Skocz do zawartości
charles1

Hak holowniczy - elektryczny

Rekomendowane odpowiedzi

Podjedź na stację Lotos - oni maja przyczepy do wynajęcia z wtyczką 13-pin. Ja zagadałem z obsługa o pozwolili mi podłączyć przyczepę i wszystko sprawdzić. :)

 

A co do błędu - moduł masz zakodowany na Passata? U mnie moduł był zakodowany na Alhambrę/Sharana, hak się nie wysuwał, walił błędem i też miałem duszę na ramieniu, ze coś walnięte.

Po przekodowaniu modułu na Passata wszystko poszło od strzału.

 

Jak pisałem wcześniej - hak ruszył ale niestety nie działaja światła.

Byłem na stacji diagnostycznej ale jedynie prawy kierunek i prawa pozycja działa - myślałem że może to wina tego ich testera, pojechałem do wypożyczalni podpięli mi światła ze zwykłymi żarówkami i to samo.

 

Więc albo ja coś źle podpiąłem albo wiązka od haka jest spie...

 

A jeszcze pytanie - jakie kodowanie miałeś i jakie masz teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A jeszcze pytanie - jakie kodowanie miałeś i jakie masz teraz?

 

Address 69: Trailer Labels: 7N0-907-383.clb

Control Module Part Number: 7N0 907 383 HW: 7N0 907 383

Component and/or Version: Anhaenger H09 0101

Software Coding: 4106040000000000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

Spieszę donieść ;-) że dzisiaj ostatecznie potwierdziłem poprawne działanie haka.

Serdecznie dziękuję za wszelką okazaną pomoc.

Szczególne podziękowania dla kolegi Tomka (grabotg) - jego doradztwo telefoniczne jest nieocenione.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne:

 

Problemem było kodowanie.

Zmieniłem na takie jak ma Bimbasz 4106040000000000 i na takim wszystko działa poprawnie.

 

To co na pewno warto zrobić to w przypadku gdy jest kłopot z działaniem jakiegoś używanego modułu to zmienić mu dotychczasowe kodowanie na inne - najlepiej z innego podobnego modułu (może być znalezione w internecie ale warto zapytać tu na forum - na pewno ktoś pomoże) i jeżeli nie zadziała wrócić do pierwotnego kodowania. Czasem trzeba zrobić to kilka razy.

 

U mnie pomogło to na tyle ze moduł ostatecznie "ruszył" a potem już tylko delikatna zmiana w kodowaniu i wszystko hula jak marzenie.

 

Tę metodę z odświeżaniem kodowania proszę traktować jako ostateczność - przede wszystkim warto sprawdzić warstwę "fizyczną"czyli podłączenia kabli. Potem dopiero kodowanie. Oczywiście jest jeszcze kwestia kompatybilności modułów no i kwestia czy moduł sam w sobie jest sprawny.

 

Ja miałem lekki stres bo perspektywa ponownego rozbierania zderzaka niespecjalnie mi się uśmiechała - ale całe szczęście się udało ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - gdzie dokładnie jest zamontowany przycisk wysuwania haka w Passacie B7 Variant? Można prosić fotkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie - gdzie dokładnie jest zamontowany przycisk wysuwania haka w Passacie B7 Variant? Można prosić fotkę?

 

Prawa strona - widać dość dobrze

 

mobile.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :piwko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki :piwko

 

Nie ma za co :)

 

Ja mam z lewej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co :)

 

Ja mam z lewej ;)

...i u mnie też tak będzie. Nie chce mi się ściągać prawego "boczka" :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie -czy możecie mi pomoc ,kupiłem elekt. hak z wiazka ale bez modułu -chce tylko podlaczyc zwlanianie kuli ,czy może ktoś to już przerabial ? mam dwie kostki (duza i mala ) oraz wlny kabelek chyba masa z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link

A jak podłączysz lampy przyczepy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje tylko bagażnik na rowery powiesić bez oświetlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebuje tylko bagażnik na rowery powiesić bez oświetlenia

 

Ale jak zamontujesz hak to jeśli się nie mylę trzeba go wklepać w dowód rej.(tak przynajmniej było dawniej-nie wiem jak teraz przepisy to regulują). A żeby go wbić w dowód musisz jechać na przegląd. A tam nie przejdzie bez sprawnej instalacji - i kółko się zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić przegląd haka i wbić to w dowód i kartę pojazdu. Hak musi mieć homologację - naklejkę. Poza tym przewożąc rowery zasłaniasz światła, a co gorsza tablicę rejestracyjną więc należy wyposażyć bagażnik rowerowy w dodatkową, legalną tablicę, wyrobioną w wydziale komunikacji (od stycznia 2016 już można taką wyrobić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a do 4motion paska b7 sedan bedzie kazdy hak pasowal ?

 

Moze cos polecicie niedrogiego ?

 

Co prawda auto sprzedalem ale umowilem

Sie z klientem ze na tydzien mi auto zostawi zebym mu zalozyl hak.

 

Pomozcie cos dobrac dobrego ale zebym sie nie wykosztowal :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Aha.... i tylko jedno mi przekazal. Zeby byl odpinany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do B7 najlepiej oryginalny Westfalia. Chowa się w zderzak, jest estetyczny i dość mocny (90kg nacisku). Stosując oryginalny moduł masz kontrolę żarówek w przyczepie i auto-dezaktywację czujnika parkowania po podpięciu przyczepy. Montaż nie jest trudny - opis znajdziesz w tym temacie. Cena samego haka (belka z hakiem + wiązka zewnętrzna) zaczyna się od 300zł. Reszta - czyli moduł z wiązką i klawiszem to koszt poniżej 900zł (ceny z Internetu).

Każdy inny hak będzie wystawał poniżej obrysu zderzaka i jeśli będzie odpinany (mówimy o tanim zamienniku) to raczej za pomocą 2 śrub M10 co raczej nie jest wygodne przy częstym de/montażu.

 

@Bimbasz - "...jak człowieka przyprze to zapomina o regulaminie"

Edytowane przez nTomek
Przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie kolego !!!!! Jutro na necie bede szukal i kupie taki właśnie zestaw.

 

 

no i poszukalem.....

 

 

duzo roboty... bardzo duzo jest.

 

 

wesfalia daje taki dedykowany zestaw ale nie elektyczny, z tym ze po wypięciu nie widac nic.

 

1600 zł... i chyba to kupie.

 

 

Ale w aso skoda i vw jeszcze zlozylem zapytania ile taka przyjemnosc z montazem

 

Oraz w dwoch firmach co tylko hakami sie zajmuja.

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie kolego !!!!! Jutro na necie bede szukal i kupie taki właśnie zestaw.

 

 

no i poszukalem.....

 

 

duzo roboty... bardzo duzo jest.

 

 

wesfalia daje taki dedykowany zestaw ale nie elektyczny, z tym ze po wypięciu nie widac nic.

 

1600 zł... i chyba to kupie.

 

 

Ale w aso skoda i vw jeszcze złożyłem zapytania ile taka przyjemność z montażem

 

Oraz w dwóch firmach co tylko hakami sie zajmuja.

 

1600 zł - bez sensu moim zdaniem. Nie lepiej wydać 1250 zł i mieć oryginał elektryczny?

Fakt że trochę zabawy jest ale za to jaka satysfakcja :-)

Mi sama robota zajęła dwie noce+kilka godzin na wyszukanie rozwiązania z kodowaniem modułu-ale . in. dzięki kolegom z forum się udało!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem za 1200 zl komplet

 

Wszystko w zestawie, nawet przycisk :)

 

Calosc jak z fabryki. Oryginalny komplet.

 

Mam fachowca co do montazu.

 

A jak to wyglada jesli chodzi o wlepke

W dowodzie rej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności