Skocz do zawartości
Gość papol

Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)? B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

azrael a ty jaki masz ?

Napisałem jaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisałem jaki.

 

Już widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedną centrę futurę kupiłem do swojego B3 - 3 lata temu (CA640 zdaje się) chodzi do tej pory bez zająknięcia. A do B6 kupiłem centrę futurę (CA770) w poniedziałek, za dużo powiedzieć nie mogę ale pali od strzała i nie wyskakują kontrolki (odcinanie obwodów urządzeń podładowych - esp, abs, ciśnienie w oponach, hamulec awaryjny) bo trzyma napięcie. Prawdziwy chrzest przejdzie przy -25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i u mnie przyszła pora na nowy akumulator. Wahałem się między BOSHem a Centrą. Poszedłem jednak na zaplecze sklepu gdzie kupuje części i tam widziałem zwroty akumulatorów i same CENTRY w tym nowe CENTRA FUTURA. Tak więc podziękowałem i za Centrę i za BOSHa, do paska trafi TOPLA TOP. Pojeździłem po sklepach, byłem też w hurtowni akumulatorów nie widziałem tam zwrotu TOPLi.

 

Moim zdaniem i tak wszystko zależy od szczęścia i od stanu auta. Zobaczymy ile pojeździ u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zakupiłem nową baterię i jest to Bosch S5 77Ah 780A.

Dziś montaż i zobaczymy jak się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też właśnie padło ako jeszcze troszkę kręci ale w momencie jak kręci to miga oświetlenie w środku i pali się esp+abs oraz samochód otwiera i zamyka centralny- czy lepsze bedzie ako boscha s4 60ah i 540a czy może exide excell eb740 74ah i 680a obydwa 3 lata gwarancji.

Ewentalnie Bosch s5 ale to będzie ok 25% dopłaty do ceny powyższych.

Edytowane przez devil-80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecem exide centra robi na ich licencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana w grudniu 2012, stary oryginalny Varta 64 Ah 340 A wytrzymał spokojnie 6 lat i w celu uniknięcia kłopotów bo zaczynał być słabszy (i na pewno mu sie nie poprawi), wymieniłem przed zimą. Nowy Bosh S5 74Ah / 750A cena 330zł, myślę że też wytrzyma 6 lat. Jeżeli komuś pomoże mój wpis to sie ciesze. Myślę że 6 lat to dobry okres żywotności akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem kupp kager , to te same aku co bosch :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem też Boscha s5 ale coś nie mogłem go przymocować bo był mniejszy niż oryginalny. Ktoś może mi podać nr mocowania do mniejszego akumulatora i jego cenę?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam okazje zdobyć Centre Future 74Ah pytanie tylko czy będzie rozmiarem pasować do b6 2.0 TDI 140KM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie Akku polecacie do Passata B6 2.0 TDI CM na 2013r?

Widzę że Bosch S5 74Ah / 750A jest jeszcze dostępny w sprzedaży za rozsądne pieniądze ale może polecicie coś lepszego do tego auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś wątek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przeczytałem wątek od początku do końca. Mimo to mam dwa pytania:

 

1. Czy jest możliwe, że akumulator w moim samochodzie (B6 Variant Highline, 170 KM BMR, 09/2006) jest jeszcze oryginalny ? Jego oznaczenie odczytane z akumulatora to "VARTA 1J0 915 105 AE" "70Ah 340A DIN 570A EN/SAE"

 

2. Podzwoniłem po sklepach i głosy sprzedawców są podzielone w następujący sposób:

 

wszystkie jak leci B6 2.0 TDI z mniej więcej tego okresu miały mały akumulator 61 Ah, bo:

-- rozrusznik w moim samochodzie ma przekładnie planetarną, stąd nie musi brać dużego prądu przy starcie silnika,

-- alternator może być dzięki temu słabszy i stąd nie ma sensu kupować większych akumulatorów bo i tak nie jest w stanie ich poprawnie ładować zgodnie z zalecaną charakterystyką,

 

lub

 

z racji, że to wersja Highline, to akumulator "oryginalny" musiał być duży a ten co mam, nie jest oryginalny.

 

Pytam Was, jaka jest prawda ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Czy jest możliwe, że akumulator w moim samochodzie (B6 Variant Highline, 170 KM BMR, 09/2006) jest jeszcze oryginalny ? Jego oznaczenie odczytane z akumulatora to "VARTA 1J0 915 105 AE" "70Ah 340A DIN 570A EN/SAE"

zerknij na datę produkcji akuu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Kupilem nowy akumulator Bosh S5 77AH 780A, i podczas tetsow rozruchu wykazalo mi spory spadek napiecia na 8-9V i powiedziano mi ze to zdecydowanie za duzy spadek wiec szukac winy w rozruszniku... a zastanawia mnie fakt czy moze miec wplyw na pomiar to ze odrazu po wlozeniu kluczyka zapalaja sie swiatla i na nich auto odpala czy to rzeczywiscie wina rozrusznika czy moz etan akumulator jednak nie ejst taki nowy i naladowany... dodam ze ladowanie 14.3 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NA PEWNO NIGDY BYM NIE KUPIŁ AKUMULATORA WARTY I BOSCHA MAM BARDZO ZŁE DOŚWIADCZENIA , A ZRESZTĄ NIE TYLKO JA

 

Potwierdzam,moja

Varta Silver Dynamic 77Ah 780A - padła. To chyba najgorszy aku jaki w życiu miałem - totalny badziew co expresowo się spartolił :wmorde

Teraz wrzuciłem Centrę Futurę 77ah i zobaczymy co będzie.....

 

Witam, Kupilem nowy akumulator Bosh S5 77AH 780A, i podczas tetsow rozruchu wykazalo mi spory spadek napiecia na 8-9V i powiedziano mi ze to zdecydowanie za duzy spadek wiec szukac winy w rozruszniku...

 

podepnij inny aku i potwierdź pomiar - jeśli będzie identyko,rozrusznik do roboty - 9V to za duży spadek napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od 6 lat tylko i wyłącznie Centra Futura 77Ah, miałem audi a4 b5fl 2001 rok 115 KM i stał pod chmurą po 4 dni czasem nie odpalany, mróz średnio -15 st C i 4 lata wytrzymują spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu kupiłem do siebie akumulator Yuasa 75Ah 680A. W sklepie z akumulatorami sprzedaje znajomy, więc nie dość, że zrobił mi super cenę, to jeszcze zachwalał te akumulatory jako totalnie bezawaryjne - w ciągu 5 lat jak mają je w ofercie, były 2 reklamacje. Bez porównania mniej niż np. Centra czy Bosch. Jak na razie zimę przetrwał, obecna jaka jest każdy widzi, ale akumulator na razie działa idealnie. Dzisiaj Passat po 6 dniach stania nieodpalany pod chmurką, odpalił od dotknięcia, więc jest dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadałem w golfie 1.9TDi 130Km bannera i nie było żadnych problemow. Teraz znów stawiam na ta firmę. Żadnych boschów......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności