Zionx Zgłoś #21 Napisano 13 Grudnia 2021 To samo pomyślałem jestem już po pierwszym tankowaniu adblue, tankowałem z dystrybutora w mniejszej okolicznej sieci paliw. Chciałem zatankować do pełna (do 1 odbicia pistoletu) ale jakoś stwierdziłem że jakby miało się wlać za dużo (i np auto by miało nie odpalić, a za mną 5 tirów w kolejce :p) to zatrzymałem się na 9 litrach i wg instrukcji włączyłem zapłon, odczekałem ponad 30sek, odpaliłem - informacje odnośnie zasięgu adblue znikły, także sukces Jeszcze tak z ciekawości.. jakie są u was ceny adblue? Na allegro jakieś szokowe typu 5zl/L. Tankując z dystrybutora płaciłem 3,11/L Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
dawid1216 Zgłoś #22 Napisano 2 Marca 2022 Witam pacjent AUDI A7 - błedy od pompy/zbiornik adblue ... założony zbiornik kpl inny..błędy nie pokazuje w komputerze żadnych.. ale nadal wyswietla i odlicza Km...zbiornik adblue zatankowany do full zrobione 50-60km i dalej świeci na liczniku a w komputerze brak błędów.. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
bodzio012 Zgłoś #23 Napisano 20 Marca 2022 Panowie wiem że dla nie których osób nie jest to rozwiązanie ale czasem nie warto wydawać majątku, uważam że jeśli po pierwszej wymianie, ingerencji dalej problem to ja radzę usunąć adblue i będzie spokój. Jeśli ktoś niedaleko Dęblina/Puław to chętnie ogarnę a dodatkowo mogę kilka koników dodać. 606427195 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Majkel2017 Zgłoś #24 Napisano 25 Marca 2022 (edytowane) Gdzie szukać tego wtryskiwacza i jak on wygląda bo w internetach znalazłem dwa różne typy podobno od paska b8. Chętnie go przeczyszczę bo usterkę adblue mam przynajmniej co 2 - 3 miesiące. opcja1 opcja2 Update: Zlokalizowałem wtrysk, jest dostępny pod maską przy lewym kielichu, jutro będę go czyścił Przykładowe foto tutaj Edytowane 25 Marca 2022 przez Majkel2017 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Otii Zgłoś #25 Napisano 5 Lipca 2022 Majkel2017 rozwiązałeś problem błędu P148B00 ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Skalniak91 Zgłoś #26 Napisano 23 Lipca 2022 W dniu 5.07.2022 o 23:51, Otii napisał: Majkel2017 rozwiązałeś problem błędu P148B00 ? Dokładnie mam ten sam błąd. Z błędem dodatkowym końcówka mocy 2. Mam dziwne wrażenie, że błędy wyskoczyły po tym jak chciałem sąsiadowi włączyć virtuala bo był ciekaw, kluczyk był w schowku drzwi i auto go nie widziało, zapłon się nie włączył, po tym dałem kluczyk bliżej i pojawił się check engine. Głupie ale pewnie zbieg okoliczności. Udało mi się skasować błąd "końcówka mocy 2" po 10 min jazdy. Błąd P148B00 jest ciągle. Adblue tankowane z 4000km temu. VIN: WVWZZZ3CZGE150188 Pojazd: Volkswagen Passat Rok: 2016 Typ nadwozia: Variant Silnik: CUAA Przebieg: 184931 KM --------------------------------------------------------------- 01 Elektronika silnika Opis sytemu: R4 2,0L EDC Numer oprogramowania: 03N906026E Wersja oprogramowania: 1754 Numer jednostki sterującej: 03N907309 Wersja jednostki sterującej: H23 Nazwa ODX: EV_ECM20BTD01103N906026E Wersja ODX: 001002 Długie kodowanie: 01250032036605083000 Kody błędów: P148C00 - Końcówka mocy 2 ogrzewania środka redukującego Uszkodzenie Statycznie Mileage: 184903 km Priorytet: 2 Licznik częstotliwości wystąpienia usterki: 1 Licznik cykli wyuczania: 255 Prędkość obrotowa silnika: 0.00 /min Unormowana wartość obciążenia: 0.0 % Prędkość samochodu: 0 km/h Temperatura płynu chłodzącego: 72 °C Temperatura zasysanego powietrza: 67 °C Ciśnienie otoczenia: 990 mbar Napięcie zacisku 30: 12.580 V Dynamiczne dane otoczenia: 20962816250B8C10F90D1D1A720AAB1A740C381A7521371A7300001A680000 P148B00 - Końcówka mocy ogrzewania środka redukującego Uszkodzenie Statycznie Date: 2022-07-23 14:41:17 Mileage: 184903 km Priorytet: 2 Licznik częstotliwości wystąpienia usterki: 1 Licznik cykli wyuczania: 255 Prędkość obrotowa silnika: 0.00 /min Unormowana wartość obciążenia: 0.0 % Prędkość samochodu: 0 km/h Temperatura płynu chłodzącego: 72 °C Temperatura zasysanego powietrza: 67 °C Ciśnienie otoczenia: 990 mbar Napięcie zacisku 30: 12.600 V Dynamiczne dane otoczenia: 20962816250B8C10F90D1D1A720AAB1A740C1E1A7521371A7300001A680000 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Bodek Zgłoś #27 Napisano 3 Września 2022 Czołem Dopadł mnie problem z usterką AdBlue (DEF). Podczas jazdy nagle CHECK ENGINE i żółty trójką z informacją o braku możliwości rozruchu silnika za 1000km. Błąd się dał skasować ale limit 1000 km odliczał się cały czas. Próbowałem sposobów opisanych w tym tym wątku jak i innych sposobów opisanych w bezkresnych otchłaniach internetu. Niestety auto cały czas odliczało. Umówiłem się więc na serwis w VW, trochę też z okazji przejechanie przez samochód 180k km na wymianę oleju w DSG. Sprawdzą też o co chodzi z tym AdBlue. Dziś rano wsiadłem do samochodu, pokazał 600km do godziny ZERO. Do serwisu mam 45 km. Przejechałem w jego stronę może z 10km i tak sobie jadąc (nie pomału) w trybie skrzyni biegów D, wyprzedzając kilka samochodów na długiej prostej NAGLE TRÓJKĄT ZGASŁ !!! Przetarłem oczy, nie świeci się. Zatrzymałem, wyłączyłem silnik. Zapaliłem go ponownie - nie ma trójkąta. Dojechałem do serwisu - nie zaświecił. W serwisie olej wymienili, błędów w samochodzie nie stwierdzili żadnych. Wróciłem i nadal nie świeci. Oby nigdy nie wrócił. Może komuś się przyda moja historia. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Kur2 Zgłoś #28 Napisano 28 Marca 2023 (edytowane) Witam. Ja mam od jakiegoś czasu błąd jak na obrazku. Przejechałem 700km, postawiłem auto w garażu na 3 dni i po odpaleniu i przejechaniu dopadł mnie ten error. Skasowanie błędu vcds pomaga na jakiś czas i znów zaczyna odliczać 1000km. Zrobiłem procedure sprawdzania scr w vcds, przegoniłem auto i dalej to samo. W błędzie widać " zwarcie z plusem" elektronika? Wtryskiwacz do wymiany? EDIT Już wcześniej sprawdzałem, nic nie zauważyłem, teraz zacząłem dłubać peszel z kabla i chyba ktoś niechciany tam był. Przy okazji sprawdziłem reszte okablowania, na szczęście nic więcej nie widać. Nawiasem mówiąc passat stoi w garażu, na dworze dwa vw t4, one co chwila są unieruchomione przez gryzonie. Nic nie pomaga piszczki, śmierdzące spreje, domestosy z wc, stary ręcznik z budy od psa. MASAKRA Edytowane 28 Marca 2023 przez Kur2 Znalezienie prawdopodobnej przyczyny usterki Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Majkel2017 Zgłoś #29 Napisano 12 Listopada 2025 Czy są jakieś nowe pomysły na naprawę układu AdBlue, pacjent to passat bitdi cuua 2015 rok Procedura uleczania na trasie nie pomaga, zostało tylko 100km i silnik się nie uruchomi. Nie mam pomysłu co z tym zrobić OBD11 nie widzi błędów w układzie silnika Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
neswiedz Zgłoś #30 Napisano 17 Listopada 2025 (edytowane) W dniu 9.06.2020 o 20:59, neswiedz napisał: Opis usterki: Pojawił się komunikat "uzupełnij płyn adblue, za 2400km zablokowana zostanie możliwość uruchomienia silnika", gdy zostało około 600km zatankowałem z dystrybutora jakieś 13-14 litrów. (w instrukcji jest informacja że zbiornik ma ok. 16 litrów oraz że należy zatankować póki zasięg jest większy niż 1000km - teraz wem :-)). Po tym nie wiedząc że należy odczekać 30 sekund z włączonym zapłonem, od razu uruchomiłem i pojechałem dalej w trasę. Natychmiast po odpaleniu wyświetlił się komunikat "awaria systemu adblue" i kilometry odliczały się dalej w dół. Gdy odliczanie doszło do 100km umówiłem wizytę w ASO. Równolegle miewałem błędy EPC jak się konkretnie przyśpieszało wynikające (jak sie później okazało) z turbiny. Auto miałem od 2 miesięcy, więc dopiero się zapoznawałem. Jadąc do serwisu wyjeździłem zasięg adblue do końca odliczania 0km i faktycznie nie dało się uruchomić silnika po zgaszeniu. (tu uwaga, pracujący silnik po tym jak dobił zasięg do 0km, ma zabezpieczenie przed zwykłym zgaszeniem i trzeba przytrzymać przycisk dłużej - nie ma opcji że ktoś się zapomni i nie zauważy). Jadą do serwisu (ASO) wywołałem błąd EPC, żeby zdiagnozowali go przy okazji diagnozy adblue. Ciekawostki od ASO VW: - wszystkie elementy systemu SCR wyglądają ok, ale nie mogą uruchomić auta, bo nie mogą przejść procedury resetowania systemu adblue ze względu na występujący błąd turbiny. - nie są w stanie zdiagnozować turbiny i błędu EPC, bo auto się nie uruchamia, czyli szach mat. W necie znalazłem info że po skasowaniu błędów zasięg ad-blue zwiększa się do 50km - w ASO twierdzili że nie ma czegoś takiego, a na pytanie jak wstawili auto na hale, twierdzili że go wpychali Ostatecznie auto wylądowało w niezależnym serwisie i tam mechanik stwierdził że: "zatankowałem za dużo adblue, przez to zrobił się pęcherz powietrzny który spowodował nieoczekiwane wartości ciśnień na czujnikach i system zgłupiał". Powiedział, że odciągnął płyn adblue, przeflashował sterownik odpowiedzialny za system SCR i wlał z powrotem płyn ale w mniejszej ilości. i auto zaczęło odpalać, błąd zniknął. Mechanik zalecił żeby nie lać tak dużo płynu na przyszłość - ciekawe bo w instrukcji jest "najpóźniej przy pozostałym przebiegu około 1000km uzupełnić poziom czynnika Adblue" i "Zbiornik AdBlue jest pełny, kiedy tylko przepisowo obsługiwany pistolet dystrybutora wyłączy się po raz pierwszy." Równolegle w trakcie naprawy ad-blue wykonana była regeneracja jednej turbiny. Próbowałem interfejsem OBDeleven coś zdziałać samemu ale nic co znalazłem w necie nie pomagało (żadne jazdy wg schematu, ani wyklikanie w interfejsie). Na necie jest filmik procedury resetowania adblue za pomocą ODIS i nie jest to prosta sekwencja. https://www.youtube.com/watch?v=pwOHVsgLQrE&t=122s Przebieg u mnie jak wystąpiła awaria trochę powyżej 140 tyś km. Może komuś się przyda. Update, problem u mnie wystąpił raz, na samym początku posiadania auta. Zostawiam jak u mnie się skończyło, może komuś się przyda. Mechanik powiedział, że tankując adblue zapowietrzył się układ. Prawdopodobnie nie zwróciłem uwagi i zatankowałem (na BP) z dystrybutora dla ciężarówek. Za szybko nalało i układ się zapowietrzył. To było moje 1 tankowanie adblue, wiec oczywiście bez czytania instrukcji odpaliłem od razu i odjechałem. Nie czekałem 30sek z włączonym zapłonem, żeby dać czas komputerowi odczytać sobie nowe wartośći z czujników. (choć potem kilka razy też mi się zdażało zapomnieć i nic się nie działo, więc te 30sek to na zapas producent zaleca). Potem już tankowałem w innym mieście na Orlenie, gdzie jasno było oznaczone lewy pistolet dla ciężarówek, prawy pistolet dla osobówek. Nigdy więcej (odpukać w nie malowane) nie miałem problemów z adblue. Przejechałem nim już 100k km (od 120k do 229k) bez problemów. (nie to że BP złe, Orlen dobry, po prostu Orlen z adblue mam pod domem a BP było wtedy na trasie). Rozwiązaniem było odciągnięcie płynu, przeresetowanie sterownika i wlanie ponownie płynu. Sterownik przez to zapotwietrzenie zgłupiał bo miał błędne odczyty. Nie powiem ile kosztowała naprawa, bo faktura była łączną z inną naprawą i do tego nie ja ją opłacałem tylko sprzedawca auta (leaseplan). Naprawiałem wtedy w PROAUTO s.c. ul.Tarnogórska 2, 03-679 Warszawa, Polska. Potrzebny w miare ogarniety mechanik i do zrobienia. Co do procedur z netu.. jedź z prędkością x, wrzuc bieg hamuj gazuj hamuj. Jeśli wam działa luz, ale dla mnie to jest tylko zbieg okolicznosci i fart zadziałą lub nie zadziała, problem zniknie na 5 minut. Jedynie skupiając się żeby na drodze publicznej rozpędzić się nieprzerwalnie skasujecie sobie auto, siebie i kogos. Sterowniki mają wbudowane funkcje serwisowe, żeby je odpalić muszą być spełnione konkretne warunki. przykład widać na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=pwOHVsgLQrE&t=122s , gdzie auto musi się wkręcić na obroty żeby wygrzeć elementy układu wydechowego i wtedy może przejść do kolejnego kroku. Powodzenia i braku awarii! Edytowane 17 Listopada 2025 przez neswiedz Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ryger Zgłoś #31 Napisano 18 Stycznia Cześć, spotkał ktoś się z błędem 14416 P20B700 odnoszącym się do grzałki wężyka adblue między zbiornikiem a wtryskiem? Bardziej stawiać na uszkodzoną grzałkę w rurce, czy może przewody lub/i wtyczka podłączeniowa? Wycieków brak. Jeszcze nie patrzyłem, jak z dostępem? Tyle razy siedziałem pod autem, ale nigdy nie zwracałem uwagi gdzie to siedzi. Tylko tyle wiem, że jest to gdzieś koło zbiornika paliwa za osłoną. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
yogibabu Zgłoś #32 Napisano 18 Stycznia Podstawa to sprawdzenie elektryki. Jeżeli padła grzałka to przewód do wymiany. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ryger Zgłoś #33 Napisano 23 Stycznia (edytowane) W dniu 18.01.2026 o 15:19, yogibabu napisał: Podstawa to sprawdzenie elektryki. Jeżeli padła grzałka to przewód do wymiany. To, to ja wiem, przecież logiczne, ze nie będę "prół" wężyka z grzałką przez całe auto bez sprawdzenia grzałki. Pytałem o dostęp i na co bardziej obstawiać. Już ogarnąłem: nadpalony był 1 pin we wtyczce od grzałki wężyka. Oporność grzałki ok 3ohm co daje powyżej 4 amper i jak dla mnie fabryczne piny we wtyczce trochę małe na taki prąd i nie dziwie się, że 1 pin się zgrzał. Wywaliłem tą fabryczną i założyłem złącza 2 pin hermetyczne superseal do 15A Edytowane 23 Stycznia przez ryger Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach