Skocz do zawartości
Marek

Klimatyzacja - climatronic

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, jestem tu od niedawna, tak samo jak od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem VW Passat B5 FL 131 KM z 6 biegową skrzynią. Mam problem bo zauważyłem że, mój CLIMATRONIC dziwnie się zachowuje... tzn wszystko niby działa, grzanie, chłodzenie, silniej i słabiej, tylko strefy nawiewu wariują. Jak włączę nawiew na szybę to wieje w przód, jak włączę tylko na nogi to wieje w przód. Jak włączę w przód to wieje w przód. Nawiew na szybę nie działa na żadnym ustawieniu. Dodam, że podłączyłem pod VAG na stacji diagnostycznej i gość powiedział, że nie pokazuje żadnego błędu związanego z klimą. Robiłem autodiagnoze na Climatronicu i pokazało błąd 318 (czyli związany z małą ilością czynnika chłodzącego - tak wyczytałem), skasowałem go i pokazało 444 00. Wymieniłem filtr kabinowy i dalej nic. Opadam już z sił i nie wiem co robić. Jeśli w aucie jest cisza to słychać jak klapki pracują, tzn jak nacisnę guzik to tak jakby nawiew zmalał na 2 sekundy i słychać pracę silniczka od klapek, ale za moment znów wieje w przód. Nie krzyczcie proszę jeśli się okaże, że ten temat był już poruszany i że odpowiedź jest gdzieś na forum bo przeszukałem już nie tylko to forum i w sumie nic konkretnego nie znalazłem... Z góry dziękuję za pomoc.
koledzy macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy macie jakieś pomysły?
problem jest w sterowaniu klapami i napełnij klimę bez tego klima nie ruszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem jest w sterowaniu klapami i napełnij klimę bez tego klima nie ruszy
A jak się do tych klap zabrać? Jest jakaś szansa żeby to zrobić bez rozbierania? A jeśli trzeba rozbierać to może ma ktoś jakiego samouczka..? Dzięki wielkie za każdą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO MARKA z pierwszej stony. Gościu za często tego nie robię,ale teraz to nie mogę się powstrzymać. A mianowicie pełen szacun za taki dokładny opis. To dzięki takim osobom jest sens prowadzić takie forum.Wszystko w temacie pozdrawiam. A terz biorę się za rozkręcanie wentylatora bo u mnie też piszczy. Dam znać jak poszło i czy kropelka oliwy pomogła.HEJKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam taki oto problem mianowicie : robiłem diagnoze climatronica i wyszedł mi błąd 4f7 i dodam jeszcze że nie chłodzi mi klima. Sprężarka działa przewody zimne a powietrze leci letnie. proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i myslisz ze to tylko ten silniczek.

 

---------- Post added at 10:51 ---------- Previous post was at 10:50 ----------

 

czytalem setki razy ale pisza ze nie ustawia im ządanej temp. a mnie ustawia cieple zimne ale klimy nie czuc tylko letnie leci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co maja szczotki do tego, przeciez dmuchawa dziala tylko nie chlodzi klima a przewody sa zimne pod maska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co maja szczotki do tego, przeciez dmuchawa dziala tylko nie chlodzi klima a przewody sa zimne pod maska
sory nie w tym temacie napisałem a co do twojego problemu to faktycznie jak kolega pisze to silniczek klapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za pomoc rozbiore i zobacze co i jak. POZDRAWIAM:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Potrzebuję pilnie sprzęgło sprężarki 8D0 260 808. Najlepiej sama tarcza.

Kolo pasowe i elektromagnes mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Potrzebuję pilnie sprzęgło sprężarki 8D0 260 808. Najlepiej sama tarcza.

Kolo pasowe i elektromagnes mam.

to napisz w dziale KUPIE to co tu i poczekaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chcialem zasiegnac porady odnoscie klimatyzacji , dokladnie chodzi o to ze po wlaczeniu zaplonu miga panel climatronika po kilku sekundach przestaje druga sprawa wlacze w tryb klimatyzacji to z nawiewow normalnie wieje ale raczej nie schlodzonym powietrzeb nie wiem czemu, wogole jak kupilem auto to po przelaczeniu w tryb auto bylo czuc obciazenie silnika po obrotach teraz jak przelaczam nie ma wogole roznicy, nie wiem w czym tkwi problem,moze ktos mnie naprowadzi niechcial bym wydac za duzo kasy na naprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam chcialem zasiegnac porady odnoscie klimatyzacji , dokladnie chodzi o to ze po wlaczeniu zaplonu miga panel climatronika po kilku sekundach przestaje druga sprawa wlacze w tryb klimatyzacji to z nawiewow normalnie wieje ale raczej nie schlodzonym powietrzeb nie wiem czemu, wogole jak kupilem auto to po przelaczeniu w tryb auto bylo czuc obciazenie silnika po obrotach teraz jak przelaczam nie ma wogole roznicy, nie wiem w czym tkwi problem,moze ktos mnie naprowadzi niechcial bym wydac za duzo kasy na naprawy
a czytał temat od początku ?? Zrób samodiagnozę klimy i się okaże co ją boli stawiam na nr 318

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po przelaczeniu w tryb auto bylo czuc obciazenie silnika po obrotach teraz jak przelaczam nie ma wogole roznicy,

Nie włącza sie sprężarka, bo nie ma czynnika chłodzącego w ukłądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie dzieki umowilem sie na poniedzialek na nabicie klimy i wogole odgrzybianie itd komplecik... mam nadzieje ze bedzie chodzic i wszystko bedzie wporzadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak też bym zaczął od nabicia klimy , być może że to to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.załadowałem klimę i mam znowu problem otóż działa ale temperatura nie jest zadowalająca tzn w poprzednim aucie a była to vectra c klimatyzacja chłodziła do tego stopnia że przy nawiewie na szybę i najniższej temp po kilku minutach na szybie można było zaobserwować szron. w passacie w prawdzie czuć chłodnie powietrze ale nie jest ono wg mnie zadowaljące. vag pokazuje temp wylotową na poziomie 5-6 stopni więc ok ale w aucie jest nie do kończa chłodne powietrze. macie jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
załadowałem klimę i mam znowu problem

 

Przy zaladowaniu oleju i czynnika bylo malo ,czy pelno ?

Moze vectra miala climatic i wialo w jedne wyloty ,dlatego szron .

Osobiscie nigdy nie widzialem w aucie szronu ,jedynie cos jak dymek wpadajacego zimnego pow. w wyniku roznic temp. ale to bylo w BMW.

 

Jesli masz climatronic to zimno rozprowadzane rowno wszedzie , moze za malo czasu wialo i sie nie schlodzilo do konca , bo 5,6 temp. jest ok . Zbadaj fizycznie przy wylotach jakims termometrem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy zaladowaniu oleju i czynnika bylo malo ,czy pelno ?

Moze vectra miala climatic i wialo w jedne wyloty ,dlatego szron .

Osobiscie nigdy nie widzialem w aucie szronu ,jedynie cos jak dymek wpadajacego zimnego pow. w wyniku roznic temp. ale to bylo w BMW.

 

Jesli masz climatronic to zimno rozprowadzane rowno wszedzie , moze za malo czasu wialo i sie nie schlodzilo do konca , bo 5,6 temp. jest ok . Zbadaj fizycznie przy wylotach jakims termometrem .

 

dziękuję. mam jeszcze jedno pytanie odnośnie filtrów bo wiem że jest filtr kabinowy ale gdzieś wyczytałem że jest gdzieś jeszcze jeden filtr pod lampą?nie wiem kiedy był on wymieniany macie jakieś szczegóły na ten temat.

 

Apropo Vectry to niewiem co to jest climatic ale mogę się domyslać że to jest ręczna klima i taka była, a czy to duża różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności