedziec ze 225tki na tej feldze pasuja bez niczego - wiem na 100% bo sam takie mam i tez na nich na ori zawieszeniu jezdzilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności