Skocz do zawartości
Gość beny2108

A co z CB w B6?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów!

 

Czy ktoś z Was ma może doświadczenia z montażem uchwytów antenowych na klapie 3C Varianta? Na 3 strone tego wątku są zdjęcia od kolegi domin_g, ale może ktoś jeszcze się w to bawił? Nie przyglądałem się jeszcze zbyt dokładnie, ale mam wrażenie, że ten spojlerek nad szybą jest plastikowy. Czy ktoś próbował wozić 1,5m lub 2m antenę mocowaną do niego? Masa nie jest dużym problemem - można na pewno pociągnąć z zawiasu klapy. Charakterystyka kierunkowa anteny w rogu auta będzie nieciekawa, ale z tym mogę raczej żyć. Zastanawiają mnie właśnie ewentualne doświadczenia z trwałością montażu w tym miejscu. Uchwyt rozważam albo SPS Inox albo coś w stylu AV-400.

 

Ewentualnie prosiłbym również o wypowiedź użytkowników dłuższych anten montowanych w dziurze na środku dachu. Jak wygląda kwestia sztywności dachu, pojawiania się korozji na krawędziach otworu i wszelkkie inne uwagi na temat użytkowania tak zamontowanej na 3C kombi anteny. Wprawdzie serwis na razie nie pęka i odmawia twardo wiercenia, a ingerencja poza serwisem zakończy gwarancję perforacyjną, ale koniec końców może i na taki montaż się zdecyduję. Autko mam od paru dni i dzisiaj pierwszą dłuższą trasę nim zrobię, więc zobaczymy czy faktycznie aż tak się woda leje do środka jak kabel puszczę drzwiami, ale i tak na perłowym lakierze wolałbym magnesu nie trzymać...

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że uchwyt na b6 to odpada bo nie ma go gdzie stabilnie przymocować, magnes ma swoje plusy i minusy ja mam aktualnie magnes i prawdą jest że woda dostaje się do środka, w poprzednim passacie miałem zamontowaną antene w dziurze po antenie fm i to było najlesze rozwiązanie z możliwych nie wiercisz dodatkowych dziur kabel jest schowany i osiągi są super, zamontowana tam antena miała 2 metry i nic z dachem się nie stało do mojej b6 też planuje w niedługim czasie zamontowania anteny w miejscu anteny do telefonu, nawigacji a antena radiowa jest w tylnych bocznych szybach i wszystko będzie na swoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

ja proponuję coś takiego: http://www.radio-sklep.pl/COMET_RS840-82.html

Będę zakładał go w swoim pasku. Oczywiście potrzebna jest główka (do wyboru).

Dziś otrzymałem ten uchwyt - jakość rewelacja - wart swojej ceny.

Do tego będę montował SIRIO AS100 i Herberta III ASC na klapie lewego schowka.

Po "robocie" pochwalę się fotkami...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, też miałem taki uchwyt we wcześniejszej "blaszance" ;) zakupiony w inRadio.http://inradio.pl/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage_ak/product_id,307/category_id,155/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,45/vmcchk,1/

Fakt, antena też pewnie się trzymała. Jednak po rocznym użytkowaniu farba z czarnej zrobiła się szara i spękana, a wszystkie śrubki mocujące i do regulacji pokryły się warstwą rdzy.

Dlatego więc teraz sięgnąłem na "wyższą półkę" choć nie wiem, czy po roku nie będzie wyglądał tak samo. Jak nie sprawdzę - to nie będę wiedział.

 

PS. Trafił mi się też Sunker tego samego typu za ok 25 zł na Allegro - ale to już totalna porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, możecie mi powiedzieć jak przeciągnąć kabel z kabiny do akumulatora w B6? Jest jakieś łatwo dostępne miejsce przez które przejdzie kabel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znam pewnego jegomościa co potrafi w ciekawy sposób wcisnąć radyjko w samochód.

 

Podeślij na prv jego namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy, możecie mi powiedzieć jak przeciągnąć kabel z kabiny do akumulatora w B6? Jest jakieś łatwo dostępne miejsce przez które przejdzie kabel?

Też miałem ten problem. Przekopałem całe forum i wyczytałem że trzeba wyjąć akumulator i gdzieś tam jest jakiś przepust w komorze, gdzie można przeciągnąć kabel. Odpuściłem sobie ta metodę, bo pewnie potem miałbym problem z odpaleniem auta. Znalazłem stałe napięcie na skrzynce bezpiecznikowej w środku. Myślę że w zależności od wersji, można znaleźć wolne gniazdo bezpiecznika w które włożyłem przewód zakończony męskim konektorem i zaizolowany. Grubość konektora jest taka sama jak styki bezpiecznika, więc daje to pewne połączenie. Poza tym są tu bezpieczniki 20A, więc szyna nadaje się nawet do podłączenia transceivera amatorskiego, oczywiście na kablu zasilającym radio też musi być bezpiecznik o odp. wartości.

Dodatkowo, aby już więcej nie grzebać w tej skrzynce, drugi koniec kabla zakończyłem gniazdem T (jak do głośników) do którego podłączylem radio.

attachment.php?attachmentid=30401&stc=1&d=1274347938

Reszta wygląda mniej więcej tak:

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=30402&stc=1&d=1274348131

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=30403&stc=1&d=1274348191

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=30404&stc=1&d=1274348241

 

Może się komuś przyda....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to mój pierwszy post na tym forum.:fajny Chcę z wami się podzielić moim pomysłem na instalację radia CB bez żadnego wiercenia klejenia itp.

Jako uchwyty wykorzystałem dwa metalowe coś ( nie wiem jak to profesjonalnie nazwać:debil) w którym wypiłowałem owalny kształt tak aby śruba spokojnie się tego trzymała . Następnie przykręciłem to do uchwytu i to wszystko wczepiłem - wsunąłem w plastik jak widać na zdjęciach :

ekfc6a.jpg

261n32b.jpg

vovbwn.jpg

4vpao3.jpg

Edytowane przez cbol
dodanie zdięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsunąłeś od dołu ?

To jak zapobiegłeś wysuwaniu się w czasie jazdy, wszak grawitacja działa zawsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wsunąłeś od dołu ?

To jak zapobiegłeś wysuwaniu się w czasie jazdy, wszak grawitacja działa zawsze ?

 

Pewnie jakiś czas potrzyma ;) Ale wątpię żeby to jakoś stabilne było...Chyba że radio wspiera się jeszcze jakoś od dołu.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wsunąłem od dołu i powiem wam że jest to na tyle stabilne że nie spadnie nie przesunie się prze to, że spinacze metalowe u dołu są dość wąsko więc bardzo dobrze się zakleszczają ( dziś miałem problem żeby je zdjąć ) . Minimalnie radio przy wybojach sie zabuja w bok ale to odchył ok 1 mm max. Ogólnie nie ma żadnej ingerencji w tapicerkę więc nikt nie ma prawa się do niczego doczepić :fajny

Końcówki oblepiłem izolacją żeby przy zdejmowaniu nie porysować plastiku.

Dodaje niżej foty ( wybaczcie ale robione telefonem )

1j70rd.jpg

2dky52b.jpg

Edytowane przez cbol
dodanie zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
metalowe coś ( nie wiem jak to profesjonalnie nazwać)

Zawleczka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodatkowo, aby już więcej nie grzebać w tej skrzynce, drugi koniec kabla zakończyłem gniazdem T (jak do głośników) do którego podłączylem radio.

 

Właśnie zamontowałem swoje.

Poczałkowo chciałem tak jak Twoje, na klapce, ale w punkcie pokazali mi radyjko-gilotynę. Uniden 520 umocowany jak na Twoim zdjęciu( na klapie lewego schowka) w czasie kolizji dosłownie amputował lewą nogę kierowcy pod kolanem. Poza tym facet wyszedł bez szwanku - poduszki odpaliły. Wiec przeniosłem na prawa stronę tunelu. Jednak z uwagi, że to jedne z największych radyjek mobilkowych, nieco go zmodyfikowałem. Zdjąłem górna płytę z radia i przykręciłem ja na sztywno do tunelu tak wysoko, jak się dało. Potem do płyty dokręciłem radyjko. Dzięki temu przylega płasko do tunelu i nie za bardzo razi. Minusem jest całkowite zasłonięcie głośnika. Dlatego dodatkowy głośnik zamontowałem nad lewa nogą po mojej stronie - kierowcy. Antenę zamocowałem w dziurze po wymontowaniu anteny GPS, kabel antenowy dołem, prawą stroną.

Niespodziewanym kłopotem okazał się mikrofon. W samochodzie miałem przymocowany uchwyt do telefonu. Próby zdjęcia go skończyły się niepowodzeniem. W końcu wyłamałem go na siłę. Okazało się, że pod nim jest ogromna dziura w desce i bardzo gruby kabel. Kabel zaizolowałem i wepchnąłem do środka, a pod jedną ze śrub zamontowałem uchwyt do mikrofonu. Prawie przesłonił cała dziurę. Może coś tam jeszcze wymyślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. mam pytanko czy może ktoś widział taki sprawdzony patent na zamontowanie radia CB w miejscu zapalniczki w B6. chciałbym wyjąć cały ten panel z zapalniczką i tam wstawić radio. a dokładniej wyciąć miejsce na zapalniczkę i tam wstawić z możliwością zamykania tego tak jak w oryginale. nie wiem co jest za zapalniczką bo szerokoscią się zmieści, ale nie wiem jak głęboko mogę wstawić radio żeby się zamknęło :/:/:/ pomocy i z góry dziękuję za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Też o tym myślałem, ale po wyjęciu popielniczki i gniazda okazało się, że za całym tym zestawem kryje się tylna ścianka konsoli środkowej... więc trzeba by było trochę wycinać a co za tą ścianką się kryje to nie wiem :D

 

Sam zastanawiam się nad zdemontowaniem przedniego panelu z radia i wsadzenia go w zamian za popielniczke, do tego zrobić łącze sterujące mędzy panelem a samym radyjkiem (które będzie gdzieś tam upchnięte). Ktoś tak już kiedyś zrobił w Pasiu B5, z tym że panel był w tunelu między fotelami. Jak się za to zabiore to dam znać co i jak :) tylko muszę zobaczyć jak walker w środku wygląda i kolega który trochę lepiej zna się na elektronice wróci z urlopu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do mojej b6 też planuje w niedługim czasie zamontowania anteny w miejscu anteny do telefonu, nawigacji a antena radiowa jest w tylnych bocznych szybach i wszystko będzie na swoim miejscu

 

Ostatnio widziałem właśnie B6 w kombi z tak zamontowaną anteną CB.

Też się teraz nad tym zastanawiam...

 

 

a co za tą ścianką się kryje to nie wiem

 

Za tą ścianką nie ma już nic, tylko głębia... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BorysDog

Nie do konca taka glebia.

 

Wycialem scianke za zapalniczka aby zamontowac Harrego III. Wymiarami Harry idealnie komponuje sie w miejsce popielniczki i pozostaje w rogu zapalniczka na podlaczenie np, ladowarki do telefonu. Tak myslalem!

Po wycieciu okazalo sie ze w powstalej glebi po obu stronach sa kanaly powietrzne do nadmuchu z tylu i przeszkadzaja one nieco aby upchnac tam Harrego. Harry to najplytsze radio i najbardziej sie nadaje. Nie jest jeszcze zamontowane ale wkrotce bedzie.

Powstal jednak jeszcze jeden problem ktorego nie przemyslalem- podlaczenie gruszki.

Wymyslilem sobie ze kabel od gruszki puszcze w kanale obok lewarka biegow i wypuszcze ja w schowku pod roleta. Wszystko bedzie mozna ladnie zamknac i nic nie widac.

Problemem jest to ze nie bardzo zamknie sie klapka na radiu jesli bedzie przykrecony kabel gruszki.

Pytanie: czy mozna sie wlutowac bezposrednio do plyty z kablem, i wypuscic go gdzies bokiem? Ktos probowal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności