Skocz do zawartości
golden87

Aktualizacja oprogramowania MIB2 Standart, Odblokowanie Android Auto/Carplay CID-LOCK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.08.2023 o 21:27, jakbli napisał:

Po co? Nie wiem :)

Zawsze to jakiś dreszczyk emocji, że jednostka nie wstanie xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W moim B8 mam  3G0035043D - MIB2  Discover Pro.

Miałem soft MHI2_ER_VWG11_P3301  (0814).

Zaktualizowałem do : MHI2_ER_VWG11_K3342  (1427). 

W. OBD11 podaje mi informacje, że najnowszy to jednak 1433. Nie znalazłem takiego do pobrania. Jedynie do skody jest taki: MHI2_ER_SKG11_K3343  (1433) - skoda

co się stanie gdy zainstaluje taki soft od skody do passat? pewinie logo przy starcie się zmieni. Ale coś jeszcze? Ktoś przerabiał inny soft?

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam te posty i w sumie mam ochotę spróbować podziałać z aktualizacją - kiedyś tam miałem odblokowywany Android auto, teraz to chodzi normalnie - co mogę zyskać aktualizacją softu? czy taka aktualizacja nie zablokuje spowrotem AA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy można odblokowywać samemu app connecta , android auto itd. w aucie, które jest w leasingu (pozostało jeszcze 2 lata), passat B8 rocznik 2018. Czy w jakiś sposób np można cofnąć odblokowanie tych funcji później? Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. W tych filmikach na 1 stronie tego temat jest pokazane jak włączyć menu deweloperskie poprzez OBD11. Możecie opisać jak zrobić to przez VCDSa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Madamax4 pierwszy lepszy filmik z brzegu

 

@kamnieft dać się da (zależy jeszcze od tego jaką masz jednostkę), pozostaje pytanie czy powinieneś to robić. Moim zdaniem nie, ponieważ w razie np wypadku z twojej winy, jak ubezpieczyciel wykryje jakąkolwiek ingerencję w auto to może odmówić wypłaty ubezpieczenia - a przecież taka jest rola likwidatora szkód. Zgadnij do kogo wtedy zgłosi się leasingodawca w temacie wypłaty odszkodowania.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCDS 

Zielone menu TRYB DEWLOPERA

1 modul 5F

2 SECURITY ACCES I WPISUJESZ  KOD s12345

3  adaptacje dewloper mod  z listy 

aktywowac  w jednostce Technisat w jednosce delphi nie jest to potrzebne 

Aktywowalem carplay android auto i mirror link bez uaktualniania firmware jednostki  wystarczy sprawdzic w zakladce obslugiwane kody czy mamy 

00060800 carplay

00060900 aa

00060300 ml

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Zaczynam z VCDS więc pytam o podstawowe rzeczy. Dzięki jeszcze raz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Probowalem w swoim B8 aktywowac AndroidAuto. Uruchomilem zielone menu. Wgrałem MIB STD2 Toolbox w wersji 1.3.3 z githuba. Mam teraz wersję oprogramowania jak na zdjęciu.20231112_192528.thumb.jpg.5d9500aa9ff7c0d608abc7204107a2fa.jpg

Po wejściu w zielone menu i wybraniu patcha:   

 

20231112_192122.thumb.jpg.8bfc27cea45bd92e78e8af1a8dd6ac8a.jpg

Otrzymałem taki ekran :

20231112_192150.thumb.jpg.82d9edd4c33e218f9cffa3a2d70b7433.jpg

Nic się nie ładuje ani nie pojawiają się żadne komunikaty. Macie jakiś pomysł na to aby ten patcha się uruchomił i aktywował AndroidAuto. Dotychczasowe funkcje w samochodzie działają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie muszę zaktualizować firmware do tej wersji MST2_EU_VW_ZR_P0480T

znalazłem tutaj: https://github.com/olli991/mib-std2-pq-zr-toolbox/issues/93

tę paczkę: https://github.com/olli991/mib-std2-pq-zr-toolbox/files/8441701/MST2_EU_VW_ZR_P0480T.zip

Pytanie czy po upgrade nie uwalę jednostki i czy na tej wersji z powyższego ZIPa zadziała w połączeniu z tym tollbox/patch aktywującym AndroidAuto : https://github.com/olli991/mib-std2-pq-zr-toolbox/releases/tag/v1.3.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.06.2022 o 20:34, rafus1984 napisał:

Witam. Przymierzam się do wykonania aktualizacji mojego mib, z filmików wynika że najnowsza wersja to ta która instaluje autor filmiku czyli plik z końcówką 0254. Później chciałbym odblowac dostęp do mirror linka, bądź android auto, tylko że teraz nie mam ikonki android auto tylko mirror link(zablokowany), czy ikonka AA pokaże się po aktualizacji do wersji 0254? I czy po patchu muszę zmianic port USB oraz wiązkę? , mam tylko jeden w podłokietniku koło aux'a i czy ogólnie będzie to działać z Huawei p30 pro z USB-c 

Pozdrawiam

IMG_20220603_192547.jpg

Hej Rafus, udało Ci się coś zrobić z Tym MIB2'em ?

 

U mnie  w samochodzie siedzi jednostka MST2_EU_VW_ZR_PO138T      nr części: 3QOO35864

Zainteresowało mnie, czy można na niej odpalić AppConnect, AndroidAuto czy CarPlay  (oryginalnie jest tylko MirrorLink).

 

Na filmiku gościu mówi, że jednostka musi mieć 2 karty SD oraz navi (oba warunki spełnia)

 

MIB helper podpowiada, że mogę zrobić aktualizację do PO480 ale....

udało mi się tylko z softem o numerze 140; - przy 254 i wyżej jednostka nie chce się aktualizować i mówi że niewłaściwa wersja oprogramowania. Idzie to jakoś przejść ?

 

-Uruchomiłem zielone menu, 

-Zainstalowałem MIB2 STD Toolbox'a, zrobiłem patchowanie

 

W dniu 4.06.2022 o 13:54, golden87 napisał:

bedzie nie aktywna do czasu spatchowania.

 

-MirroLink teoretycznie działa, ale teoretycznie... bo nie jest już zablokowany, a mój (poczciwy ex tel) Galxy S5 (obsługujący ML) cały czas się łączy i nic...)

-Voice Control nie działa

- Mam OBD eleven, niestety "google GAL" i "Apple" nie idzie przełączyć na "on" w jednostce 5f (co ciekawe MirrorLink także widnieje na "off" i nie da się go przełączyć. )

 

Pytanie czy z softem PO 1xx jestem w stanie zrobić aktualizację wyżej ? 

W dniu 20.10.2023 o 10:57, asterix_007 napisał:

tak czytam te posty i w sumie mam ochotę spróbować podziałać z aktualizacją - kiedyś tam miałem odblokowywany Android auto, teraz to chodzi normalnie - co mogę zyskać aktualizacją softu? czy taka aktualizacja nie zablokuje spowrotem AA?

Jeśli odblokowałeś go MIB2 STD toolboxem przez patch, to najprawdopodobniej aktualizacja usunie toolboxa i patch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co prawda nie o paska chodzi ale o t6,

Radio  MIB2  widzi toolboxa na karcie ale nie mozna zrobić aktualizacji, napis rozpocznij nie jest aktywny. Miał tkos z tym do czynienia?

 

JB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2023 o 15:47, Bond napisał:

Witam, co prawda nie o paska chodzi ale o t6,

Radio  MIB2  widzi toolboxa na karcie ale nie mozna zrobić aktualizacji, napis rozpocznij nie jest aktywny. Miał tkos z tym do czynienia?

 

JB

Bo T6 to płyta pq35 a nie MQB i może masz złego toolboxa

MIB STD2 Toolbox ten jest pod Technisat PQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2023 o 15:47, Bond napisał:

Witam, co prawda nie o paska chodzi ale o t6,

Radio  MIB2  widzi toolboxa na karcie ale nie mozna zrobić aktualizacji, napis rozpocznij nie jest aktywny. Miał tkos z tym do czynienia?

 

JB

Wersja z przyciskiem NAVI czy bez? Jeżeli bez NAVI to nie spatchujesz tej jednostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum posiadam firmware FW MST2_EU_VW_ZR_P0138T nr części 3Q0035864. Jak zmienić na aktualne i skąd to pobrać? Proszę o pomoc.

406726707_6612661468842111_5327689531742341573_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne oprogramowanie dla tej jednostki MST2_EU_VW_ZR_P0140T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a skąd mogę pobrać firmware MST2_EU_VW_ZR_P0140T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nifaress napisał:

skąd mogę pobrać firmware

najpierw

https://mib-helper.com

 

później

https://mibsolution.one/#/1/9/MST2 - TechniSat Preh/Firmware/VW_ZR/EU

 

W dniu 15.12.2023 o 12:20, turzol napisał:

Aktualne oprogramowanie dla tej jednostki MST2_EU_VW_ZR_P0140T 

wg mib-helper

Latest possible firmware update: MST2_EU_VW_ZR_P0480T

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmware MST2_EU_VW_ZR_P0140T poszło dziękuję. MST2_EU_VW_ZR_P0480T z tym jest problem trzeba patch swdl ale coś mi to nie idzie.

IMG_20231227_140152.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest zapis Supported Train w tym firmware?

 

Zalecam też obejrzenie tego filmiku:

 

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności