Skocz do zawartości
golden87

Aktualizacja oprogramowania MIB2 Standart, Odblokowanie Android Auto/Carplay CID-LOCK

Rekomendowane odpowiedzi

Radze udac sie do kogos kto to ogarnia bo widze, ze przeczytanie jakie sa dane logowania do tej strony z firmware, ktore sa na tej samej stronie, to watpie aby instrukcja (nawet do youtube) ktora jest zalinkowana na mib-helper tez pewnie nie pomoze.

Tak naprawde wszystkie informacje jakie chcesz uzyskac sa na tej stronie i/lub w tutorialach na niej zalinkowanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem dlaczego dane do logowania się nie wyświetlały. Strona inaczej otwiera się na telefonie a inaczej na komputerze. 
 

Ale mam drugi problem. Chcę wgrać nowe logotypy stacji radiowych. 
Po włażeniu karty do czytnika pokazuje się komunikat o dostępności aktualizacji na karcie.

Gdy wchodzę w ustawienia i klikam aktualizacje to chwile myśli i pokazuje wtedy komunikat że nie ma danych do aktualizacji.

Próbowałem formatować kartę z różnymi wariantami pamięci fat32, exfat i ciągle to samo. 

Edytowane przez brono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki jest najnowszy soft na mib 2 Delphi ? 

Na internecie znalazłem coś co jest nad 0891 ale nie wiem czy to jest wyższa wersja czy po prostu błąd w dodawaniu bo data dodania każdej aktualizacji taka sama .

pozdrawiamScreenshot_20221225-190933853_1.thumb.jpg.de4cf5f6012bc7be3ae9fd95d98472ac.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni plik txt to kolejne wersje od najstarszej do najnowszej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam może jakiegoś sąsiada z południowej części Katowic lub Mikołowa który ma doświadczenie w aktualizowaniu/patchowaniu i chciałby pomóc laikowi? :)

MOl3_EU_VWMQB_P1560P

Edytowane przez Paluch00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

posiadam MIB2 Standard z kodem MST2_EU_AU_PO314D czy zgodnie z instrukcjami podesłanymi powyżej możliwe jest zainstalowanie wersji softu z CarPlay/Android Auto? Czy jeśli wgram najnowszą wersje - Mib Helper podpowiada mi MST2_EU_AU_P0965D to czy będzie tam automatycznie w menu CarPlay/Android Auto? Dodam, że mam Audi A4 B9 z 16 roku, ale to chyba nie powinna być różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja samego softu niestety nie oznacza odblokowania CarPlay/Android Auto, jeśli nie było ono odblokowane fabrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w poradnikach powyżej jest pokazane jak odblokować AA/CarPlay jeśli dobrze rozumiem. Tylko nie mam pewności czy z moim softem to przejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może udstępnić najnowszy soft do MIB2 Delphi tj:
MST2_EU_VW_P0879D_MU0879.7z

Próbuje już ściągnąć 3 dzień i dostaje komunikat - Pobieranie się nie powiodło :(

Chyba że macie jakiś sposób poza oficjalnym z mibsolution.one (guest/guest) ?

Pozdrawiam

 

Witam,

Pobrałem w końcu swoją wersję do MST2, ale mam problem.
W oryginale siedziała wersja MST2_EU_VW_P0635D

Ściągnąłem nową wersję: MST2_EU_VW_P0879D_MU0879

Ale podczas aktualizacji wyskakuje błąd:

error.thumb.jpg.7a94a5d6f6504edd7fbb2e4b4ef972af.jpg

Próbowałem aktywatora:
MST2_Activator_Made_By_Congo_and_Duke_pre_v2.1_VIN_Bug - ale nic nie pomogło.

Patchowałem CP OFF : "delphibin.ifs" - ale nadal ten sam komunikat.

Pomóżcie, bo skończyły mi się pomysły.

Edytowane przez mkpol
nie pisz posta pod postem, jeśli chcesz coś dodać użyj opcji "edytuj"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Jaką masz aktualnie wersję softu?

2) Wypakuj z archiwum tej wersji 879 plik metainfo2.txt i podejrzyj np. notatnikiem co jest zapisane w lini SupportedTrains =

 

EDIT:

Doczytałem i wynika z tego, ze jeśli teraz masz MST2_EU_VW_P0635D to możesz maksymalnie zaktualizować do MST2_EU_VW_P0642D.

Nie można przeskoczyć z serii 600 na 800

Natomiast seria 800 ma nietypową kolejność aktualizacji - cytuję z niemieckiego forum:

"W serii 800 aktualizacje oprogramowania układowego nie zawsze były wydawane logicznie lub w sposób ciągły. 891 nie jest najnowszym oprogramowaniem, ale 879!
P9122D (MU0842) ➔ P0867D (MU0867) ➔ P0890D (MU0890) ➔ P0891D (MU0891) ➔ P0876D (MU0876)* ➔ P0879D (MU0879)* * ="

 

Edytowane przez Freddie
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Przyznam się, że rootowałem wiele telefonów ale nie wiem jak się zabrać w aucie.

Na aukcjach na Allegro za 399 chcą podesłać mi linki do upgrade soft i odblokowania carplay - podobno wystarcza karta z aktualizacją bez podłączania jakiś narzedzi i urządzeń.

W instrukcji z początku wątku w filmiku nie ma opisanego jak zrobić to w mojej wersji.

Czy jest ktoś ze Śląska i pomóże, oczywiście się odwdzięcze ale uwazam, że 399 zł to za drogo za przesłanie instrukcji i linków.

Moja wersja obecna oryginalnego oprogramowania

Zainstalowana wersja SW Train:

MST2_EU_VW_ZR_P0359T

Zainsta.wersja oprogr jednostki gtównej:

0359

Numer czesci:

300035846A

Proszę o pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci mogę pomóc za darmo.  Odezwij się na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2023 o 18:04, Freddie napisał:

EDIT:

Doczytałem i wynika z tego, ze jeśli teraz masz MST2_EU_VW_P0635D to możesz maksymalnie zaktualizować do MST2_EU_VW_P0642D.

Nie można przeskoczyć z serii 600 na 800

Na youtube znalazłem że jednak da się przejść z MST2_EU_VW_P0635D na MST2_EU_VW_P08xx (jak na zdjęciu)

ale nadal nie wiem jak ponieważ to reklama jakiego fachmana który robi na tym biznes.

od227d_867.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Czy jest ktoś z Warszawy lub okolic, kto pomógłby odblokować AA w tym modelu?

sharan.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś z Warszawy mógłby mi pomóc z odblokowaniem appconnect w jednostce Delphi.

Jeszcze z technisatem to bym sobie poradził bo mam ODBeleven ale w tym dochodzi D-Link i putty.

Obecnie jest soft MST2_EU_VW_P9122D, wiem że powinien być nowszy 0891 ale co dalej to już magia.

Edytowane przez ic3man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem Delphi można już patchować skryptami wgrywanymi od razu z karty SD, tak jak zwykłą aktualizację softu

Opis na forach:

po angielsku:   Delphi MST2 SD Activator by Congo & Duke

po niemiecku:    [HOW TO DO] (pdf) congo auto activator -SD Karte- MST2 Delphi Unit - MST2_EU_VW_xxxxxD

 

 

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2023 o 21:58, Freddie napisał:

Z tego co czytałem Delphi można już patchować skryptami wgrywanymi od razu z karty SD, tak jak zwykłą aktualizację softu

Opis na forach:

po angielsku:   Delphi MST2 SD Activator by Congo & Duke

po niemiecku:    [HOW TO DO] (pdf) congo auto activator -SD Karte- MST2 Delphi Unit - MST2_EU_VW_xxxxxD

 

 

O kurcze, wielkie dzięki, będę próbował.

 

EDIT:  sposób sprawdzony, wszystko działa bez zarzutu. Prosta instalacja.

Edytowane przez ic3man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Posiadam MIB2 w Seacie z 2017. Jest to wersja bez nawigacji. Czy ktoś obeznany w temacie może podpowiedzieć czy jest opcja odblokowania tego cuda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2023 o 22:19, ic3man napisał:

O kurcze, wielkie dzięki, będę próbował.

 

EDIT:  sposób sprawdzony, wszystko działa bez zarzutu. Prosta instalacja.

Hej

Robiłeś też upgrade czy bawiłeś się z p9122d? Jeśli tak, to jakoś po kolei czy od razu najnowszego? 

Warto w ogóle  robić upgrade? Coś realnie to zmienia? :)

Rozumiem że wgrałeś na kartę aktywator i dodałeś 2 kody w addfec i tyle? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zmianie z

MST2_EU_VW_P0867D_MU0867

na

MST2_EU_VW_P0879D_MU0879

Po co? Nie wiem :)

Zrobiłem jeszcze Confirmation of installation change aby nie sypało błędem. Robiłem pendrivem.

Edytowane przez jakbli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności