Skocz do zawartości
wojtasw

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, poducha z audi a4 b6 pasuje do pasiorka?

pasuje, ja np kupiłem z superba 2.0tdi i tez pasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie jak to w końcu jest z tym ustawieniem poduszki ?

W temacie jest opisane ale jak doczytałem przy wymianie 2 sztuk na raz

Pyt 1:

A jeśli wymienia się tylko 1 szt. czy trzeba po założeniu i przed dokręceniem uruchomić na chwilkę silnik i dopiero później dokręcić poduszkę ? czy przy jednej sztuce nie ma takiej konieczności jeśli poskłada się ją tak jak była stara (ustawienie łap) ?

Pyt 2:

Jeśli już ma być poluzowane to co dokładnie :same śruby poduszki czyli górna i dolna czy łapy poduszki również ?

Pyt 3:

Czy poduszkę w przednim pasie tą pod chłodnicą również trzeba luzować – regulować ?

Pyt 4:

Oraz czy ktoś z forum posiada wymiary tego trzpienia ustalającego wkładanego w 3 otwory ?(w wózek, łapę i ramę) a może ktoś z forum pracuje w ASO i mógłby takowe wymiary zapodać :hmm

- Jest możliwość dorobienia więc dla tego pytam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich użytkowników forum. Chciałbym wszystkich przestrzec przed zakupem poduszek silnika firmy Lemforder lub Corteco którego pochodzenia nie jesteśmy pewni. Przedwczoraj postanowiłem wymienić komplet poduszek silnika w 1.9 AHU, powód szarpanie podczas odpalania i gaszenia. Poduszki zamówił mechanik oczywiście komplet Lemfordera oprócz prawej silnika gdyż zamówił Corteco. Przed wymianą poduszek dokładnie obejrzałem te nowe. Na pierwszy rzut oka wszystko ok, opakowania Lemforder i Corteco ( prawa poduszka ) z nr katalogowymi itd., co mnie zainteresowało to brak jakichkolwiek oznaczeń na tych poduszkach ale myślę mechanik zamówił w Intercars więc będzie ok. Po zamontowaniu poduszek auto nie szarpie przy odpalaniu, gaszeniu ale niestety straszne wibracje na jałowym. Wniosek, w opakowaniach Lemforder i Corteco były jakieś podróby typu Topran. Teraz zostaje tylko reklamacja i montaż używek lub ASO. Postaram się wrzucić zdjęcia poduch jak będą wymontowane.

 

Heh, miałem dokładnie taką samą sytuację - w pudełku lemfordera była poduszka bez oznaczeń. Oczywiście po zamontowaniu miałem koszmarne wibracje. Poduszkę reklamowałem (intercars) - stwierdzono, że jest sprawna. Ponownie reklamowałem - teraz odesłano do producenta.

 

W pudełku corteco powinna być poduszka z logiem corteco - nie było tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oraz czy ktoś z forum posiada wymiary tego trzpienia ustalającego wkładanego w 3 otwory ?(w wózek, łapę i ramę) a może ktoś z forum pracuje w ASO i mógłby takowe wymiary zapodać

- Jest możliwość dorobienia więc dla tego pytam

To jest dokładnie rozmiar imbusa rozmiar "17" pasuje tam idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest dokładnie rozmiar imbusa rozmiar "17" pasuje tam idealnie.

 

hmm ale z zdjęć tego własnie trzpienia wynika że jest 2 stopniowy ??

 

a czy ktos może odpowiedziec na moje 3 pozostałe pytania ?? :

Pyt 1:

A jeśli wymienia się tylko 1 szt. czy trzeba po założeniu i przed dokręceniem uruchomić na chwilkę silnik i dopiero później dokręcić poduszkę ? czy przy jednej sztuce nie ma takiej konieczności jeśli poskłada się ją tak jak była stara (ustawienie łap) ?

Pyt 2:

Jeśli już ma być poluzowane to co dokładnie :same śruby poduszki czyli górna i dolna czy łapy poduszki również ?

Pyt 3:

Czy poduszkę w przednim pasie tą pod chłodnicą również trzeba luzować – regulować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm ale z zdjęć tego własnie trzpienia wynika że jest 2 stopniowy ??

Bo ten drugi stopień jest po to żeby nie musieć trzymać go cały czas.

Zdjęcie zapożyczone z innego foum

bal4a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewa Lemforder bez oznaczeń, prawa Corteco z osłoną gumową bez oznaczeń, obie poduszki były identyczne. U mnie sprawa prawdopodobnie skończy się zwrotem kasy z Intercars.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszka corteco nie miala zadnego napisu na gorze? To wyglada na wałek. Poduszki toprana wygladają identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm ale z zdjęć tego własnie trzpienia wynika że jest 2 stopniowy ??

 

a czy ktos może odpowiedziec na moje 3 pozostałe pytania ?? :

Pyt 1:

A jeśli wymienia się tylko 1 szt. czy trzeba po założeniu i przed dokręceniem uruchomić na chwilkę silnik i dopiero później dokręcić poduszkę ? czy przy jednej sztuce nie ma takiej konieczności jeśli poskłada się ją tak jak była stara (ustawienie łap) ?

Pyt 2:

Jeśli już ma być poluzowane to co dokładnie :same śruby poduszki czyli górna i dolna czy łapy poduszki również ?

Pyt 3:

Czy poduszkę w przednim pasie tą pod chłodnicą również trzeba luzować – regulować ?

 

panowie ponawiam pytanie ?

tyle osob z forum to robiło a nik nie podopwie ?:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem bo zaczeło mi wibrować całe auto na biegu jałowym,jak dodam troszke gazu to jest cisza,poduszki wszystkie wymieniłem to się poprawiło tylko to że już nie rzucało silnikiem przy gaszeniu.Już sam nie wiem co jeszcze wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elastyczny łącznik na wydechu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakie poduszki wsadziles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś tam po 80zł sztuka pod silnik i jakos po 50zł sztuka pod skrzynie,ale w sumie to efektu nie było.Auto było po kolizji ,wymieniałem pas przedni,chłodnice, jeszcze muszę sprawdzić ten elastyczny łacznik wydechu i potem sprzegło dwumasowe bo niby też może byc przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego silnika tylko oryginalne poduszki, ewentualnie corteco. Czytałeś w ogóle temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z moim passacie b5fl 1,9tdi 131km AVF.

Problem jest taki ze jak odpalę samochód to po chwili gdy silnik chodzi pojawiają się lekkie wibracje na drążku zmiany biegów oraz dziwny dźwięk jakby wydech gdzieś bił, gdy dodam gazu i odpuszczam przestaje ale po chwili znowu zaczyna wibrować lekko oraz ten dźwięk. Również podczas jazdy, przy obrotach od 1400 do 2300 pojawiają się wibracje i ten dźwięk.

Bardziej chodzi mi o zlikwidowanie tego dźwięku. Proszę o pomoc

Oświadczam ze poduszki wymieniłem, a rura wydechowa o nic nie uderza chociaż przy odpalaniu jest lekkie bicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rura wydechowa o nic nie uderza chociaż przy odpalaniu jest lekkie bicie

 

sprawdź czy nie maż siatki/złącza elastycznego uszkodzone. Jeśli jest ok to trzeba przyjrzeć się sprzęgłu dokładniej, bicie przy odpaleniu i wibracje mogą świadczyć o uszkodzeniu 2 masy. Puki co sprawdź jeszcze raz tłumik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o "plecionkę" to jest wszystko ok. A jeżeli chodzi o dwumase to nie wiem jak się ją sprawdza. Powiem ze dobrze się nim jedzie, sprzęgło dobrze się wciska oraz biegi dobrze wchodzą. Jutro podjadę do kumpla który pracował jako mechanik może po swojemu sprawdzi choć nie wiem czy on to sprawdzi. Jeżeli nie obczaję tego to podaje do kogoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy poduszki silnika Corteco dedykowane do AFN będą pasować do ATJ?

W jaki sposób identyfikuje która poduszka jest prawa a która lewa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy poduszki w ADR wymienia się parami? To znaczy mam wyciek z poduszki czerwonego smaru dlatego pytam oraz mechanik stwierdził że poduszki skrzyni biegów są do wymiany.

20141022_193920.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności