Skocz do zawartości
Beni0

zmiana 235/35/R19 na 235/40/R19 VW CC. Da radę?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

posiadam w swoim pasiu oponki 225/35/19 czy jak zmienię na 235/40/19 będzie ok? Chodzi oto czy nie będą gdzieś obcierały?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiadam w swoim pasiu oponki 225/35/19 czy jak zmienię na 235/40/19 będzie ok? Chodzi oto czy nie będą gdzieś obcierały?

Różnica pomiędzy 1 a 2 rozmiarem który chcesz założyć + 30,5 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
235/40

 

to jest rozmiar w ori 18...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

 

posiadam w swoim pasiu oponki 225/35/19 czy jak zmienię na 235/40/19 będzie ok? Chodzi oto czy nie będą gdzieś obcierały?

 

Pozdrawiam

a dlaczego tak dziwnie kombinujesz?

 

nie dość, że opona będzie szersza to jeszcze wyższa, a co za tym idzie obwód koła będzie dużo większy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego tak dziwnie kombinujesz?

 

nie dość, że opona będzie szersza to jeszcze wyższa, a co za tym idzie obwód koła będzie dużo większy

 

Kombinuje ponieważ chciałem troszkę wyższą oponę, no i mam okazje kupić takie w dobrej cenie.

Po prostu chciałbym wiedzieć czy 235/40/19 będzie ok w b6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jest najlepsza cena na opony letnie? Teraz czy na wiosnę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc najlepsze ceny na letnie są w październiku-listopadzie. Im bliżej wiosny tym drożej. Ale trzeba też patrzeć bo na samym początku sprzedaży letnich wypychają te którym kończy się już "nowość" czyli trzylatki i można kupić fajne opony w niezłych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy posiada ktoś z was oponki 235/40 na kołach 19''?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdę mówiąc najlepsze ceny na letnie są w październiku-listopadzie. Im bliżej wiosny tym drożej. Ale trzeba też patrzeć bo na samym początku sprzedaży letnich wypychają te którym kończy się już "nowość" czyli trzylatki i można kupić fajne opony w niezłych cenach.

 

Ale 3 latki to chyba wytrzymają z 2 lata i koniec? Guma średnio 5 lat wytrzymuje od opon? Osobiście bałbym się chyba jeździć z dłużej trzymanymi oponami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale 3 latki to chyba wytrzymają z 2 lata i koniec? Guma średnio 5 lat wytrzymuje od opon? Osobiście bałbym się chyba jeździć z dłużej trzymanymi oponami.

troszkę źle kombinujesz....

przez 5 lat od daty produkcji mieszanka opon utrzymuje 100% właściwości, a po tym czasie guma się starzeje. zależnie od użytkowania/przechowywania takie opony szybciej się zużywają, twardnieją i pękają. jeśli opony są użytkowane z głową (dobrze przechowywane gdy nie są na samochodzie, ciśnienie w oponach jest odpowiednie) takie opony wytrzymają spokojnie 8 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bezpiecznym bedzie w pasku b6 8 calowe felgi z ET35 17" na standardowym zawieszeniu ? Opony myślę 205 ...

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
205 na 8 calach...?

 

tak, w oponie 205/50. Jest dość wysoka by naciągneła się na 8 cala jak niżej:

 

http://www.tyrestretch.com/8.0_205_50_R17/

 

Miałem w oplu 205/50 R16 na 7.5 calach i było ok. nie wiem jak paskiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łańcuchy...

Właśnie. Wszędzie piszą, żeby nie zakładać łańcuchów na 215/55R16. Dlaczego? O co będzie haczyć? Nie da się założyć bezszkodowo żadnych? Nawet najcieńszych? Bo IMHO lepsze najcieńsze niż żadne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zahaczyc. Dlatego pisza ze lancuchy na 205 pozwalaj zakladac. Bo jest to spawdzone ze o nadkole nie zawadzi.

Kup o ile jeszcze jest tzw lancuchy materialowe goodyera. Mam takie. Testowalem je rok temu w czechach jak pod gore nie moglem podjechac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie bezpiecznym bedzie w pasku b6 8 calowe felgi z ET35 17" na standardowym zawieszeniu ? Opony myślę 205 ...

Dzięki

tak

 

205 na 8 calach...?

nie wiem dlaczego takie zdziwnienie..... oczywiście, że tak można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieszczą się te 8 cali w ET35 w b6 bez obcierki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem dlaczego takie zdziwnienie..... oczywiście, że tak można

 

Tabele mówią co innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tabele podanymi przez producenta to oczywiście że tego nie będzie bo taka opona jest już troszkę naciągnięta. Nie znaczy to że to jakoś szczególnie niebezpieczne jest.

Wcześniej pojawił się krótki wątek o problemach z odszkodowaniem przy montażu nazwijmy to nie homologowanych rozmiarów kół. 205/50 R17 jest opisane w tabelach co prawda w pozycji kół zimowych ale jest. Pozostaje pytanie co z szerokością felgi . Ta informacja wytłoczona jest od wewnątrz felgi a tam aparat rzeczoznawców nie sięga ...

 

Pytanie tylko czy 8 cali w ET35 i oponie jak wyżej nie obciera np. przy skręcie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
205/50 R17 jest opisane w tabelach co prawda w pozycji kół zimowych ale jest.

 

Zgadza się. Na feldze 6.5 cala...

 

Ta informacja wytłoczona jest od wewnątrz felgi a tam aparat rzeczoznawców nie sięga ...

 

W wiele innych miejsc też nie sięga na pierwszych oględzinach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności