Skocz do zawartości
Beni0

zmiana 235/35/R19 na 235/40/R19 VW CC. Da radę?

Rekomendowane odpowiedzi

Decyzja o zakupie nowych opon nie jest łatwa bo jej skutki są na kilka sezonów. Ja klika dni temu zdecydowałem się na Continental SportContact 5 235/45 R17 94Y. Pierwsze wrażenia są takie, że w swojej budowie mają mniejszy rant ochronny felgi niż te, które miałem poprzednio (good year F1). Trochę kiepsko bo niski profil i o uszkodzenie alufelgi łatwiej. Zwracam na to innym podejmującym teraz takie decyzje. Nie sprawdziłem tego zbyt starannie przed zakupem i już na początku zadowolenie jest niepełne. Zobaczymy jak będzie w trakcie eksploatacji. Zmieniłem firmę bo poprzednie po ok. 40kkm wyząbkowały i zaczęły "buczeć. Życzę Wam przemyślanych decyzji w tym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabszy indeks nośności też sprzyja uszkodzeniu felgi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słabszy indeks nośności też sprzyja uszkodzeniu felgi...

Pewnie masz rację. Wbrew pozorom trudno wybrać optymalne rozwiązanie. Jak się okazuje zbyt wiele informacji i można coś w analizie pominąć lub wybrany kompromis będzie niewłaściwy. Jak dla tej opony dla indeksu 94 w ocenie opór toczenia jest C, hamowanie na mokrej jest A, dla indeksu 97 jest odpowiedni E i B. No i zwykle cena dla wyższych indeksów jest wyższa ( w tym modelu o ok. 50 zł/szt.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Decyzja o zakupie nowych opon nie jest łatwa bo jej skutki są na kilka sezonów. Ja klika dni temu zdecydowałem się na Continental SportContact 5 235/45 R17 94Y. Pierwsze wrażenia są takie, że w swojej budowie mają mniejszy rant ochronny felgi niż te, które miałem poprzednio (good year F1). Trochę kiepsko bo niski profil i o uszkodzenie alufelgi łatwiej. Zwracam na to innym podejmującym teraz takie decyzje. Nie sprawdziłem tego zbyt starannie przed zakupem i już na początku zadowolenie jest niepełne. Zobaczymy jak będzie w trakcie eksploatacji. Zmieniłem firmę bo poprzednie po ok. 40kkm wyząbkowały i zaczęły "buczeć. Życzę Wam przemyślanych decyzji w tym zakresie.

 

Również mam ten model w tym samym rozmiarze z tym, że 97Y, XL i z ochronnym rantem - FR. Założyłem nowe pod koniec lutego, na razie przejechane nie za dużo bo trochę ponad 3 tys. ale negatywów nie zauważyłem jak dotąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie - w kwestii żywotności opon ;)

 

Pirelli P7 - 215/55 R16 97W XL - na takich auto wyjechało z fabryki. Po 3 sezonach i około 35kkm przód doszedł do TWI, tył ma jeszcze ok. 4-4,5 mm bieżnika.

W tej chwili przednie są dojeżdżane z tyłu (ciekawe czy przegląd przejdą ;)) a tylne poszły na przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zmieniłem koła na letnie i od tego momentu słyszę wewnątrz auta dziwny szum. Przy zimowych tego nie było. Szum doprowadza mnie do szału. Co to może być :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyząbkowane opony

 

Czyli do wyrzucenia opony i czas na nowe. Jak to sprawdzić czy wyząbkowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to sprawdzić czy wyząbkowane.

 

przejedz ręką po bieżniku opony w kierunku odwrotnym do kręcenia się koła, jak wyczujesz "schody" opona wyząbkowana.

Gdy będziesz jechał w ręką w kierunku kręcenia koła to nie powinno być czuć tych "schodów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przejedz ręką po bieżniku opony w kierunku odwrotnym do kręcenia się koła, jak wyczujesz "schody" opona wyząbkowana.

Gdy będziesz jechał w ręką w kierunku kręcenia koła to nie powinno być czuć tych "schodów"

 

Wielkie dzięki czas na sprawdzenie oponek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie co do opon. Zalozylem 17 cali 235/45 Dunlop. Zauwazylem ze przy wiekszych predkosciach od 120 w gore przy pieknej prostej drodze i przy lekkich wzniesieniach ( gdy samochod lekko podskakuje) slychac jakby opona ocierala o nadkole. Slychac to tylko przy wzniesieniach. Opony sa jak najbardziej pasujace do mojego passata ( B6 2.0TFSI SEDAN). Co moze byc przyczyna?? Oczywiscie przy 16 felgach takiego objawu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj wymiary felg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar felg

 

7Jx17 ET39

7N0 601 025 H

produkcja 2011

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Rozmiar felg

 

7Jx17 ET39

7N0 601 025 H

produkcja 2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tymi oponami do B6 , według tabelki z 1 strony do felg '18 powinny być:

 

235/40R18 95 Y

 

A wchodząc na oponeo wybierając model mojego auta i silnik( Passat B6 Sedan 2.0 TDI 140hp 103kw ) wyskakuje mi

 

Rozmiary opcjonalne:

215/55 R16

235/45 R17

225/40 R18

 

wszystko się zgadza oprócz tych 18 właśnie ktoś mi powie gdzie jest błąd na oponeo czy u nas ?? Czy obie będą ok ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ori jest 235/40/18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękował :respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem z kupnem zimówek,chciałem kupić sobie 16'z alufelgami,lecz mam problem z wartością ET.od jakiego do jakiego przedziału mogle kupić alu?Passat b6 2.0 benz 2005 rok sedan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności