Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Fałszywy alarm. :-) Bezpiecznik nr 14. :-) Naprawa - 1PLN i 15 sekund cennego czasu. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem passata b5 bez modulu komfortu czy po numeże win ktoś na forum może odczytać jaki moduł powinienem zakupić podaję vin wvwzzz3bzxp269149 . Z gory dziekuje za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z centralnym zamkiem w Passacie. Nie wiedziałem, gdzie się podpiąć z racji wielu dziwnych objawów. Ale po kolei. Mniej więcej w grudniu po otwarciu samochodu pilotem przestało się zapalać światło przy lusterku. Po ponownym naciśnięciu "OTWÓRZ" światło startowało i było już dobrze. Mniej więcej w lutym zaczął szwankować zamek w drzwiach tylnych lewych. Raz się otwierał, raz nie zamykał. Żył sobie swoim życiem. Jakiś miesiąc później dołączył do niego zamek tylny prawy. Ta sama sytuacja co z lewym. Aktualnie przycisk blokady w drzwiach tylnych prawych jest schowany do połowy. Czasem przy zamykaniu samochodu z pilota nie błysną światła. Dzisiaj zauważyłem, że jeśli samochód jest zamknięty a odblokowuję sam bagażnik środkowym przyciskiem to otwierają się też drzwi tylne lewe, a po zamknięciu klapy nie słychać tego charakterystycznego odgłosu ryglowania.

Odpytaliśmy sterownik komfortu i pokazały się dwa błędy:

00930 - Jednostka zamykająca zamka centralnego z tyłu po lewej stronie (F222)

27-00 - Niezrozumiały sygnał

00931 - Jednostka zamykająca zamka centralnego z tyłu po prawej stronie (F223)

27-00 - Niezrozumiały sygnał

Gdzie szukac przyczyny? Czy tylne zamki dawałyby takie objawy? Dziwi mnie to, że w odstępie miesiąca oba się popsuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie szukac przyczyny?
W zamkach, a ściślej w podzespole elektrycznego siłownika. Rozebrać , sprawdzić na okoliczność wszelakiego rodzaju zacięć w pracy. Przy okazji poprawić luty(cyna z topnikiem) mikrowyłączników, na płytce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie proszę o podpowiedz, w jaki sposób zrobić, aby podczas otwierania samochodu za pierwszym naciśnięciem pilota otwierały się tylko drzwi kierowcy a za drugim pozostałe. W tej chwili mam, że otwierają się wszystkie 4 na raz.

Pilot z trzema przyciskami

I czy mam taka możliwość w moim Passacie oraz czy to się ustawia w module komfortu?

Edytowane przez dariusz198012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Panowie proszę o podpowiedz, w jaki sposób zrobić, aby podczas otwierania samochodu za pierwszym naciśnięciem pilota otwierały się tylko drzwi kierowcy a za drugim pozostałe. W tej chwili mam, że otwierają się wszystkie 4 na raz.

Pilot z trzema przyciskami

I czy mam taka możliwość w moim Passacie oraz czy to się ustawia w module komfortu?

 

Wyszukiwarka się kłania :wmorde

KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyszukiwarka się kłania :wmorde

KLIK

 

witam

kolego David 1881 -szukałem ale nie akurat w tym dziale i dla tego zwróciłem się o to w tym temacie a aby całe forum przeszukac spedził bym nad tym kilka ładnych tygodni....

wyszukiwarka na tym forum nie jest zbyt precyzyjna

 

ale bardzo dziekuje za podpowiedz :)

i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie proszę o podpowiedz, w jaki sposób zrobić, aby podczas otwierania samochodu za pierwszym naciśnięciem pilota otwierały się tylko drzwi kierowcy a za drugim pozostałe. W tej chwili mam, że otwierają się wszystkie 4 na raz.

Pilot z trzema przyciskami

I czy mam taka możliwość w moim Passacie oraz czy to się ustawia w module komfortu?

Tak, jest to ustawialne, z poziomu Vag-a(oprogramowanie diagnostyczne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem w tym temacie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. W moim pasku jest dziwny objaw można by to podpisać pod moduł komfortu ale jest tylko jeden taki błąd a nie dużo (szyby, oświetlenie, itp) tak jak piszą inni. Jak wcisnę przycisk ryglowania od wewnątrz to drzwi się zaryglują prawidłowo, lecz jeśli chcę odryglować wciskając przycisk drzwi ponownie się ryglują. Podsumowując czy wcisnę przycisk ryglowania czy przeciwny to drzwi się ryglują i niema możliwości ich odryglowani tym panelem od sterowania szybami tylko pilot. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam tez problem z modułem bo u mnie nie działa syrena od alarmu tylko kierunki mrugaja a syrena nie wyje i byłem ostatnio u mechanika i doszlismy ze syrena jest ok instalacja od syreny do modułu tez ale z modułu nie wychodzi sygnal i czy musze wymienic moduł czy moze da sie to jakos naprawic dodam ze wszystkie wiazki w module sa ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko przestały mi działać elektryczne szyby obydwa z tyłu i od pasażera z przodu,można powiedzieć ze to w przeciągu 2 tygodni po kolei zaczęły padać objaw jest taki że przy przyciśnięciu przycisku słychać tylko pyknięcie przy silniczku w drzwiach i to wszystko ,czy to moduł padł czy kable nie kontaktują bo napięcie chyba dochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, chciałbym się dowiedzieć czy za nie działający ASR może odpowiadać moduł komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, chciałbym się dowiedzieć czy za nie działający ASR może odpowiadać moduł komfortu?

 

Moim zdaniem moduł komfortu nie ma nic wspólnego z ASR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ogólnie coś wiecej mam pomieszane z elektryką, bo oprócz asr nie działa mi połowa oświetlenia w kabinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odgrzeje trochę kotleta.

A więc proszę o szybką diagnoze czy to moduł i mam robote czy coś grubszego.???

To wszystko padło naraz.:

-światełko w kabinie

-światełka pod drzwiami

-światełka przy tych rozsuwanych lusterkach nad głową.

-el. Szyby mam tylko przód i obie nie działają

-centralny zamek (zamyka tylko przód tył zostawia otwarty)

-elektromagnes w klapie bagażnika nie działa (działał na 100%)

-komputer nie pokazuje otwartych drzwi.

-nie świeci lampka (ta czerwona)po zamknięciu drzwi

-włącznik swiatęł nie pipka przy otwartych drzwiach.

Edytowane przez Kaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Odgrzeje trochę kotleta.

A więc proszę o szybką diagnoze czy to moduł i mam robote czy coś grubszego.???

To wszystko padło naraz.:

-światełko w kabinie

-światełka pod drzwiami

-światełka przy tych rozsuwanych lusterkach nad głową.

-el. Szyby mam tylko przód i obie nie działają

-centralny zamek (zamyka tylko przód tył zostawia otwarty)

-elektromagnes w klapie bagażnika nie działa (działał na 100%)

-komputer nie pokazuje otwartych drzwi.

-nie świeci lampka (ta czerwona)po zamknięciu drzwi

-włącznik swiatęł nie pipka przy otwartych drzwiach.

 

Wszystko jasne Kabelki tak jak to było opisane wyżej.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na początku zaznaczę, że wszystko działa i ma się dobrze, ale jedno nie daje mi spokoju... Mianowicie ostatnio zmuszony byłem sprawdzić moduł komfortu, a dokładniej to czy ma sucho itp. Po otworzeniu plastikowej obudowy ukazał się bez problemu, z tym że wpięte były do niego 2 wtyczki z przewodami, jak na poniższym zdjęciu:

 

attachment.php?attachmentid=57350&d=1311840375

 

obok zaś leżała sobie jeszcze jedna (trzecia) zupełnie do niczego nie podpięta wtyczka. I teraz pytanie, za co ona odpowiada? W aucie raczej wszystko działa.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy to zamek czy moduł komfortu ? a mianowicie w moim passacie (anglik) od strony pasażera (tam chyba jest moduł) nie działa zapalanie oświetlenia i progów, po stronie kierowcy dzie się tak że raz działa a raz nie dodatkowo zauważyłem że żarówki diodowe (wymienione przeze mnie) czasem bardzo słabo świecą a rczej pulsują, kiedy włoże kluczyk w stacyjkę to się wyłączają. Bywa też tak że np kiedy z rana idę do auta i otwieram z z pilota drzwi zapala się oświetlenie wewnętrzne ale za około 20 sekund przygasa i zaczyna mrugać jak stroboskop, myślałem że coś z żarówkami ale po wstawieniu starych żarówek jest bardzo podobnie. nie wiem czy to coś z komfortem czy jak jak czytałem z zamkiem kierowcy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obok zaś leżała sobie jeszcze jedna (trzecia) zupełnie do niczego nie podpięta wtyczka.

Ja wczoraj rozbebeszyłem tam wszystko dostałem się do modułu i mam na 3 kostki moduł i 3 wtyczki wszystko ma swoje miejsce.

 

 

ALE moduł był wymieniany na nowy(nowa uzywka)przez poprzedniego właściciela wiec nie wiem na 100% czy taki moduł powinienem miec. Twierdze ze był wymieniany bo raczej w Ori nie ma napisu białym markerem Audi skoda VW :D.

Wie ktoś może jak stwierdzic jaki moduł powinienem mieć??( Nie działa mi grzanie foteli i podejrzewam ze to własnie ktoś kupił nie ten moduł bez tej opcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie działa mi grzanie foteli i podejrzewam ze to własnie ktoś kupił nie ten moduł bez tej opcji)
Moduł komfortu nie ma nic wspólnego z podgrzewanymi siedzeniami.

Usterki szukaj w innym miejscu http://forum.vw-passat.pl/threads/6268-Siedzenia-Grzane?highlight=grzane%2Bsiedzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności