Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Matsil jak tam twój problem ruszył w temacie czy stoisz w miejscu

 

Odesłałem adapter i czekam na nowy, który ma przyjść jutro. Dam znać jakie będą rezultaty. Ten poprzedni najprawdopodobniej był uszkodzony. Spotkałem się z kolegą kmarosze i u niego też adapter nie chciał odpalić. Jak mi się uda sparować telefon na pewno się pochwalę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, odebrałem kolejny adapter i nie potrafię go uruchomić. Czy jest ktoś kto mi może łopatologicznie wytłumaczyć krok po kroku (od wyjęcia adaptera z pudełka :) ) co mam po kolei robić, bo opisane do tej pory procedury u mnie nie działają :(. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety, odebrałem kolejny adapter i nie potrafię go uruchomić. Czy jest ktoś kto mi może łopatologicznie wytłumaczyć krok po kroku (od wyjęcia adaptera z pudełka :) ) co mam po kolei robić, bo opisane do tej pory procedury u mnie nie działają :(. Z góry dzięki.

 

Wprawdzie nie znam Twojego telefonu SE9... ale wcale bym się nie zdziwił gdyby nie działał z modułem BT Nokii. Teoretycznie to jest uniwersalny standard ale już się spotkałem że urządzenie różnych producentów nie zawsze się widzą na wzajem.

 

Wyczytałem jeszcze w opisie modułu (http://www.votex.de/fileadmin/pdf/adapter/3C0_035_729_F%20V003_doc_gb.pdf) że telefon musi wspierać Bluetooth Hands-Free Profile (HFP). Sprawdź czy Twój to potrafi.

 

 

 

Np mój Samsung Omnia nie widzi niektórych urządzeń Nokii... i tyle

 

Próbowałeśna innym telefonie np: jakiejś Nokii z BT ?

 

Trzymam kciuki za ciebie bo sam chcę kupić ten adapter choć mam trochę inny sterownik po siedzeniem 3C0 035 729 F. Nie mam pojęcia co ta litera F oznacza...

 

 

EDIT:

 

Znalazłem taki oto opis na jakimś zagranicznym forum.

 

The 3C0 035 729 module is a basic unit that will only give you basic bluetooth. There is no touch screen control an there is no MFD display with this unit. The only function that you can control with the steering wheel controls is answer and hang up with the phone button and telephone volume. To pair a phone when using this module you must double press the phone button rapidly and you will here a beep. Then is when you enter 1234 this was the default passcode on my unit. You can see this code in adaptation I believe channel 4 you will see the word bluetooth and then you will see the code displayed. (I used this module while I was waiting for the 5N0 box to arrive)

 

Opisuje to gość który testował kilka modeli modułów BT Nokii wmontowanych przez VW.

Tu link do tematu:

http://vwnavi.com/forums/showthread.php?p=29778

 

 

Z tego co sobie tu tłumaczę to nasze moduły różnią się od opisanego wyżej tym że Twój ma literkę C na końcu a mój ma F. Nie wiem czy te literki poszerzają możliwość tego modułu ale jeśli nie to zgodnie z powyższym opisem nasze moduły:

 

- nie wyświetlają żadnych informacji na MFD

- nie wyświetlają żadnych informacji na radiu

- nie są obsługiwane na ekranie dotykowym

- sterować można pokrętłem (ale nie wiem którym) tylko odbiorem rozmowy, zawieszeniem rozmowy oraz poziomem głośności.

 

Masz też tam opisany sposób parowania za pomocą tego modułu. Jeśli dobrze rozumiem tekst (chyba napisany trochę skrótami myślowymi :-)) to aby sparować adapter i telefon za pomocą tego modułu należy podwójnie (szybko) nacisnąć przycisk "telefon" (nie wiem co autor ma na myśli , chyba przycisk na jakimś opcjonalnym pokrętle sterowania, o którym czytałem w opisie modułu BT) aż do usłyszenia sygnału. Następnie wprowadzić domyślny kod do parowania (domyślam się że chyba już w telefonie). Następnie ma być wyświetlone potwierdzenie kodu (hgw gdzie), kanału itp ...

 

 

Tyle ja z tego zrozumiałem. Nie wiem czy facet pisze prawdę bo nie mam jak tego sprawdzić. Może jednak coś Ci to pomoże.

Edytowane przez ex67
Automatyczne z??czenie postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam widzę Matsil że zrobił ci się wielki problem z tym adaptrem ja parowałem go tak jak ci opisywałem może wypnij wtyczkę wchodzącą do centralki pod siedzeniem może tam coś nie dolega albo zobacz na innym telefonie dziwna sprawa można sie podłamać powodzenia Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mario1975
Dzisiaj dojechał 3C0 051 435 PA, działa wyśmienicie jakość dźwięku jest nierozróżnialna w stosunku do rozmowy przez telefon ale na tą chwile nie mam możliwości przeglądania książki tel . ale obstawiam iż radio tego nie może a w zasadzie nie mam gdzie jej przeglądać bo na fis mam tylko Phone jak również na radiu...

 

Czy może jest jakaś procedura kopiowania knigi??

 

Radio to cdr 300 i mfa+

 

Witam, mam taki sam problem jak ty i chciałbym zapytać gdZie nabyłeś taki adapter oraz ewentualnie foto.Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam taki sam problem jak ty i chciałbym zapytać gdZie nabyłeś taki adapter oraz ewentualnie foto.Dzięki.

 

Poczytaj uważnie ten wątek bo kilka razy przwinęło się że zależne to jest (możliwość przeglądania książki) od modelu modułu zestawu BT.

Z grubsza biorąc to jeśli Twój zestaw BT ma numer z końcówką C...729 to jest to zwykła wersja i nie będzie miała takiej funkcjonalonści. Natomiast zestawy z końcówką C...730 to wersja premium i powinna mieć więcej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wprawdzie nie znam Twojego telefonu SE9... ale wcale bym się nie zdziwił gdyby nie działał z modułem BT Nokii.

No jak to nie znasz, ostatniego Bonda nie oglądałeś :) :) ??

 

Próbowałeśna innym telefonie np: jakiejś Nokii z BT ?

Próbowałem z kilkom innymi telefonami, głównie nokiami i to samo. Problem nie tkwi w telefonie, bo zanim telefon wyszuka urządzenie w samochodzie trzeba właśnie to urządzenie aktywować. Aktywacja odbywa się przez przyciśnięcie przycisków na adapterze przy właczonym zapłonie i to właśnie u mnie nie daje się zrobić. Dopiero po usłyszeniu sygnału można zacząć w telefonie wyszukiwać urządzenie. Telefon oczywiśnie nic nie znajduje, bo zestaw samochodowy nie działa :(. Chyba będę musiał odwiedzić serwis.

 

Masz też tam opisany sposób parowania za pomocą tego modułu. Jeśli dobrze rozumiem tekst (chyba napisany trochę skrótami myślowymi :-)) to aby sparować adapter i telefon za pomocą tego modułu należy podwójnie (szybko) nacisnąć przycisk "telefon" (nie wiem co autor ma na myśli , chyba przycisk na jakimś opcjonalnym pokrętle sterowania, o którym czytałem w opisie modułu BT) aż do usłyszenia sygnału. Następnie wprowadzić domyślny kod do parowania (domyślam się że chyba już w telefonie). Następnie ma być wyświetlone potwierdzenie kodu (hgw gdzie), kanału itp ...

Są 2 sposoby na uruchomienie zestawu, opisywany przeze mnie wcześniej i wspomniany przez Ciebie czyli dwukrotne wciśnięcie przycisku ze słuchawką na kierownicy. Obydwa powinny zakończyć się sygnałem z głośników. U mnie tego nie ma :(.

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz VAGa to za jego pomocą można uaktywnić połączenie.

A jak zawiodą wszelkie sposoby i okaże się iż konieczna będzie wymiana modułu pod siedzeniem do mam na zbyciu xxxxxxxxxF podłączałem zamiast E nie widać różnicy

 

A tak nawiasem mówiac to warto by zacząć od VAGa by sprawdzić czy gada jak trzeb omawiany moduł. Zapewne wypinałeś go i jakość połączenia można wyeliminować i mozliwość nie "stykania".

Edytowane przez api13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie rozwiazałem problem :).

Przy okazji przeglądu po 60tys. km panowie z serwisu zainteresowali się moim problemem i w 2 min. go rozwiazali. Przy okazji polecam ASO Sobiesław Zasada w Warszawie. Dowiedziałem się, że każdy moduł ma ograniczoną ilość telefonów do zapamiętania, jeżeli tę liczbę się prekroczy auto po prostu nie sparuje kolejnego telefonu. Pamięć można skasować tylko za pomocą VAGa.

Niestety "zawodowcy" z ASO Szewczyk nie wiedzieli wogóle co to bluetooth i jak to ugryźć.

Wszystko więc działa bez problemu - to całkiem fajna sprawa, używam zestawu z SE C902 i działa wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chris356

Witam Wszystkich,

 

Nabyłem na allegro moduł bluetoot harmanna z oryyginalną wiązką i mikrofonem VW. Poza problemami z wyjęciem radia i rozmieszczeniem kabli , moduł od razu pokazał się na telefonie, zaakceptowałem i już było słychac dzwoniącego na głośnikach i wyświetlało jego nr na radyjku.

Mam tylko problem aby zrzucic książkę telefoniczną na RNS510 z mojej Nokii E51, zainstalowałem jakis program ze strony nokia.com ale nadal coś nie chodzi .... no i jeszcze jedno nie działa klawisz odbierania na kierownicy multifunkcyjnej. Mozliwe ,że trzeba wgrać jakies kody VAG aby system widział ten klawisz?? W serwisie jak zwykle nic nie wiedzą....:P

Generalnie słychac rewelacyjnie, radio łączy się samo z telefonem po włączeniu zapłonu itd ale brak książki tel i ten przycisk na kierownicy...

Pomóżice , może ktos wie co zrobić??

 

---------- Post added at 00:42 ---------- Previous post was yesterday at 23:26 ----------

 

Udało się! zgrałem książke telefoniczną na RNS510!

Trzeba było na Nokię wgrać program udostepniający dane z tel do telefonu samochodowego i zadziałało! Pełna książka, prezentacje numeru dzwoniącego itd:

http://europe.nokia.com/A4143881

teraz tylko muszę jakoś aktywować klawisz telefonu na kierownicy.

 

Pozdrawiam i idę spać:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JACKWW
posiadam RNS 510 i podłączyłem telefon do wejścia liniowego w podłokietniku Mogę teraz odbierać rozmowy na głośnikach, a kosztowało to tylko 5 zł (cena za kabel)

Witam

Przybliż mi proszę o jaki kabel Ci chodziło?

Mam RNS 510, kierę multifunkcyjną ale nie wiem jak podłączyć tel, w podłokietniku mam jakieś gniazdo ale co dalej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem adapter 3C0.051.435.PA ( 3C0051435PA ) długo próbowałem do niego podłączyć telefon i nic. Raz przez czysty przypadek podłączyłem Nokie 6230, działała ale potem rozłączyłem ją z adapterem i ponownie nie chciała się podłączyć. Przeczytałem dokładnie Wasze posty i poszedłem próbować podłączyć stosując kombinację

1. Zapłon

2. Przycisk info

3. Przycisk z kluczykiem

Też to nic nie dawało, żaden z moich telefonów nie chciał się podłączyć. Aż doszedłem do tego co wydaje mi się ze źle robiłem. Moja procedura sparowania telefonu z adapterem 3C0.051.435.PA wygląda następująco:

 

1. W telefonie włączam Bluetooth

2. Następnie z opcji Bluetooth wybieram opcję Wyszukaj akcesoria audio lub Wyszukaj więcej urządzeń

3. Gdy telefon wyszukuje nowe urządzenia, szybko włączam zapłon

4. Następnie przycisk Info

5. Następnie przycisk z Kluczykiem

6. Po czym telefon znajduje mi VW UHV - tak identyfikuje się mój adapter

7. Potwierdzam połączenie

8. Wpisuję hasło, dla mojego przypadku 0000

9. Teraz można już wykonywać połączenia przez zestaw

 

W ten sposób podłączyłem następujące telefony

Nokia 6230

Nokia 6230i

Nokia E51

Nokia E66

 

Gdy w opcjach Bluetooth dla VW UHV mam aktywne połączenia automatyczne bez potwierdzania po włożeniu kluczyka do stacyjki telefon automatycznie łączy się z zestawem i wszystko należycie działa. Poza tym że na moim RNS 300 nie wyświetla żadnych informacji związanych z połączeniem (numeru dzwoniącego / numeru wybieranego / książki telefonicznej itp). Na FIS tez nic nie wyświetla.

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FURI

Witam

Podłączę się pod ten wątek bo mam "mały" problem passatem.

Mam go od niedawna, posiada kierownice multifunkcyjną, i nie ma żadnej przystawki pod telefon, ani śladów po jej demontażu. I o to moje pytanie

Jak ja mogę sprawdzić czy to ma bluetootha-a ? Jak uruchomić tel ?

Wystarczy ze wykonam takie kombinacje jak kolega "Bimbasz" ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FURI czy u ciebie w aucie nie ma takiego uchwytu jak zdjęciu

http://www.memus.pl/foto/uchwyt.nokia6230.jpg

u mnie był uchwyt do nokii serii 6230, wymontowałem go i w jego miejsce zamontowałem

http://www.memus.pl/foto/adapter.bluetooth.jpg

dalej już postępowałem jak w procedurze którą opisałem w poprzednim poście.

 

Jeżeli u Ciebie nie ma takiego uchwytu to będzie problem z podłączeniem telefonu chyba ze pod radio masz podpięty zestaw bluetooth i jest on gdzieś schowany w desce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FURI

No niestety nie mam takiego uchwytu,albo mi go wymontowali,choć śladów nie ma.

Trochę trudno uwierzyć że ktoś kto zamówił paska z kierownicą multifunkcyjną nie korzystał funkcji odbierania tel. :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mam i podejrzewam, ze bardzo duzo paskow tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chris356

U mnie też przycisk nie działał w kierownicy multifunkcyjnej. Zamontowałem zestaw bluetooth i mogłem operować tylko na ekranie dotykowym RNS510 a nic na kierownicy i nic tez nie wyświetlało między zegarami. W serwisie weszli na komputerze serwisowym w funkcję Telephone controller 77 i sparowali kierownicę z zestawem bluetooth i przyciski teraz działają.

Książkę tel. można otwierać tez na wyświetlaczu między zegarami , dzwonić uzywając przycisków na kierownicy.

 

Jedyne czego nie ma to : w "Last call" i innych takich opcjach nic nie otwiera.

Może ktoś wie dlaczego???

 

pozdro

Chris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz telefon z Symbianem i nie udostępnia on takich informacji przez Bluetooth?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety nie mam takiego uchwytu,albo mi go wymontowali,choć śladów nie ma.

Trochę trudno uwierzyć że ktoś kto zamówił paska z kierownicą multifunkcyjną nie korzystał funkcji odbierania tel.

Nie jest to takie dziwne - na kierownicy multifuncyjnej masz tylko jeden przycisk do telefonu, pozostałe 7 służą do obsługi radia i komputera więc warto je mieć mimo braku bluetootha :).

Jeżeli nie masz uchwytu to nie zamocujesz adaptera na którym sa przyciski "info" i "kluczyk" o którym pisze Bimbasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FURI

Ok, dzięki za info

W B5 FL nie miałem takich problemów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności