Jump to content
Sign in to follow this  
misiek2123

Usterka AdBlue (DEF)

Recommended Posts

Witam,

Walczę z usterką AdBlue, po podłączeniu VCDS czy ODIS brak błędów, na desce rozdzielczej świeci się żółty trójkąt i wyskakuje komunikat o usterce AdBlue oraz że nie będzie można uruchomić silnika po przejechaniu 1000 km, dodam że płyn został dolany do pełna, został też odłączony akumulator, z tego co mi udało się wyczytać to Superb3 ma taki sam problem i podobno pomaga zrobienie nowych nastawów lub "reset" adblue jeżeli cokolwiek to znaczy. Czy jest to do wykonania na VCDS lub ODIS jeżeli tak to może ktoś pokierować gdzie tego szukać?

PS. Dzisiaj jeszcze będę próbował sposobu kolegi z forum jopstons który miał taki sam problem.

błąd.jpg

5 godzin temu, misiek2123 napisał:

Witam,

Walczę z usterką AdBlue, po podłączeniu VCDS czy ODIS brak błędów, na desce rozdzielczej świeci się żółty trójkąt i wyskakuje komunikat o usterce AdBlue oraz że nie będzie można uruchomić silnika po przejechaniu 1000 km, dodam że płyn został dolany do pełna, został też odłączony akumulator, z tego co mi udało się wyczytać to Superb3 ma taki sam problem i podobno pomaga zrobienie nowych nastawów lub "reset" adblue jeżeli cokolwiek to znaczy. Czy jest to do wykonania na VCDS lub ODIS jeżeli tak to może ktoś pokierować gdzie tego szukać?

PS. Dzisiaj jeszcze będę próbował sposobu kolegi z forum jopstons który miał taki sam problem.

błąd.jpg

Jak znajdziesz usterkę to daj znać

Problem sam się rozwiązał, w sumie na błędzie zrobiłem 100 km, wczoraj jechałem z przyczepka prędkość około 85 km/h i po zrobieniu 15 km błąd sam zniknął i jak na razie to nie ma, vcds, obd11 jak i ODIS nic nie pokazują.

Miałem ten sam problem. Podzwoniłem do ASO i dowiedziałem się jak wykonać reset systemu adblue - metoda, którą nawet jeśli bym oddał auto na serwis to i tak sami by stosowali. Zostawię szczegółową instrukcję dla innych którzy mogą mieć ten problem:

1. Musimy zwrócić uwagę, że nie jesteśmy w trakcie wypalania DPF. Jeśli zdarzy się że tak, czekamy aż się wypali i dopiero przechodzimy do kroku 2.

2. Wybieramy w miarę prostą i płaską trasę.

3. Silnik ma być już zagrzany. Jedziemy 40km/h. Przełączamy skrzynię DSG na manualny wybór biegów (+-), bo to na manualu wykonujemy cały proces. 

4. Ze względów bezpieczeństwa zważamy, żeby nikt za nami nie jechał.

5. Jadąc 40 km/h ustawiamy bieg 3. Nabieramy prędkości do np. 100 km/h i jedziemy ze stałą(!ważne!) prędkością przez 1 kilometr, po czym wciskamy szybko/mocniej (ale nie stawiamy samochodu dęba) hamulec, zmniejszając znacząco prędkość (nie musimy hamować do 0). 

Jak za pierwszym razem nie pomogło, to wydłużamy odcinek na którym samochód jedzie na wysokich obrotach (bo to wysokie obroty tu chodzi) i powtarzamy proces hamowania. 

I tak do skutku. 

Stosowałem, pomaga. Powodzenia :)

Edited by putiek
Doprecyzowanie

Z ciekawości lejecie adblue z butli czy dystrybutora dla tirów?

kolega lał z butli i już 3 razy to samo, ja leje z dystrybutora i nigdy problemu. To chyba coś z zapowietrzaniem układu?

ja kupuje adblue  org z ASO   , nie ma duzej roznicy w cenie , ale wiem ze nei bedzie problemu , raz mi sie zapalil  DPF  , to kazali  jechac na trzecim biegu  i na 3000 obrotow i tak jechac przez 30 min , az sie wypali . 

18 godzin temu, Mirecki napisał:

Z ciekawości lejecie adblue z butli czy dystrybutora dla tirów?

kolega lał z butli i już 3 razy to samo, ja leje z dystrybutora i nigdy problemu. To chyba coś z zapowietrzaniem układu?

Oczywiście, że z kija dla ciężarówek. Adblue w ASO to przebitka większa jak na długopisie ze znaczkiem VW.

• Like 1