Skocz do zawartości
Gość beny2108

A co z CB w B6?

Rekomendowane odpowiedzi

hm, bez urazy, sa duze lepsze miejsca gdzie wyglada to lepiej niz na masce, ale sa rozne gusta...

U mnie przy słabo dokręconym uchwycie(żeby lakieru nie niszczyć)nie było żadnej rewelacji...Dopiero po dokręceniu pojawiła się poprawa i oczywiście wygięcia w klapie ;) Mowa tu o SF40.

Gdzie masz napisane że na masce?Jak odpisujesz na konkretnego posta to cytuj wypowiedź.

Pzdr.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, chodziło mi o miejsce montażu (Michal.Enter). A co do uchwytu - na 100 % uchwyt i śruby zrobią kuku lakierowi i klapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, chodziło mi o to miejsce montażu. A co do uchwytu - na 100 % uchwyt i śruby zrobią kuku lakierowi i klapie.

 

Miałem na klapie bo przecież w kombiaku na reling nie dam...Teraz mam "stałkę" i jest miód malina ;) Co do robienia kuku-dokładnie,masz rację.Trzymam się swojego zdania że ten uchwyt to syf...Wolałem już dziurę w dachu zrobić niż dziurawić resztę auta po kolei :lol

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

kolego nie chce cie dołować ale ja podobny rzep kupiłem w pasmanterii za ok 1zł :)

mam radio przyklejone nim w sharanie i ani razu mi nie odpadło...

 

 

i jeszcze jedno pytanko kopiłem sobie paska b6 kombi i zastanawiam się nad cb, radio mam unidena został mi jeszcze zakup anteny przeczytałem cale forum i jestem w kropce

 

-wiercenie odpada ponieważ nie chce niszczyć blachy bo później bedzie taki samochód ciężko sprzedać

-zastanawiałem sie nad uchwytem do klapy ale w jednym serwisie powiedzieli mi ze ciężko zamontować bo klapa za bardzo "powyginana na końcach" i ciężko cokolwiek zamontować a poza tym jak przykręcę od środka śrubkami to będą podobnież ślady od zewnątrz

-magnes boje się że porysuje mi lakier, w serwisie powiedziano mi ze jak przykleję folie pod magnez to nic nie porysuje ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć...

 

najbardziej odpowiadał by mi jakiś uchwyt na klapę może ktoś wypowie się kto coś takiego stosuje czy rzeczywiście są ślady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W b6 nie przykręcisz żadnego uchwytu na tylnej klapie bo po bokach masz szybe a na górze plastikowy spoiler, magnez jest podkleisz folie i nie bedziesz czesto go zdejmował to napewno nic nie porysuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego nie chce cie dołować ale ja podobny rzep kupiłem w pasmanterii za ok 1zł :)

mam radio przyklejone nim w sharanie i ani razu mi nie odpadło...

 

 

i jeszcze jedno pytanko kopiłem sobie paska b6 kombi i zastanawiam się nad cb, radio mam unidena został mi jeszcze zakup anteny przeczytałem cale forum i jestem w kropce

 

-wiercenie odpada ponieważ nie chce niszczyć blachy bo później bedzie taki samochód ciężko sprzedać

-zastanawiałem sie nad uchwytem do klapy ale w jednym serwisie powiedzieli mi ze ciężko zamontować bo klapa za bardzo "powyginana na końcach" i ciężko cokolwiek zamontować a poza tym jak przykręcę od środka śrubkami to będą podobnież ślady od zewnątrz

-magnes boje się że porysuje mi lakier, w serwisie powiedziano mi ze jak przykleję folie pod magnez to nic nie porysuje ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć...

 

najbardziej odpowiadał by mi jakiś uchwyt na klapę może ktoś wypowie się kto coś takiego stosuje czy rzeczywiście są ślady

Dawaj folię i magnesówkę,nic się nie stanie...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce być upierdliwy ale jaka antenę byście polecali w golfie miałem Lema i bylem bardzo zadowolony, długość anteny jaka wchodzi w rachubę to ok 100cm bo dłuższa nie mieścić się będzie w garażu

 

i jaki magnes to tego najlepiej

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie chce być upierdliwy ale jaka antenę byście polecali w golfie miałem Lema i bylem bardzo zadowolony, długość anteny jaka wchodzi w rachubę to ok 100cm bo dłuższa nie mieścić się będzie w garażu

 

i jaki magnes to tego najlepiej

 

pozdrawiam

 

To już zależy od upodobań ;)

Poczytaj wątki o antenach,jest parę modeli opisanych.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy da się go zamontować w kombiaku ale sam uchwyt jest polecany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ML 145 super antena za te pieniądze posiada sprężyne która wygnie sie spokojnie w garażu ja wjezdzam do garażu o wysokości około 200 cm a i złodzieji nie kusi bo antena z magnesem kosztuje około 100 zł dobrze się stroi na każdym samochodzie zasięg też ma wystarczający żeby nie dać się złapać misiaczkom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam ML 145 super antena za te pieniądze posiada sprężyne która wygnie sie spokojnie w garażu ja wjezdzam do garażu o wysokości około 200 cm

 

a kolego jakiej firmy ta antenka bo wpisalem w allegro i mi pokazalo te antenki kilku firm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolrga napisał wyżej Sirio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro1

Znam pewnego jegomościa co potrafi w ciekawy sposób wcisnąć radyjko w samochód. Ostatnio robił montaż w AUDI Q7. Radyjko wmontował w schowek (str. pasażera), a potencjometr i gniazdo z mikrofonem na tapicerce drzwi kierowcy. Naprawdę profi, zero widocznych kabli. Z tego co wiem to do Paska B6 też to robił, ale tego montażu nie widziałem. Wierzcie mi że instalacja w jego wykonaniu to cymesik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze koledzy jedno pytanko na aukcjach sa bardzo często anteny + gratis gumowa podkładka

co lepiej zastosować gumowa podkładkę czy folie samoprzylepna zakładam ze magnes będzie cały czas na dachu a ewentualnie sam bat będę wykręcał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze koledzy jedno pytanko na aukcjach sa bardzo często anteny + gratis gumowa podkładka

co lepiej zastosować gumowa podkładkę czy folie samoprzylepna zakładam ze magnes będzie cały czas na dachu a ewentualnie sam bat będę wykręcał

 

Jeżeli nie będziesz codziennie ściągał anteny (jak zresztą napisałeś) to folia Ci spokojnie wystarczy-jak najbardziej może być.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co lepiej zastosować gumowa podkładkę czy folie samoprzylepna zakładam ze magnes będzie cały czas na dachu a ewentualnie sam bat będę wykręcał

Folia ochroni lakier auta lecz kiedy masz zamiar zostawiać na stałe podstawę magnesową na dachu to licz się z tym że za jakiś czas będziesz miał pod magnesem "placek" który ciężko dochodzi do siebie bo nie jest to jakieś tam "odparzenie" tylko problem z cząstkami żelaza w lakierze i karoserii bo nie tylko przy "metalicach" się to może przytrafić ale i na białym zwykłym też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje naklejke na dach i gume ochronną na magnez to jedno drugiemu nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności