Skocz do zawartości
golden87

Aktualizacja oprogramowania MIB2 Standart, Odblokowanie Android Auto/Carplay CID-LOCK

Rekomendowane odpowiedzi

PORADNIK STOSUJE SIĘ TYLKO DO MIB2 STD– WERSJA BEZ DYSKU!

UWAGA: Niniejsza instrukcja jest tylko i wyłącznie w celach edukacyjnych, autor nie ponosi ŻADNEJ odpowiedzialności za ewentualne „uceglenie” danej jednostki itd. Wymaga również trochę własnej inicjatywy. Nie pomagam na PW.

Jeżeli ktoś ma pojęcie o komputerach/telefonach/flashowaniu itd. to może próbować działać z tym poradnikiem, jeśli natomiast nie masz żadnego pojęcia o komputerach lepiej powierz to specjalistom.

Napisałem ten poradnik za darmo, dla „idei” jeśli dzięki niemu zaoszędziłeś kilkaset złotych na wgrywaniu/odblokowywaniu tych funkcji, wpłać proszę choć kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych na dowolną organizację charytatywną np. WOŚP, PCK, czy jakiejś lokalne schronisko.

Cześć dzisiaj posłużę się gotowymi filmikami.

Wymagane trochę inwencji twórczej.

Sam proces odblokowania android auto/car play składa się z kilku kroków.

  1. Ustalenie ścieżki aktualizacji nawigacji (która po której).
  2. Wytypowanie możliwie najwyższej wersji do której występuje patch.
  3. Update firmware
  4. Odblokowanie green menu
  5. Instalacja patcha
  6. Patchowanie
  7. Usuwanie błędów

Dodatkowo jak by ktoś chciał odlbokować sobie możliwość korzystania ze wszystkich kart (cid removal)

Ogólnie gość na tym kanale dużo użytecznych rzeczy przedstawia więc myślę ze warto dać mu suba:

https://www.youtube.com/c/MrfixPl0001

@mkpol podwieś to gdzie trzeba.

Edytowane przez golden87
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do wykonania aktualizacji mojego mib, z filmików wynika że najnowsza wersja to ta która instaluje autor filmiku czyli plik z końcówką 0254. Później chciałbym odblowac dostęp do mirror linka, bądź android auto, tylko że teraz nie mam ikonki android auto tylko mirror link(zablokowany), czy ikonka AA pokaże się po aktualizacji do wersji 0254? I czy po patchu muszę zmianic port USB oraz wiązkę? , mam tylko jeden w podłokietniku koło aux'a i czy ogólnie będzie to działać z Huawei p30 pro z USB-c 

Pozdrawiam

IMG_20220603_192547.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, rafus1984 napisał:

czy ikonka AA pokaże się po aktualizacji do wersji 0254

bedzie nie aktywna do czasu spatchowania.

17 godzin temu, rafus1984 napisał:

I czy po patchu muszę zmianic port USB oraz wiązkę?

tego nie wie nikt, zależnie co masz teraz sie okaźe po

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@golden87 wiesz co może być przyczyną, że po upgradzie z MIB2 do MIB2.5 (wyświetlacz 9.2") nie działa BlueThink?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto tu wyraźnie dodać, że ta metoda nie działa dla urządzeń produkcji Delphi 

Dla Delphi mod opisany jest tutaj

https://www.digital-eliteboard.com/threads/how-to-mib2-mst2-delphi-unit-mst2_eu_vw_xxxxxd-patchen-fec-swap-cid-cp.495796/

W skrócie - konieczne jest połączenie kablowe z samochodem przez telnet (odpowiednia karta sieciowa Rj45 na USB i oprogramowanie) i dalsze działania opisane w linku powyżej

 

 

 

Edytowane przez for.est
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@for.estmoglbys to spiąć w 1 plik czy coś albo przetłumaczyć, bo tam trzeba się rejestrować żeby to wyświetlić itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

Panowie ,od paru dni wczytuje się w forum w poszukiwaniu odpowiedzi na dręczące mnie pytania i doszedłem do wniosku że zakres prac trochę mnie przerasta.

Po prostu , bark sprzętu,brak wiedzy i doświadczenia,chciałbym zaktualizować ogólnie mówiąc soft  w moim samochodzie (MIB i całą resztę), auto mam już kilka lat i w sumie nigdy nie było podpinane do kompa, więc nie mam pojecia co w nim siedzi.

Pytanie jest takie czy jest ktoś na forum z okolic Ostrowca św (tak w promieniu 150 km) kto jest pasjonatem i mógłby to wszystko ogarnąć?

Wklejam foty z informacjami , dajcie proszę znać jak stary jest to soft i czy jest coś nowszego i co można dodać do mojego DM.

z góry dziękuje za pomoc.

20220826_131736.jpg

20220826_131746.jpg

20220826_151709.jpg

20220826_152402.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miller6969 na tej grupie facebookowej "Vw Passat B8 Club Poland" pełno jest ofert wgrywaczy ale w tym wątku chodzi bardziej oto zeby samemu to ogarnąć.

Ogólnie jest dostępny Patch dla tej wersji co masz, więc kwestia jest samego patchowania jest prosta.

Ale fakt faktem, dobrze ogarnięty wgrywacz może jeszcze odblokować aktywny tempomat i inne funkcje więc jak sam się nie czujesz to może lepej skorzystac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

dzięki za odpowiedź, już temat opanowany ,podziękowania dla jednego z kolegów z forum,teraz w planach zmiana wyświetlacza na 5g6919605b(ramkę na aliexpress już zamówiłem 🙂 )

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w ramach podsumowania - jaki sprzęt jest potrzebny do wykonania takiej aktywacji? Mam tu konkretnie na myśli jednostkę Delphi, jednak być może warto podsumować sprzęt dla obu wersji. We wspomnianych poradnikach/video jest wspomniany OBDeleven, oprócz tego oczywiście czysta karta SD, wyżej w wątku jest jeszcze mowa o karcie sieciowej przy Delphi, czy coś jeszcze? W moim przypadku chodzi akurat o aktywację Apple CarPlay. 

Zastanawiam się też czy w razie potrzeby tylko jednorazowej akcji aktywacji jest sens przeprowadzenia tego samemu (zakładając, że jeszcze nie mamy sprzętu)? Koszt samego OBDeleven z obsługą iOS to ok. 400 zł. Przy takiej kwocie można już znaleźć osobę, która zajmie się tematem, choćby na wspomnianej wyżej grupie fb. Chyba, że coś źle zrozumiałem i można to zrobić inaczej - wtedy też z góry dziękuję za informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Delphi

Obd11 bądź vcds bądź vcp - potrzebne do odblokowania green menu

Karta sieciowa z określonym firmware

Karta sd, w zasadzie dowolna 

Komputer / laptop / tablet z Windows i wbudowaną karta sieciową ze złączem RJ45.

Wiedza - jest w internetach i nie trzeba za to płacić.

 

Po odblokowaniu green menu reszta działań to działanie z poziomu Windowsa, najpierw telnet do ustanowienia połączenia z autem, później - wg mnie najwygodniej - skrypty uzyskane z netu.

Wg mnie wystarczy instrukcja opisana w pierwszym poście wątku który linkuję

 

 

Ps. Zbierałem wiedzę przez tydzień czytając cały wątek i oglądając kilka filmów na YT. Tak przygotowany - w samochodzie zajęło mi to max 5 minut.

Czyli da się, instrukcje mogę potwierdzić że działa, ale własna inicjatywa jest niezbędna. Satysfakcja z samodzielnej roboty i zaoszczędzona kasa wynagrodzą trud zdobywania wiedzy ;)

 

 

 

 

 

https://www.digital-eliteboard.com/threads/how-to-mib2-mst2-delphi-unit-mst2_eu_vw_xxxxxd-patchen-fec-swap-cid-cp.495796/

Edytowane przez for.est

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość "cofnąć" aktualizację firmware?
Mam MIB2 Delphi i zaktualizowałem sobie firmware do wersji 0879D, ale ona nie obsługuje telnetu, czyli niemożliwe będzie odblokowanie Android Auto. Do tego potrzebna jest wcześniejsza wersja, czyli 0891D. Jak to można zrobić, miał może ktoś podobny problem?

 

Odpowiadając na własny post potwierdzam, że zmiana wersji firmware "w dół" przebiega właściwie tak samo jak "w górę".

Potwierdzam też, że poradniki z tego wątku odnośnie jednostki Technisat i Delphi jak najbardziej pomocne - sterowanie głosem i AppConnect już działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jest aktualizacja dzięki której można połączyć Android Auto bezprzewodowo?? Mam Delphi MIB2 (2018) aktualne oprogramowanie MST2_EU_VW_P0891D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pablo77 napisał:

Witam,

Czy jest aktualizacja dzięki której można połączyć Android Auto bezprzewodowo?? Mam Delphi MIB2 (2018) aktualne oprogramowanie MST2_EU_VW_P0891D.

Aktualizacji nie ma, wiąże się to ze zmianami sprzętowymi. Można dokupić boxa do AAWireless, jak kiedyś patrzyłem to były po +/- 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy jak mam oprogramowanie MST2_ EU_ VW_ ZR_ P0140T to mogę wgrać MST2_EU_VW_ZR_P0245T według opisu żeby uzyskać dostęp do AA i CARPLAY. Auto z początku 2015 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po aktualizacji oprogramowania może zniknąć dokładany CarPlay?

Gdy próbuje ściągnięć aktualne oprogramowanie z linku min-helper to wskakuje mi okno logowania. Jak tam się można zalogować?

Edytowane przez brono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności