Skocz do zawartości
raver32

2.0 TDI - 85.000km czy już czas na wymianę rozrządu?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a lancuszek w 1.6 fsi sie wymienia bo sa rozne opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem przed wymianą rozrządu. W ASO krzyknęli 1800zł - w tym roku części podrożały i dlatego taka cena - cały rozrząd + pasek wielorowkowy + jakaś modyfikacja szpilki pod napinacz ( ponoć szpilki się urywają i robią większe na 10mm - rozwiercenie i nagwintowanie ). Pierwszy raz o tym słyszę ale poczytałem po różnych forach i faktycznie były takie przypadki. Termin mam na poniedziałek więc potem napiszę jak to wyszło.

 

Obecnie mam 108000km przebiegu i rocznik 11.2006 więc pora na wymianę.

 

 

Jestem już po wymianie. Cena ostateczna 1700zł. Wszystko trwało 5 godzin.

Moje uwagi: Na luzie spalanie wzrosło z 0,4l do 0,5. Silnik pracuje dobrze bez uwag.

Oglądałem pasek i wyglądał całkiem dobrze - ani przebieg ani wiek paska ( prawie 7 lat ) nie wpłynęły na jego stan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm 158tys, zalecane przy 180tys.

 

Czy ktos robil ostatnio wymiane w Trojmiescie? Jesli tak to gdzie o co polecacie?

 

Bardziej sie oplaca czesci z Allegro i zaplacic za robote? Jakiej marki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wymieniał ktoś sam pasek rozrządu w passacie b6 ciężko jest wymienić jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wymieniał ktoś sam pasek rozrządu w passacie b6 ciężko jest wymienić jak to zrobić?

nie jest ciężko jak masz trochę pojęcia o mechanice i masz narzędzia to dasz sobie radę.

Edytowane przez sajmon24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MAm 158tys, zalecane przy 180tys.

 

Czy ktos robil ostatnio wymiane w Trojmiescie? Jesli tak to gdzie o co polecacie?

 

Bardziej sie oplaca czesci z Allegro i zaplacic za robote? Jakiej marki?

 

Ktos moze pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej jakbyś spytał u siebie w temacie regionalnym. Szansa że ktoś z twojej okolicy tu zajrzy nie jest duża. Co do zestawu to polecam Ruville.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to zrobić?

Jesli kolega Arek zadaje takie pytanie to lepiej zaprowadzic auto do warsztatu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wymieniał ktoś sam pasek rozrządu w passacie b6 ciężko jest wymienić jak to zrobić?

 

Na rozrządzie nigdy się nie oszczędza, przed wymianą w warsztacie pogadaj o częściach, gwarancji za ew. robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy jesteście w stanie polecić/odradzić któryś z tych zestawów? http://allegro.pl/rozrzad-pompa-wody...089829418.html albo http://allegro.pl/rozrzad-pompa-wody...066337334.html

 

Bez różnicy,inna jest tylko pompa wody a hepu jest tą z lepszych pomp (z tego co pamiętam to np. w alfie bardziej zalecana niż ori ;) )

Zostaje rzut monetą :D a na serio brałbym wsio w ori. ,wymiana tylko z wpisem na książki serwisowej - klęknie rozrząd to i silnik (jest kolizyjny) , niech się mechanik martwi gdzie kupić nowy motor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz wsio ori, przy takiej róznicy nie ma co sie bawić, sam do siebie całość ori wsadziłem i lata elegancko:), tylko sie dowiedz, czy nie będzie chcaił zwrotu starej pompy, bo jak się wyjdzie że masz nie ori wsadzoną to może rozrząd więcej kosztować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybkie opinie. Zakupiony oryginalny.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem dlaczego do silnika BMP z 2008 r. rozrząd jest trochę tańszy w porównaniu do innych wersji silnikowych.

I czy oryginał szedł SKF na pierwszy montaż do tego taki jak ten, bo już nie pamiętam:

http://allegro.pl/rozrzad-pompa-wody-vw-passat-2-0-tdi-140-km-bmp-i4090193835.html

SKF robi pompę widzę, ale czy resztę ?

 

Wszyscy polecają też zestaw RUVILLE: http://allegro.pl/rozrzad-pompa-vw-passat-b6-2-0-tdi-2-0tdi-bmp-i4096123255.html

Zawsze lepiej oryginał w sumie. Ale koleś na aukcji na samym dole wrzucił "RUVILLE = ORYGINAŁ" i już mi ręce opadają ;p

 

Kamil powiedz ile za montaż płacisz u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do kazdego BMP jest tanszy a to dlatego ( wedlug mnie ) , ze tam tylko 1 walek , 8 zaworow (prosty silnik ).

 

Oczywiscie moge sie mylic i jak tak jest prosze o poprawienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - jest tylko 1 rolka prowadząca.

Sprawdzony sprzedawca w tym linku.

Brałem już kilka rzeczy od niego.

Identyczny zestaw także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałem się dowiedzieć kiedy wymienić 2 raz rozrząd (pierwsza wymiana była przy 152 tys) ponieważ, każdy pisze co innego, teraz mam 208 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się - jest tylko 1 rolka prowadząca.

Sprawdzony sprzedawca w tym linku.

Brałem już kilka rzeczy od niego.

Identyczny zestaw także.

 

Piotrek piszesz o sprzedawcy z pierwszego linku? czyli ori jest na SKF nie na RUVILLE? Gościu ma mało sprzedanych w sumie w porównaniu z tym drugim co sprzedaje te RUVILLE, chyba, że właśnie o niego ci chodziło?

Ciekawi mnie czy RUVILLE kiedykolwiek szły na pierwszy montaż skoro pisze w aukcji, że to oryginał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotrek piszesz o sprzedawcy tym drugim co sprzedaje te RUVILLE

 

.:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche aktualizacji.

Mi dzisiaj powiedzieli 1650 w Gdyni (komplet). Ja jako żę mam "dopiero" 120kkm najechane to powiedzieli również 180kkm albo 6 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności