Skocz do zawartości
Gość papol

Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)? B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Gość papol

Panowie mam firmowego B6 2005 rok 140 KM jaki jest tam akumulator chodzi o pojemnosc?Ja wiem jaka mam ja ale cos musze sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108

No właśnie,

2,0TDI z 2006, przebieg 55 tys km i po Świętach (w garażu było -4'C) nie odpalił. Wezwałem Assistance, podładowali aku i odpalił. Ale czy to normalne? Autko cały czas jeżdżone, ładowanie sprawne.

Aku 61 Ah Vatra - wydaje się, że jednak trochę za mały. Czy mieliście podobne problemy?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dynia...

Czy do B6 2.0 TDI DSG mogę zamontować taki aku?

http://moto.allegro.pl/item465931041_akumulator_bosch_silver_77_ah_780_a_s5_poznan.html

 

Bo niestety coś czuję, że mój zaczyna odmawiać posłuszeństwa :(

Ciężej odpala, a to dopiero było 4 stopnie w plusie.

A ponadto przy włączonych wycieraczkach i innych duperelach, nagle przestały grać przednie głośniki podłączone do wzmacniacza,

a tył podłączony do radia grał,

jak trochę pojechałem na prostym odcinku przód znowu zaczął grać,

ale po zgaszeniu silnika znowu grał tylko tył.

 

Z góry dzięki za info. :)

Edytowane przez Dynia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Też mam zamiar wymienić akumulator. Wczoraj czyściłem samochód, radio grało przez ok. godzinę. Chcę wjechać do garażu, a tu rozrusznik tylko raz się przekręcił i kontrolki na desce zaczęły szybko mrugać. Podładowałem trochę akumulator i odpalił, ale widać, że zabrakło prądu rozruchowego. Oryginalnie włożony jest 72Ah 380A. Na stronie:

 

http://www.varta-automotive.pl/index.php?id=43&L=15

 

znajduje się wyszukiwarka akumulatorów firmy Varta. Według tej wyszukiwarki mogę włożyć do mojego Passata akumulatory:

 

ULTRA dynamic / 70Ah / 760A / o numerze 570 901 076 3332,

SILVER dynamic / 77Ah / 780A / o numerze 577 400 078 3162,

BLUE dynamic / 74Ah / 680A / o numerze 574 012 068 3132.

 

Zastanawiam się nad:

 

VARTA SILVER 77Ah / 780A

http://allegro.pl/item514575905_akumulator_varta_silver_77ah_780a_hurtownia_w_wa.html

 

BOSCH S5 77Ah / 780A

http://allegro.pl/item517886853_akumulator_s5_008_bosch_77ah_780a_k_ce_s_c_j_no.html

 

Centra FUTURA CA770 77Ah / 760A

http://allegro.pl/item513356023_akumulator_centra_futura_ca770_77ah_gw_3l_wroclaw.html

 

Alternator może maksymalnie ładować prądem 180A, więc myślę, że taki akumulator nie będzie dla niego problemem. Mam tylko dylemat której firmy wybrać akumulator. Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam, Adam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze akumulatory na jakich jeździłem to BANNER produkcji austriackiej. Kupowałem je już chyba ze 4 razy do różnych aut i nigdy mnie nie zawiodły. Nawet gdyby ktoś polecał mi inne i tak bym nie zrezygnował z BANNERA.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie,

2,0TDI z 2006, przebieg 55 tys km i po Świętach (w garażu było -4'C) nie odpalił. Wezwałem Assistance, podładowali aku i odpalił. Ale czy to normalne? Autko cały czas jeżdżone, ładowanie sprawne.

Aku 61 Ah Vatra - wydaje się, że jednak trochę za mały. Czy mieliście podobne problemy?

Pzdr

dziś było -20,i dopiero z kabli od B5FL(ten zapalił bez problemu)udało się go uruchomić,tak mały aku w takim dieslu to nieporozumienie,czy ktoś wie jaki największy(pojemnościowo i rozruchowo)można zaaplikować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś wie jaki największy(pojemnościowo i rozruchowo)można zaaplikować?

Są dwie pojemności akumulatora do tych silników (może jest więcej ale tylko o tych wiem).

1- 68 Ah/ 380 A

2- 85 Ah/ 480 A

Ale sprawdź kody wyposażenia pojazdu jaki Masz fabrycznie montowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są dwie pojemności akumulatora do tych silników (może jest więcej ale tylko o tych wiem).

1- 68 Ah/ 380 A

2- 85 Ah/ 480 A

Ale sprawdź kody wyposażenia pojazdu jaki Masz fabrycznie montowany.

czy alternator poradzi sobie z tym większym i czy rozmiarowo są takie same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy alternator poradzi sobie z tym większym

Jeśli alternator ma około 120 Amper to poradzi sobie bez problemu.

czy rozmiarowo są takie same?

Wszystko zależy jaki producent akumulatora. Może się zdażyć że ten mniejszy (pojemnościowo) będzie większy (gabarytowo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie o dziwo jest 45Ah szokkkk.Przy mrozach odpala.We wtorek po 4 dniach postoju pod chmurką nie odpalił, czyli czas na wymianę.Jaką moc zalecacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką moc zalecacie??

Co do pojemności to tak, jak załącznik poniżej. :)

d4c2619559fb16ce.png

Do benzyniaka nie musisz mieć takiego amperażu jak diesel, ale jak będzie mocniejszy to nic się nie stanie. Wybieraj takie, które mają duży amperaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

ULTRA dynamic / 70Ah / 760A / o numerze 570 901 076 3332,

SILVER dynamic / 77Ah / 780A / o numerze 577 400 078 3162,

BLUE dynamic / 74Ah / 680A / o numerze 574 012 068 3132.

BOSCH S5 77Ah / 780A

Centra FUTURA CA770 77Ah / 760A

 

No i co tam kolego wybrałeś dla siebie?

Ewentualnie ktoś może poleci jakiś aku (cena mile widziana).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wybrałem ten akumulator: BOSCH S5 77Ah / 780A. Teraz kręci z rana aż miło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość janusz1

Mam Passata,nówka.Po przejechaniu ok 2000 km z tylnych głośników słychać było mocne "buczenie" a RNS 510 był wyłączony.Podjechałem do serwisu VW i w 5 minutek,kasacja błędu i jest OK.Na moje pytanie co to było pan z serwisu odpowiedział:NIE ŁADUJE PAN AKUMULATORA.Zdziwiłem się strasznie,gdyż do tej pory w innych posiadanych przeze mnie samochodach,przynajmniej nowych,nie musiałem od razu ładować aku.

Mam więc pytanie:Czy alternator nie daje rady?Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm to zalezy ile jezdzisz?

 

Jak samochód jest garażowany pod chmurką (uruchamiany raz na dwa dni) ... a pogoda za oknami sami wiemy jaka jest to nie ma co się dziwić - może padać aku. Sam mialem podobną sytuację - ale to z winy ASO .. auto stało u nich na placu z 3dni i nie mogli uruchomić :)

 

Alternator nie naładuje dostatecznie akumulatora na krótkich odcinkach drogi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość janusz1

Te 2000 km zrobiłem w dwa dni.Samochód w garażu.Może wcześniej stał u nich jak montowali wyposażenie no i taki "niedoładowany" sprzedali?A swoją drogą to ten objaw mógłby być sygnalizowany w inny sposób niż "buczenie z głośników",może np.na wyświetlaczu.A tak,zanim dojechałem do serwisu [ok.60 km] to myślałem,że głowa mi pęknie.I jeszcze mnie opieprzyli i kazali kupić prostownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt dziwne ... 2 dni - 2000km i aku padnięty ...

A może sam aku nie trzyma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy alternator ładuje? Możliwe, że akumulator uległ zasiarczeniu. Zdarzyło Ci się kiedyś rozładować w pełni akumulator? To buczenie to prawdopodobnie działanie wzmacniacza (powinien wyłączyć się po wyłączeniu radia). Możliwe, że oprócz tego RNS zanotował inne błędy (gdy samochód ma ładowanie / silnik pracuje, to wtedy RNS powinien się normalnie włączyć, ponieważ ma już odpowiednie napięcie zasilające).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość janusz1

Alternator ładuje.Radio dało się włączyć ale z tylnych głośników dalej dochodziło buczenie.Po wykasowaniu błędów [jakich?] buczenie ustało i wszystko wróciło do normy. Teraz jest OK ale dalej mnie intryguje,dlaczego ja muszę na początku eksploatacji samochodu już ładować akumulator?Jak ma tak być dalej to VW powinien,przy zakupie nowego Passata,dokładać prostownik gratis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności