Skocz do zawartości
Marek

Klimatyzacja - climatronic

Rekomendowane odpowiedzi

No to nie komentuj tylko wypowiedz się co moze być przyczyną usterki. Większa skuteczność na otrzymanie odpowiedzi pisząc w 2 wątkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to nie komentuj tylko wypowiedz się co moze być przyczyną usterki. Większa skuteczność na otrzymanie odpowiedzi pisząc w 2 wątkach

 

Nie wątpię...A czytałeś chociaż to co podlinkowałem?Poza tym za to samo możesz otrzymać punkty żegnay,powinieneś o tym wiedzieć.Sprawdź najpierw to co Ci napisałem.Pzdr.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

Dubel już wyczyszczony :hyhy

A koledze grzesiek8630 sugeruję więcej pokory, gdyż za...

Większa skuteczność na otrzymanie odpowiedzi pisząc w 2 wątkach

wiadomo, że

możesz otrzymać punkty żegnay,

i "wakacje" od Forum gwarantowane :nono

 

:offtopic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie: gdzie znajduje się wlot powietrza do dmuchawy/klimatyzacji w pasku B5 FL. Chciałbym zastosować spray czyszczący do klimy. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klima to obieg zamknięty więc spray możesz zastosować jedynie przez kratki wentylacyjne lub krućce do napełnienia klimy ale lepiej dać ja do specjalizującego się w tym zakładu na odgrzybianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klima to obieg zamknięty więc spray możesz zastosować jedynie przez kratki wentylacyjne lub krućce do napełnienia klimy

Zastanów się nad tym co piszesz :doh Obieg zamknięty to jeden z trybów pracy klimy - to po pierwsze.

W króćce ładowania klimy to się wpuszcza gaz do układu a nie spray do czyszczenia - to po drugie.

 

Wlot do dmuchawy, jest za filtrem pod podszybiem. Musisz wyjać filtr kabinowy i zobaczysz wentylator. A spray to jaki masz? Czy może piankę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest jakies logiczne wytlumaczenie tego ze jak jezdze na klime to zuzycie paliwa wzroslo nie o 1ltr nie o 2 albo 3 ale mam wrazenie ze o okolo 100%. Bez klimy jest ok. Nie mam kompa aby sprawdzic ale co moze byc przyczyna tak na chlopski rozum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe, zeby spalnie z winy klimy wzrosło ci o - jak to piszesz - prawie 100% Wina raczej leży gdzie indziej. Musisz podpiać VAG-a na początek i sprawdzić błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bledow jest bark to wiem na 100% bo wczoraj bylem na kompie i nie bylo nic(kolo nie sprawdzil mi grupy13). Inny EKSPERT mowi ze moze byc to przyczyna za duzo albo za malo nabitej kilmy. Czy to ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inny EKSPERT mowi ze moze byc to przyczyna za duzo albo za malo nabitej kilmy. Czy to ma sens?

Nie ma żadnego :kwasny: Oczywiscie jeśli chodzi o spalanie auta w twoim przypadku, ze pali prawie dwa razy tyle. A może masz zbiornik dziurawy i ci leci paliwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziury brak bo bez klimy jest spalnie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz sprężarkę wyłechtaną i ci za duże opory robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ma jakis wplyw na spalanie? Czasami slysze jak mi jakis pisk jak wlacze i wylacze klime. Ma to jakis wplyw na splanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to ma jakis wplyw na spalanie? Czasami slysze jak mi jakis pisk jak wlacze i wylacze klime. Ma to jakis wplyw na splanie?
no ma bo jeśli masz do wymiany łożyska to sprężarka stawia większy opór dla silnika i wtedy więcej paliwa idzie nie wiem czy az 2 razy więcej ale na pewno więcej niż normalnie z włączoną klimą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pada Ci łóżysko na sprężarce i trzeba to najszybciej zrobić, Ja miałem podobny przypadek w pasku, tez po załączeniu klimy nie miał kopa... i słychac było opór. Po pewnym czasie sprężarka zupełnie padała. Elementy z łóżyska zostały zmielone i wleciały w sprężarkę. No i po sprężarce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to super vw to qpa:wsciekly

 

---------- Post added at 12:07 ---------- Previous post was at 12:05 ----------

 

moze ktos mi podac nr kompresora do awx dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JEśli chodzi o spalanie to może wzrastać, przynajmniej u mnie z 0.6/0,7 l/h na 1- 1,3l./h (wszytsko na postoju) . Ale kopa powinien mieć samochod takiego samego jak wcześniej, moze mnimalnie mniejszy. Wszystko przy założeniu że klima jest ok.

Samo łożysko to koszt ok 60 zetów, tylko roboty jest sporo, ale da się to zrobić bez rozłanczania sprężarki od przewodów - czyli nie musisz jej napełniać - wystarcxzy ją opuścuic. Wszystko krok po kroku zostało już gdzies opisane na forum:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=29894

W b5 fl jest chyba tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sie da to z checia. Gdzie takie mozna nabyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze ktos mi podac nr kompresora do awx dzieki
Musisz zobaczyć jaka jest u ciebie sprężarka i wtedy szukać lózyska... Bo chyba vw dawał dwa rodzaje - chociaż mogę się pomylicx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności