Skocz do zawartości
bimbol

Pełny opis kontrolek wyświetlających się na liczniku w 3B!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czytałem koledzy Wasze posty, ale nie doszukałem się następujących dwóch pytań:

w moim passaciku nie wyświetla się wogóle kontrolka zapięcia pasów (czym może być to spowodowane ? czy jest jakaś opcja włączania/wyłącznia ? - wiem, że w fordach tak jest),

no i mam problem z brakiem wyświetlania się kontrolki stanu paliwa, wyjechałem paliwko prawie do końca - komputer pokazał, że ujade jeszcze 10 km - a kontrolki jak nie było tak nie ma :(

Dziękuje za pomoc !!

 

w obydwu przypadkach tylko VAG da radę, kontrolkę pasów aktywować a paliwa skontrolować przez test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jaki test ?? Testowałem jak już wyżej pisałem, wyjeżdżając całe paliwo i kontrolki nie było :( POMOCY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, jeśli już pytasz to w miejscu odpowiednim dla twojego autka :) czyli---->Pełny opis kontrolek wyświetlających się na liczniku w 3BG!! a nie 3B.

w moim passaciku nie wyświetla się wogóle kontrolka zapięcia pasów (czym może być to spowodowane ? czy jest jakaś opcja włączania/wyłącznia ? - wiem, że w fordach tak jest),

Przeczytaj tego posta :)

Tzn. jaki test ??

Test VAG-iem czy nie jest spalona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje i przepraszam za pomyłke :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie z innej beczki czy można wymienić wyświetlacz ten srodkowy co pokazuje spalanie itd itp poprostu giną piksele

 

 

szukałem na forum ale jakos nei znalazłem jesli sie da to prosże o jakiegos link ajak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukałem na forum ale jakos nei znalazłem jesli sie da to prosże o jakiegos link ajak to zrobić

Jest gdzieś watek odnośnie naprawy tego wyświetlacza. Szukaj a na pewno znajdziesz, o wymianie nie trafiłem raczej nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki napisałem do nich a na forum jakos dalej nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki napisałem do nich a na forum jakos dalej nie znalazłem

 

 

Bardzo słabo szukałeś. Przeczytaj cały WĄTEK a w szczegulności post nr 232.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erobeson
Gość erobeson
Witam,

mam paska z 2001 1.8T w gazie.

 

No i wskazana kontrolka zaczeła się świecić. Gość stwierdził, że mozna z nią jeździć no ale wczoraj zaczeła mrygać a dziś pasiasty zaczął kopcić i stracił mocy. O co chodzi? Czy to problem katalizatora? A może coś innego.

Dzieki za odpowiedzi.

 

Juz wiem,

To cewka zapłonowa. Ponoć nie służą jej bardzo wysokie/niskie temperatury. Jej awaria powoduje doprowadzenie benzyny do katalizatora w którym pojawia się za wysoka dla niego temperatura.

Koszt cewki: ok. 100 zł (ja zapłaciłem za oryginał 130zł) + diagnoza i wymiana. Sama wymiana bajecznie prosta ale nie wiadomo która cewka padła więc niezbedna jest diagnoza.

ps. nie zalecają jazdy przy tym ostrzeżeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam wszystkie posty i nie wiem czy w silniku 1.6 AHL po przekręceniu kluczyka powinna zaświecić się kontrolka ostrzegawcza spalin silnika? U mnie nic się nie świeci.

Nie zapaliła się również jak wyskoczył błąd "brak podgrzewania sondy lambda" ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. W ostatnim czasie pojawił się dwukrotnie komunikat zużycia klocków hamulcowych. Potem przez kilkanaście dni zero komunikatów. Ponieważ miałem już zakupione nowe klocki, jak się tylko ociepliło wymieniłem klocki na nowe. Po wymianie komunikat zaczął pojawiać się ponownie i teraz pojawia się cały czas przy każdorazowym uruchomieniu silnika. Zdjąłem koła i dokonałem pomiaru czujników klocków. Przewody w klockach są OK. Dla pewności odciąłem ze starego klocka kabel z wtyczką, odizolowałem i skręciłem oba przewody razem. Tym sposobem sprawdziłem, że obwód zamyka się i kontrolka gaśnie w prawym kole, w lewym niestety nie. Wywnioskowałem, że usterka występuje między gniazdkiem czujnika przy kole a wyświetlaczem. kabelek idzie do góry i ginie w wiązce. Tyle wiem na dzień dzisiejszy, bo trochę za zimno i mokro na babranie się w garażu. Czy ktoś wie w czy ten kabel jest wymienny, czy stanowi całość większej wiązki i jak to ewentualnie naprawić ?

Edytowane przez pasektdi
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.Czy jak chcem wymienic licznik w pasku 98 na taki z kompem z powiedzmy 02r. to na co musze zwrocic uwage?? zeby to wszystko pasowalo. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hardiel

Witam

Mam passata '98 wyświetla mi się "serwis oil" a wymieniałem wczesniej olej i chyba nie wykasowano mi tego komunikatu. Czy jest możliwość bez podłaczania do komputera wykasowania tego komunikatu?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam passata '98 wyświetla mi się "serwis oil" a wymieniałem wczesniej olej i chyba nie wykasowano mi tego komunikatu. Czy jest możliwość bez podłaczania do komputera wykasowania tego komunikatu?

Kilka tematów poniżej tego, masz opis jak wykasować ten komunikat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie.

Czy w passacie 1.8 z IX.1997 kombi powinny sie świecić kontrolki 17 i 19 ???

Edytowane przez yad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od wypasu, kontrolka drzwi raczej tak a od pasów jak ktoś uaktywnił vag-iem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś mi powie jaka może byc przyczyna że nie palą mi się kontrolki 17 i 19.

Mam passata 1.8 z IX.1997. kombi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności