Skocz do zawartości
co-driver

Zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodz. "mit Silikat"

Rekomendowane odpowiedzi

 

Zbiorniczek bez woreczka na płyn G12

image.png.8072688164855e4856026e73fb085494.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w 2.0 bitdi CUAA też występuje ten problem? Na zbiorniczku pisze mit silikat ale na wierzchu nie ma woreczków a po bokach świeciłem latarką i nie widzę też żadnych woreczków.

Nr zbiorniczka 3q0121407a

 

IMG_20230520_090645.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli pisze "mit silikat" to pewnie jest ale  zabudowany. Jak wyciągniesz i odciągniesz płyn to będzie go dopiero widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odciągnąłem płyn i faktycznie teraz widać, ale zdziwiło mnie źe tylko po jednej stronie znajduje się ten woreczek z drugiej strony ani śladu po woreczku i jego zawartości. Czy możliwe że był tylko jeden? czy po prostu ten drugi woreczek krąży już w chłodnicy? I jeszcze jedno pytanie z zwykłym haczykiem wyciągnę go bez problemu tzn nie rozrywając go ?

 

IMG_20230603_150037.jpg

IMG_20230603_150048.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, luk1121 napisał:

Odciągnąłem płyn i faktycznie teraz widać, ale zdziwiło mnie źe tylko po jednej stronie znajduje się ten woreczek z drugiej strony ani śladu po woreczku i jego zawartości. Czy możliwe że był tylko jeden? czy po prostu ten drugi woreczek krąży już w chłodnicy? I jeszcze jedno pytanie z zwykłym haczykiem wyciągnę go bez problemu tzn nie rozrywając go ?

 

IMG_20230603_150037.jpg

IMG_20230603_150048.jpg

Wydaje mi sie ze jest 1 woreczek i wydaje mi sie ze nie wyciagniesz go bez rozrywania jednoczesnie z tej komory. Ja zmienialem na nowy bez woreczka a mialem taki sam zbiornik jak twoj.

page-9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, loki7777 napisał:

Wydaje mi sie ze jest 1 woreczek i wydaje mi sie ze nie wyciagniesz go bez rozrywania jednoczesnie z tej komory. Ja zmienialem na nowy bez woreczka a mialem taki sam zbiornik jak twoj.

page-9

Chyba zrobię tak samo dla pewności, jaki masz nr? 3q0121407D? 

Edytowane przez luk1121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, luk1121 napisał:

Chyba zrobię tak samo dla pewności, jaki masz nr? 3q0121407D? 

Juz nie pamietam jaki numer mialem ale zastapilem go tym 5Q0121407M - kupilem na allegro od dealera seat'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.06.2023 o 21:25, loki7777 napisał:

Juz nie pamietam jaki numer mialem ale zastapilem go tym 5Q0121407M - kupilem na allegro od dealera seat'a.

OK Ty masz 150km więc zbiorniczek jest inny. 

Do 240km CUAA nowy z ASO około 260zł wiec 3x droższy.

Ja wymieniłem z 3Q0121407A na 3Q0121407D już bez napisu mit silikat (50zł używka wraz z korkiem).

W starym niestety bez rozerwania nie da się go wyjąć tego woreczka, jest przyklejony do ścianki.

Edytowane przez luk1121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, luk1121 napisał:

OK Ty masz 150km więc zbiorniczek jest inny. 

Do 240km CUAA nowy z ASO około 260zł wiec 3x droższy.

Ja wymieniłem z 3Q0121407A na 3Q0121407D już bez napisu mit silikat (50zł używka wraz z korkiem).

W starym niestety bez rozerwania nie da się go wyjąć tego woreczka, jest przyklejony do ścianki.

Tak mamy rozne silniki. Czyli mialem racje ze sie go nie da wyjac tak czy siak bo sie rozleci ten woreczek. Ladnie kasuja za troche plastiku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak się wywali ten woreczek, to trzeba go zastąpić kartridżem? Jeśli tak , może ktoś podesłać jakiś kod produktu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, krispassat napisał:

Czy jak się wywali ten woreczek, to trzeba go zastąpić kartridżem? Jeśli tak , może ktoś podesłać jakiś kod produktu ?

4E0121176

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Bartibarti napisał:

4E0121176

Dzięki za info. I tak po prostu wrzucić go do środka, czy ma tam swoje miejsce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba zastępować tym kartridżem czy po prostu częściej płyn wymieniać bez tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.07.2023 o 06:14, krispassat napisał:

Dzięki za info. I tak po prostu wrzucić go do środka, czy ma tam swoje miejsce ?

wrzucić do środka

W dniu 8.07.2023 o 19:13, Hubi14 napisał:

trzeba zastępować tym kartridżem czy po prostu częściej płyn wymieniać bez tego?

nie trzeba. jeśli nie wrzucisz tego to trzeba wymienić płyn na inny. Jeśli wrzucisz ten nabój to płyn może pozostać ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2.0 bitdi (CUAA) udało mi się wyciągnąć woreczek z silikatem po uprzednim wyciągnięciu zbiorniczka z komory silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam 

podepnę się do tematu czy były roczniki w których nie montowano tego woreczka ?? 

posiadam rocznik 2019 modelowo 2020 

dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.07.2023 o 09:01, Bartibarti napisał:

wrzucić do środka

nie trzeba. jeśli nie wrzucisz tego to trzeba wymienić płyn na inny. Jeśli wrzucisz ten nabój to płyn może pozostać ten sam

G12? czy jakiś inny, bo w sumie już dawno wymieniłem zbiorniczek na nowy a płyn jest taki jak był jeszcze sylikat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak G12 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jeżutp napisał:

Tak G12 

A czy FEBI BILSTEIN 38201 tez to dotyczy? Wklad wlasnie zakupilem ale tak z ciekawosci pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, loki7777 napisał:

38201

To G13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności