Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja kupiłem uchwyt za 100zł bez BT pod NOKIA 6020 przecież centralke mamy pod fotelem pasażera !

Uchwyt działał po kablu a po aktywacji BT poprzez VAG już tylko bezprzewodowo.

bez uchwytu ( i zazwyczaj VAG ) nie ma możliwości sparowania tel z autem

Edytowane przez oracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Bardzo zaciekawiło mnie co napisał Oracz

Czyżby wynikało z tego, że nie ma koniecznośći zakupu adaptera ....435 PA żeby przez BT sparować telefon z zestawem głośnomówiącym?

Ja mam centralkę 3C0 035 729 E oraz adapter ....435 B.

Próbowałem poprzez ten adapter sparować telefony ale bez rezultatu. Po przeczytaniu tego wątku dowiedziałem się się , że ten adapter nie ma BT i postanowiłem zakupić tzw uniwersalny ....435 PA. Bo nie zależy mi na ładowaniu aku tylko na korzystaniu z nowych modeli telefonów. Na razie kupiłem nokię 6230i i śmigam przez połączenie kablem.

Jeśli oracz masz sposób na sparowanie telefonów poprzez VAG-a to proszę rozjaśnij mi szczegółowo jak to zrobić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie telefon można sparować na 2 sposoby:

1. po włączeniu zapłonu przycinąć po kolei przyciski "i" i "kluczyk" na adapterze

2. po włączeniu zapłonu dwukrotnie wcisnąć na kierownicy przycisk odbierania telefonu

Po obydwu powyższych czynnościach powinien dać się słyszeć pojedynczy sygnał z głosników po którym mozemy przejść do parowania telefonu.

Być może ten 2-gi sposób nie wymaga adaptera. Jutro to sprawdzę, bo dziś już mi się nie chce schodzić do garażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, te oba sposoby są opisane w instrukcji B6 i wg mnie oba wymagają adaptera z BT.

Ale kolega Oracz napisał, że kupił adapter bez BT i aktywował BT poprzez VAG-a i potem dopiero parował telefony. Wydaje się, że adapter z BT ma za zadanie tylko aktywować BT , właśnie tak jak piszesz Matsil poprzez wciskanie guziczków a po aktywacji adapter nie jest już potrzebny. Gdybyś Matsil spróbował wyjąć adapter z uchwytu i sprawdzić czy bez niego telefony nadal będą łączyć się z zestawem głośnomówiącym... Jeśli tak, to może kolega Oracz ma rację i można jakoś aktywować BT za pomocą VAG-a .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz ! adapter służy do zainicjowania parowania potem wszystko działa nawet bez niego. W VCDS wchodzi się w sterownik telefonu 77 i przy Blutooth kanał 10 zmieniamy z 0 na 1, coś się jeszcze chyba zmieniało w kodowaniu już nie pamiętam poczytaj tu posty kol Kiarka

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=33753&highlight=g%B3o%B6nom%F3wi%B1cy

PS. jak włączymy BT to tel umieszczony w uchwycie już się nie połączy po kablu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do tego wymagana jest tzw. kierownica multifunkcyjna ? - bo ja takiej nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybyś Matsil spróbował wyjąć adapter z uchwytu i sprawdzić czy bez niego telefony nadal będą łączyć się z zestawem głośnomówiącym...

Sprawdziłem i niestety po wyjęciu adaptera z uchwytu telefon się nie łączy, stąd wniosek, że adapter musi być w uchwycie zawórno podczas parowania jak i normalnej pracy.

 

A czy do tego wymagana jest tzw. kierownica multifunkcyjna ? - bo ja takiej nie mam.

Nie jest wymagana. Po sparowaniu odbieranie i odrzucanie połączeń następuje tak jak przy zwykłej obsłudze telefonu przez naciskanie przycisków "odbierz" lub "odrzuć" w telefonie bądź za pomocą przyciku "i" na adapterze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zestawu premium nie potrzeba adaptera.

 

Może ktoś chce moduł premium 3c0 035 730A ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do zestawu premium nie potrzeba adaptera.

To znaczy, że Matsil ma moduł 729 ? i dlatego nie chce współpracować bez adaptera?

Może ktoś chce moduł premium 3c0 035 730A ?

Ja mam na pewno ....729 E - i jeśli muszę wymienić to byłbym zainteresowany.

Podaj na priva warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To znaczy, że Matsil ma moduł 729 ? i dlatego nie chce współpracować bez adaptera?

Ja mam 3C0 035 729 C. Jak napisał api13 moduł premium ma końcówkę 730,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale faktycznie jest potrzebny adapter ...

Zestaw działa bez niego do wyciągnięcia kluczyka, teraz sprawdziłem dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam ale faktycznie jest potrzebny adapter ...

Zestaw działa bez niego do wyciągnięcia kluczyka, teraz sprawdziłem dokładnie

 

To napisz jaki masz konkretnie moduł ( nr ... 729 czy nr ... 730 ) oraz jaki masz nr adaptera bo już mi się trochę wszystko pogmatwało.

Wiem tylko, że ten komplet, który posiadam ( moduł nr ...729 i adapter ...435 B) nie paruje telefonów przez BT -i albo się nie da albo nie umiem.

Jeśli można by było wykorzystać VAGA (jak pisze kol. Oracz) sparować telefony to nie musiałbym nic kupować.

Jeśli jednak nie da się tego zrobić to co muszę wymienić ( czy moduł - wziąłbym ten od api 13 ) czy tylko kupić nowy adapter ( ten z BT nr 435 PA -taki jaki kupił Matsil )

czy też muszę wymienić i moduł i adapter.

Proszę rozjaśnijcie mi ciemności :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3C0 035 729 x to moduł basic czyli podstawowa funkcjonalność BT

3C0 035 730 x to moduł premium po sparowaniu telefonu "pożycza" kartę sim z telefonu i nie wymaga adapterów.

 

Zaletą 729 jest:

- działa z prawie każdym telefonem który ma BT. koniec zalet

 

Zaletą 730 jest:

- książka tel na fisie

- Info kto dzwoni na fisie

- nie wymaga adapterów do parowania

- sms na fisie

- antena gsm poprawia zasięg w kiepskich warunkach

 

Wady 729:

- konieczny jakiś adapter (kosztowny)

- brak informacji kto dzwoni.

- książka tel tylko w telefonie

 

Wady 730:

- Działa z ograniczoną liczbą telefonów

- chyba brak

 

Można by nieco rozszerzyć listy ale to chyba jest najistotniejsze co można odczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jur-us

Nie paruje bo musisz najpierw VAGiem przestawić z łączenia po kablu na BT

Ja mam centralke 729 E a uchwyt 435 D twój jest pod inne modele nokii

 

P.S. jakby ktoś chciał uchwyt 435 B tu znalazłem niedrogo w dodatku z podstawą ;)http://moto.allegro.pl/item851034427_vw_bluetooth_nokia_3c0051435b.html

Edytowane przez oracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet bardzo fachowo zdemontowany szczypcami bocznymi - mają ludzie wyobraźnię .

 

"Kabel przecięty, ale można do sztukować" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam paska b6 2006 mam przyciski na kier telefonu ale nie mam uchwytu i podejrzewam ze nie posiada blututha co zrobic zeby uruchomic zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam zestaw orginalny do samsunga model telefonu-C 55,M 55 S 55,PROSZE O PORADE CZY IDZIE PODŁĄCZYŚ NOKIE 6320I W SYSTEMIE BLUTU bo według instrukcji chciałem podłączyć lecz nic nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba by podłączyć się pod komp i sprawdzić czy masz aktywny BT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy poniższe zdjęcia są z modułu Premium?

Czy ma on wbudowaną antenę bluetooth?

Czy wymagana jest antena GSM?

8f0b9bb68346f1a9med.jpg

 

b63dcd6242241d35med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności