Skocz do zawartości
andrzejx

Passat B6 - sprężarka klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

U mnie sytuacja podobna jak u kolegów, tylko climatronic odpala się przy 90 st.

A może ktoś mi odpowie co to za informacje są wyświetlane gdy wciśnie się ECON i jeden z przycisków kierunku nawiewu. Może ma ktoś opis tych kodów. Wykonałem autotest klimy (przytrzymanie przycisku EKON i obiegu zamkniętego i włączyłem zapłon) wyskoczył napis "i0" na obydwu wyświetlaczach.

To dobrze czy źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyskoczył napis "i0" na obydwu wyświetlaczach.

To dobrze czy źle?

 

Idealnie.

Znaczy że komp nie znalazł błędów i wszystko jest tak jak się spodziewał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie klima też startuje dopiero po nagrzaniu samochodu do 90 C.

Trochę to jest uciążliwe, nie da się tego przeprogramować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napis "iO", to skrót od niemieckiego "in Ordnung" - jest to odpowiednik naszego "W porządku" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że to właśnie to znaczy, a czy doszedł ktoś do tego dlaczego klima tak późno staruje? i co z tymi pozostałymi parametrami które można odczytać na wyświetlaczu klimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam okazało się że gdzieś w przewodzie jest problem cos nie stykało, po poprawce klima śmiga az miło,dzieki za pomocne uwagi,wielkie dzieki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po auto tescie climatronica z lewej strony 38(2),ta dwojka to jak do kwadratu

z prawej strony 07(h)

jak by ktos mogl przetlumaczyc te bledy bardzo bym prosil ,aczkolwieg i tak skonczy sie to wizyta u jakiegos magika ,ale chociaz troche chcialbym wiedziec o co biega,zeby nie zrobil ze mnie zbytniego wała.z gory dzieki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak lani21, wszystkie wtyczki wydaje mi się ,że sprawdziłem i nadal nie działa. Czy sprężarkę słychać jak się załącza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w kabinie nie słychać kiedy włącza się kompresor, nie ma śladu też na obrotach czy mocy silnika. spróbuj nagrzać silnik do 90 st. ja też myślałem, że mi klima nie chodzi a ona po prostu po odpaleniu auta załącza się po wzroście temperatury silnika do 90 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też myślałem, że mi klima nie chodzi a ona po prostu po odpaleniu auta załącza się po wzroście temperatury silnika do 90 st.

 

nie chce Cie kolego martwić ale masz coś skopane :( klima powinna włączać sie odrazu niezależnie od temperatury silnika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się ,że wysiadł kompresor:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem tylko w wersji klimy półautomatycznej. Byłem na serwisie napełnili układ na nowo feronkiem a klimatyzacja dalej chodzi jak chce. Tzn raz włącza się wiatrak i zaczyna chłodzić a po chwili przestaje. Powiedziano mi że może to być wina czujnika. Co o tym myślicie. Gdzie najlepiej zgłościć się z taką sprawą.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie są zlokalizowane przewody, wtyczki od klimy. Chciałbym poruszać, sprawdzić połączenia bo u mnie klima startuje właśnie dopiero po rozgrzaniu silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie w ASO, okazało się że kompresor daje za małe ciśnienie (6 bar) i dlatego załącza się dopiero po nagrzaniu silnika. Trochę to dla mnie dziwne bo kompresor był wymieniany w ASO przez poprzedniego właściciela we wrześniu 2009 r na nowy. Czy to możliwe że w tak krótkim czasie się uszkodził?

 

Poza tym panowie z ASO powiedzieli że mimo iż część powinna jeszcze być na gwarancji to ona mi nie przysługuje. Że gwarancja przysługuje jedynie temu kto daną cześć zakupił i po sprzedaży nie zostaje przeniesiona na nowego właściciela. Strasznie to dziwne, co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Strasznie to dziwne, co o tym myślicie?

 

Myśle, że Cie kolego zrobili w balona :( dla przykładu jak kupujesz telefon na alledrogo to dostajesz gwarancje producenta chociaż telefon zmienił właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo im mówiłem ale oni swoje, Że takie właśnie jest Polskie prawo. To ja na to że jak kupię używany samochód który był na gwarancji to ja już jej nie mam? To powiedzieli że z samochodem jest inaczej. Bez sensu rozmowa.

 

Mam jeszcze znajomych w serwisie Peugeot pojadę żeby popatrzyli na to.

Edytowane przez pawaroti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za cenną radę. Jutro postaram się załatwić sprawę z rzecznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że jednak da się naprawić na gwarancji. W St. Woli nie robią żadnego problemu, muszę tylko mieć FV zakupu co dam radę załatwić. :kciuki Jak serwis w Rzeszowie nie chce zarabiać to nie będę ich prosił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie klima w b6 nie zalącza sie od razu na zimnym silniku, tak ma być. A jesli ktos ma watpliwosci czy klima jest sprawna to wystarczy przy wlaczonym zaplonie lub odpalonym silniku wcisnać i przytrzymać kilka sekund przyciski econ i strzałkę. wtedy na wyświetlaczach klimy powinien pojawić sie komunikat: i0 i0 czyli wszystko ok, lub jesli jest coś nie tak kod błedu np. 0E5 02h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności