Skocz do zawartości
wojtasw

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

mój dwumas burczy przy pełnym gazie między 1800 a 2200rpm, a przy gaszeniu stuka - domyślam się, że już długo nie pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę z innej bajki, otóż rozsypały mi się poduszki od silnika jak i od skrzyni.I teraz pytanie jakie poduszki do skrzyni?? z tego co widziałem jest ich 3 rodzaje i za bardzo nie wiem jakie są u mnie w pasztecie ;/;/ proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie trochę z innej bajki, otóż rozsypały mi się poduszki od silnika jak i od skrzyni.I teraz pytanie jakie poduszki do skrzyni?? z tego co widziałem jest ich 3 rodzaje i za bardzo nie wiem jakie są u mnie w pasztecie ;/;/ proszę o pomoc

napisz do jednego ze sprzedawców z naszego forum, podaj Vin, a chłopaki już sobie poradzą:) Osobiście polecam forumowicza: elemenateur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i oczywiście jak zobaczysz jaśki pod motor spod znaku LEM to uciekaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i oczywiście jak zobaczysz jaśki pod motor spod znaku LEM to uciekaj

Poduszek pod skrzynię to raczej obawiać się nie musi. Ja u Siebie mam założone i sobie chwalę. Różnica w poduszkach jest na pewno w zależności jaka skrzynia, manual czy automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie mam manual , uzytkownik AndrzejP4 polecił mi poduszki CORTECO i z tego co widzę pasują również do automata i bądz tu człowieku mądry ehhh..;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uzytkownik AndrzejP4 polecił mi poduszki CORTECO i z tego co widzę pasują również do automata i bądz tu człowieku mądry ehhh..;/

Było pisane z milion razy.

Pod silnik wyłącznie ori AVON, pod skrzynie wystarczy LEM. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Było pisane z milion razy.

Pod silnik wyłącznie ori AVON, pod skrzynie wystarczy LEM. :ok

Pozdro.

 

nie stac mnie na orginal , a te corteco sa zle ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie stac mnie na orginal

A kto Ci mówi żebyś kupował nowe? Ja tez sobie nówki odpuściłem na poczet używek w bardzo dobrym stanie.

Nie kupuj nic po za ori bo szkoda twojego czasu, kasy za poduchy, a o robociźnie nawet nie wspomnę. :hyhy

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o corteco to pod skrzynie moga byc bo to tylko kawal gumy, ale pod silnik kupilem i w pudelku corteco byly poduszki bez jakichkolwiek oznaczen i troche jadnak szarpie autem wiec aktualnie poluje na ori uzywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo logo corteco freudenberg? Zrób foto tej poduszki. Moze dostales to co ja w pudelku lema czyli noname (nabite tylko kilka dat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było żadnych oznaczeń. Zdjęcia zrobię jak tylko je wymontuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po dluzszej trasie i lekkim butowaniu kierownica znowu zaczęła drżeć. I to mimo oryginalnych poduszek...

 

jutro zdemontuję paski osprzętu i zobaczę jak będzie chodził. Wyczuwam, że zakup dwumasy mnie nie ominie :(

 

Co najciekawsze dziś rano zimny silnik pracowal w idealnie, bez żadnych wibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie Andrzeju, pewnie szukasz dziury tam gdzie jej nie ma. Posprawdzaj dkz i pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe, bo zawsze dążę do ideału. Jest nieźle a ma być idealnie.

 

Ale co do lemfordera pod silnik to podtrzymuję swoją opinię - nie nadaje się do użytkowania :)

 

Wtryski mam ok - wszystkie korekcje bardzo bliskie 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dziś kupiłem używki z anglika. Obie ważą po 715 g, ale jest inna rzecz która mnie zastanawia. Dostałem poduszki z jednego auta, oryginał AVON i po dwa numery na każdej 8D0199379J i 8D0199382M. Z tego wynika, że obie poduchy są takie same. Różnią się tylko osłoną termiczną. Czy tak ma być, nie wymieniałem jeszcze swoich, dlatego nie wiem jakie u mnie są numery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obie w środku sa takie same . i zgadzam sie ,że tylko avon-a wsadzać pod silnik ,ja mam jeszcze ori nie wymieniane i praktycznie żadnych drgań nie czuje a mam silnik 1z wiec .... jedynie lewarek mi lata jak puszcze gaz ale to wiem ,że 1 poduszka skrzyni jest wywalona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, poducha z audi a4 b6 pasuje do pasiorka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum. Chciałbym wszystkich przestrzec przed zakupem poduszek silnika firmy Lemforder lub Corteco którego pochodzenia nie jesteśmy pewni. Przedwczoraj postanowiłem wymienić komplet poduszek silnika w 1.9 AHU, powód szarpanie podczas odpalania i gaszenia. Poduszki zamówił mechanik oczywiście komplet Lemfordera oprócz prawej silnika gdyż zamówił Corteco. Przed wymianą poduszek dokładnie obejrzałem te nowe. Na pierwszy rzut oka wszystko ok, opakowania Lemforder i Corteco ( prawa poduszka ) z nr katalogowymi itd., co mnie zainteresowało to brak jakichkolwiek oznaczeń na tych poduszkach ale myślę mechanik zamówił w Intercars więc będzie ok. Po zamontowaniu poduszek auto nie szarpie przy odpalaniu, gaszeniu ale niestety straszne wibracje na jałowym. Wniosek, w opakowaniach Lemforder i Corteco były jakieś podróby typu Topran. Teraz zostaje tylko reklamacja i montaż używek lub ASO. Postaram się wrzucić zdjęcia poduch jak będą wymontowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie podróby. Z tego co kojarzę to ludzie narzekają na lemforderowe poduszki.

Wczoraj wsadził mi mechanik poduche używaną z a4, złego słowa nie mogę powiedzieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności