Skocz do zawartości
bimbol

Pełny opis kontrolek wyświetlających się na liczniku w 3B!!

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli masz MAF-a to powinien wyświetlać po przekręceniu kluczyka razem z kontrolkami. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
ja mam pytanie dotyczace wyswietlacza po środku czy wyświetla on w kazdej wersji spalanie i temperature bo u mnie nic sie tam nie pali mam tak jak na tym foto te kontrolki ale nic po za tym żadnego info o srednim spalaniu etc .

Byly wersje, ktore wskazywaly spalanie i takie tam i mialy kontrolki, oraz wersje, ktore mialy jedynie te kontrolki (tak jak na foto i u Ciebie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam B5 3b- 97 i kontrolki widać sie ,ale sie nie palą( od braku płynu w spryskiwaczas, pasy, drzwi, tempomat i chyba ABS), może VAG powie czy to diody sie popaliły albo coś...no chyba ze w tej wersji nie było jeszcze kontolek(ale na panelu widac ze są:()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

flatronkoks14, nie wszytskie kontrolki musza byc aktywne, a niektore rzeczywiscie moga byc popalone. Jesli nie masz tempomatu, to kontrolka nie bedzie dzialac. Kontrolka od pasow tez nie bedzie dzialac, jesli nie masz czujnika niezapietych pasow (a zapewne go nie masz)... Z tego, co sie orientuje, to Passaty na rynek amerykanski mialy ta kontrolke aktywna. Niektorzy na forum chyba tez ja sobie uaktywnili.

Natomiast od spryskiwacza, drzwi i ABS lampki mozesz miec przepalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję szybkiego info na temat kontrolki ładowania (akumulatorka) -dot passka....

po załączeniu zapłonu (przekręcenie kluczyka) w/w kontrolka mruga trzykrotnie (co około 0,5 sek.) po czym zapala się na stałe a normalnie gaśnie po odpaleniu...

nie moge zajarzyć czy z tym mrugnięciem tak było zawsze, czy teraz coś się dzieje, może ktoś sprawdzić u siebie czy tak jest ?? :)

z góry dzięki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. U mnie po przekręceniu zapłonu zapala sie i świeci (nie miga) gaśnie z chwilą zapalenia silnika. jeśli miga to może sygnalizuje jakiś błąd. ZVaż paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

U mnie jest tak samo, jak u smoka-zapala sie od razu, nic nie mruga i gasnie po uruchomieniu silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smok i Krawcol, dziękuję wam bardzo :)

passek jest "vażony" na bieżąco ;)

w grę wchodzi umierający akumulator i to najprędzej albo trwające (nie dokończone) pozycjonowanie ksenów, zakładam, że bardziej to pierwsze.

jeszcze raz dzięki

Pozdrawiam

ps.normalnie nie byłem pewny czy mrugała czy nie ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawcioj

Czy w passacie 3BG jest kontrolka ciśnienia oleju???

Jak patrzę na zdjęcia dołączone do tego postu to w miejscu gdzie powinna być ta kontrolka ja mam duży wyświetlacz współdzielny z radziem, komputerem i nawigacją.

Czy w związku z tym gdy ciśnienia nie będzie to na tym wyświetlaczu pojawi się komynikat???

A może ta kontrolka jest w innymmiejscu tylko żarówka się sapliła???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w passacie 3BG jest kontrolka ciśnienia oleju???

 

 

a jak myślisz???????

 

 

musi być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Czy w związku z tym gdy ciśnienia nie będzie to na tym wyświetlaczu pojawi się komynikat???

Tak-pojawia sie na tej samej zasadzie, jak sygnalizacja malej ilosci plynu w spryskiwaczu czy rezerwa od paliwa...

Znaczek pojawi sie taki duzy, ze moze przestraszyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawcioj

Dzieki. Nie jestem ciekawy jak wyglada i mam nadzieje ze nigdy go nie zobacze.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.KIERUNKOWSKAZY PRZYCZEPY

Lampka sygnalizacyjna miga, podczas włączonych kierunkowskazach samochodu i przyczepy.

Jeśli któryś z kierunkowskazów przyczepy tudzież samochodu nie działa, to lampka nie świeci.

 

ta lampka jest tylko wtedy, kiedy oryginalne jest montowany hak ? Mam hak, ale nic takiego nie sygnalizuje kierunków przyczepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rossignol

Hejka wszystkim! Ja posiadam paska 1.6 i tez nic takiego jak kontrolka nie zapiecia pasow u mnie nie ma, natomiast kontrolka niedomknietych drzwi to mam.:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tez nic takiego jak kontrolka nie zapiecia pasow u mnie nie ma
jeśli bardzo Ci na tym zależy to można to uaktywnić przez vag ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie ,z tymi niedomkniętymio drzwiami.

Sprawdzał mi kolega DEST na spocie że mam uaktywnione komunikaty otwarcia drzwi ,a na wyświetlaczu nic się nie pokazuje,ale jak otworzę bagażnik to jest komunikat.

Tak jest na wszystkich czterech drzwiach z wyjątkiem bagażnika.

Jest gdzieś jakieś ustawienie odnośnie tego w kompie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość komaris

Boommax fajnie że chciało ci się to opisywać. Jak widzisz temat ciągle gorący. A ja mam też pytania

1. Czy w B6 są jeszcze jakieś dodatowe, inne od opisanych. Może znalazł ktoś opis.

2. Czy występuje kontrolka świateł mijania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że wszystkie kontrolki można aktywować ale napewno nie wszystkie będą działać, gdyż VW produkuje wiązki pod zamówienie (z jakim wyposarzeniem jest zamówiony samochód).

A każdy moduł ma wiele różnych wariantów (np. moduł ABS w golfie A5 z roku modelowego 2009 ma 16 różnych wariantów ale dla modelu z roku prod. 2008 było 40 wariantów-niby wiązka od ABS a każda inna).

 

I tak jest ze wszystkimi modułami VW od kilku do kilkudziesięciu (a nawet ponad 100 w innych modelach vw) wariantów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thum_1374148668cc776b1c.jpg

a ten wykrzyknik to o czym powiadamia :665:

 

5.14od4.jpg

*[center:d7c12b1694]ROZGRZEWANIE ŚWIEC ŻAROWYCH[/center:d7c12b1694]

Dotyczy tylko silników wysokoprężnych

Przy zimnym silniku lampka zapala się przy włączonym zapłonie i gaśnie po chwili ->trzeba od razu odpalić silnik.

Jeśli lampka nie zaświeci się, to system rozgrzewania jest niesprawny -> wezwać fachową pomoc.

Przy rozgrzanym silniku do temp.roboczej lampka kontrolna w ogóle się nie zaświeci...

 

Ta kontrolka nie zapala się u mnie. Teraz jak wiadomo jest ciepło, to chyba silnik jest wystarczająco nagrzany, że kontrolka się nie zapala ? W zimie to musowo musi się palić ?

Samochód pali dobrze, wszystko OK. Po zakupie w styczniu (jak wiadomo były mrozy) stał w garażu to także palił bez zarzutu. A czy wtedy zapalała się kontrolka to nie przypominam sobie.

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Ta kontrolka nie zapala się u mnie. Teraz jak wiadomo jest ciepło, to chyba silnik jest wystarczająco nagrzany, że kontrolka się nie zapala ? W zimie to musowo musi się palić ?

Samochód pali dobrze, wszystko OK. Po zakupie w styczniu (jak wiadomo były mrozy) stał w garażu to także palił bez zarzutu. A czy wtedy zapalała się kontrolka to nie przypominam sobie.

Jesli o kontrolke od swiec zarowych chodzi, to-cieplo czy zimno na dworze-kontrolka przed uruchomieniem powinna sie zaswiecic na chwile (zima oczywiscie moze byc dluzej)... Musisz sie zastanowic, co z nia jest nie tak-czy przepalona zaroweczka, czy odlaczona kontrolka... Trafialy sie auta na forum, ktore mialy ta kontrolke odlaczona (taki zabieg posrednikow od handlu autami, jak cos jest nie tak) :(

 

Natomiast kontrolka z wykrzyknikiem to kontrolka od ukladu hamulcowego i ona:

*Lampka sygnalizująca zapala się po zaciągnięciu hamulca ręcznego oraz jeśli ów hamulec jest nadal zaciągnięty przy pręd. >6km/h, to dodatkowo słyszymy pojedynczy sygnał dźwiękowy oraz zauważamy info na komputerze. *Lampka sygnalizująca zapala się przy zbyt niskim poziomie płynu hamulcowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności