Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

10 torx i jedna 15 o ile dobrze pamiętam - w zamku oraz nakładka klucz spline m8 - do odkręcenia zamka - oraz jak masz fabrycznie to do tapicerki w drzwiach śruby z dołu to torx 25 i nie pamiętam jaki torx do śrub w rączce do zamykania drzwi - w praktyce zestaw torx tych zakrzywionych jak imbusy z cerfura, mrówki,obi itp za ~15 zł i nakładka spline m8 na klucz 10 za ~7 zł i odkręcisz tym prawie wszystkie śruby w aucie w środku. A co do samych przełączników wycieraczek to są tam śrubki na torx a potem płaskim podważasz by to rozebrać i poczyścić co się tam da + zobaczyć kostkę. Do wyciągnięcia tego nie trzeba drzwi całych rozbierać - wyciągasz tylko tą wkładkę za co drzwi zamykasz ( do strony drzwi) i reszta w górę wyciągasz ( zatrzaski ala)

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale chodziło mi o te śrubki :P :

 

20130204_131923 (1).jpg

 

Jak możesz mi jeszcze powiedzieć, czy tą kostkę i kable od tych przycisków też sprawdzać ?

____________________________________________

Edit: Rozmiar Torx'a do tych śrubek od w/w panelu to T6.

Edytowane przez AdeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

torx to masz (10 jak dobrze pamiętam) , kup sobie cały komplecik za te ~15 zł - można i za 8 kupić i będziesz miał czym odkręcać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość keep

Witam, mam takie problemy u siebie w aucie:

- dzwięk który powinien włączać sie przy otwieraniu drzwi i zapalonych światłach, raz działa a raz nie.

- po uruchomieniu pojedynczego ruchu wycieraczek, wycieraczki pracują tak jeszcze z 10 razy po czym zatrzymuja sie w polowie szyby, czasami pomaga, właczanie i wyłaczanie wycieraczek no i ponownie włączenie zapłonu.

- lampa nad drzwiami kierowcy nie zapala sie przy otwieraniu drzwi ( żarówka jest ok)

 

Mam to auto od nie dawno i nie za bardzo znam sie na mechanice. Prosze tylko o jakieś wskazówki, na czym się skupić, który dokładnie dział poczytać. Jeśli wpisałem moje usterki w zły dział to z góry przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawdzałem kable wydają być się ok. kiedy doszedłem do wtyczki w progu zauważyłem, że ktoś się wpinał z jakimś ustrojstwem właśnie pod kable które idą z drzwi. Co to może być ?

20130205_140754.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leć po przewodach z tego ustrojstwa gdzie idą i są podłączone a zagadka się rozwiąże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie przeglądam forum w poszukiwaniu odpowiedzi na swój problem, który polega na tym ze gdy otworze drzwi kierowcy nie zapala się światło w kabinie komputer nie pokazuje że drzwi są otwarte i co dziwne po kilkudziesięciu sekundach auto się zamyka nawet z drzwiami otwartymi na szeroko a i jeszcze jedno nie działa brzęczyk świateł gdy się drzwi otwiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie przeglądam forum w poszukiwaniu odpowiedzi na swój problem, który polega na tym ze gdy otworze drzwi kierowcy nie zapala się światło w kabinie komputer nie pokazuje że drzwi są otwarte i co dziwne po kilkudziesięciu sekundach auto się zamyka nawet z drzwiami otwartymi na szeroko a i jeszcze jedno nie działa brzęczyk świateł gdy się drzwi otwiera

krańcówka drzwi widocznie nie działa i nie daje sygnału ich otwarcia. Tym samym, to że auto się zamyka to tez normalka, bo po otwarciu samochodu pilotem i nie otwarciu żadnych drzwi, zamek centralny się uzbraja ponownie (na wypadek przypadkowego naciśnięcia przycisku w kieszeni) - u Ciebie praktycznie są cały czas zamknięte wg sygnałów jakie odbiera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirkostyk jak wyciągniesz zamek 2 kabelki do niego idą to jest ten, przy okazji rozbierz zamek i przelutuj sobie luty "na przyszłość" by znów nie rozbierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Możecie mi powiedzieć co to ja mam za moduł komfortu u siebie nr: 1J0 959 799 S ? I czy można podłączyć elektryczne szyby na tył bez wymiany modułu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam taki problem po przeczytaniu tego wątku nie znalazłem odpowiedzi. Otóż podczas zamykania samochodu nie błyskają mi kierunki a przy otwarciu już tak, sprawdziłem kodowanie/adaptacje modułu komfortu i ma zaprogramowane błyski na otwarcie i zamknięcie. Tak samo jest z Beep'em jak zaprogramuje to tylko przy otwarciu jest dźwięk a przy zamknięciu cisza tylko słychać jak zamki się zamykają. Jest na to jakaś rada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

wie ktos moze z jakiego powodu auto po zamknieciu nie przechodzi w stan uspienia tylko caly czas jest aktywne?elektryk mowi,ze cos jest z modulem komfortu ale nie wie co bo po dokladnej diagnostyce wydaje sie byc wporzadku.a moze jest taka mozliwosc ustawienia tego na vagu,ze auto jest caly czas aktywne?Pomoznie bo mi juz brak pomyslow i sil:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi powiesz co rozumiesz przez "aktywne auto" to być może będę w stanie pomóc. Póki co, nie bardzo wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elektryk powiedzial,ze auto caly czas jest aktywne i przez to pobiera prad co powoduje rozladowanie akumulatora mowil,ze ona powinno przejsc w stan "uspienia".to uslyszalem od elektryka ktory zajmowal sie sprawa rozladowywujacego sie akumulatora a co on chcial powiedziec przez stan "aktywny" i "uspienia" to za bardzo nie wiem:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz fabryczne czy nie fabryczne radio? Często zdarza się, że wymieniając radio na nie fabryczne złe podłączenie powoduje rozładowywanie aku w pasku. Temat opisywany-wystarczy poszukać. Jeśli masz nie fabryczne radio to od sprawdzenia tego bym zaczął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinasz miernik między aku i klemę minusową na wyłączonym aucie i sprawdzasz pobór w amperach jakie auto czyt. elektryka pobiera. Jak jest za duży czyli ponad ~100-150mA to sprawdzasz pokolei wyciągając bezpieczniki i odczyt kiedy pobór spadnie. Potem sprawdzasz od czego jest bezpiecznik i takim tropem idziesz do usterki. Proste :)

Drzwi otwórz i zamknij zamek w nich ręcznie co światełko świecić nie będzie

 

jest o tym bardzo obszerny temat

http://forum.vw-passat.pl/threads/421-Akumulator-rozladowuje-sie

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam a ja mam taki problem po przeczytaniu tego wątku nie znalazłem odpowiedzi. Otóż podczas zamykania samochodu nie błyskają mi kierunki a przy otwarciu już tak, sprawdziłem kodowanie/adaptacje modułu komfortu i ma zaprogramowane błyski na otwarcie i zamknięcie. Tak samo jest z Beep'em jak zaprogramuje to tylko przy otwarciu jest dźwięk a przy zamknięciu cisza tylko słychać jak zamki się zamykają. Jest na to jakaś rada ?

 

Nikt nie jest w stanie mi cos podpowiedziec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie jest w stanie mi cos podpowiedziec ?
W którymś zamku mikrostyk ma zimny lut i nie podaje sygnału, że drzwi są zamknięte, dlatego nie mruga przy zamykaniu. Było wiele razy na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W którymś zamku mikrostyk ma zimny lut i nie podaje sygnału, że drzwi są zamknięte, dlatego nie mruga przy zamykaniu. Było wiele razy na forum.

 

ale mruga przy otwarciu ? ok zobacze co z tymi zamkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy otwieraniu zawsze mruga, nawet jak któryś zamek się nie otworzy, przy zamykaniu mrugnie tylko wtedy, jak dostanie sygnał ze wszystkich mikrostyków. Brak mrugnięcia ma wyczulić użytkownika, że coś jest nie tak i trzeba posprawdzać czy wszystkie drzwi są zamknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności