Skocz do zawartości
Gość beny2108

A co z CB w B6?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do konca taka glebia.

 

Wycialem scianke za zapalniczka aby zamontowac Harrego III. Wymiarami Harry idealnie komponuje sie w miejsce popielniczki i pozostaje w rogu zapalniczka na podlaczenie np, ladowarki do telefonu. Tak myslalem!

Po wycieciu okazalo sie ze w powstalej glebi po obu stronach sa kanaly powietrzne do nadmuchu z tylu i przeszkadzaja one nieco aby upchnac tam Harrego. Harry to najplytsze radio i najbardziej sie nadaje. Nie jest jeszcze zamontowane ale wkrotce bedzie.

Powstal jednak jeszcze jeden problem ktorego nie przemyslalem- podlaczenie gruszki.

Wymyslilem sobie ze kabel od gruszki puszcze w kanale obok lewarka biegow i wypuszcze ja w schowku pod roleta. Wszystko bedzie mozna ladnie zamknac i nic nie widac.

Problemem jest to ze nie bardzo zamknie sie klapka na radiu jesli bedzie przykrecony kabel gruszki.

Pytanie: czy mozna sie wlutowac bezposrednio do plyty z kablem, i wypuscic go gdzies bokiem? Ktos probowal?

 

proponuje Ci zakupić jeszcze dodatkowy głośnik do radia i przykleić go pod kierownicą ;)

a tak po za tym koncepcja jak najbardziej trafna :)

osobiście wożę Johnny II pomiędzy oparciem pasażera a podłokietnikiem i jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w kolejnym aucie mam nad nogami pasażera.

Przykręcone do jakichś technologicznych otworów.

Papugę podłączam na trasę, radio z zewnątrz nie widoczne.

 

cb1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam:

radio Uniden 520xl pro

Antena CB President Georgia

Częstotliwość: 26-28 MHz Długość fali: 1/2 Zysk: +3 dBi Moc: 50 W P.E.P Częstotliwość strojenia: 600 kHz Masa: 0,300 kg Długość anteny: 315 mm

 

radio jest małych gabarytów schowane jest w podłokietniku i podłączone do przedniej zapalniczki .Antena ma 30 cm wiec niema problemów z szybkim montażem i demontażem i schowaniem jej do bagażnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Antena ma 30 cm wiec niema problemów z szybkim montażem i demontażem i schowaniem jej do bagażnika

Równie dobrze możesz jej nie wyciągać, efekt będzie taki sam :niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka antenka jak dlamnie jest idealna nie che jeździć z 2 metrowym kikutem

a zasięg 10km spokojnie mi starcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Antena CB President Georgia

Częstotliwość: 26-28 MHz Długość fali: 1/2 Zysk: +3 dBi Moc: 50 W P.E.P Częstotliwość strojenia: 600 kHz Masa: 0,300 kg Długość anteny: 315 mm

a zasięg 10km spokojnie mi starcza

 

prima aprilis ??? :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zasięg 10km spokojnie mi starcza

Na Georgi ? Chyba z Kasprowego? :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to jest z tymi długościami, czego mogę się spodziewać?

Nie wdając się w teorię można powiedzieć że im krótszy promiennik anteny, tym mniejsza jej skuteczność.

Wszystkie anteny są "skracane" cewkami w korpusach i tylko od "bata" zależy ile wyleci z naszego radia i ile się w nim zaindukuje od naszego korespondenta.

Wnioski nietrudne do wyciągnięcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tapicerkę więc nikt nie ma prawa się do niczego doczepić

Końcówki oblepiłem izolacją żeby przy z

 

moim zdaniem to troche przesadzone i przekombinowane ja osobiście wolał by mi zostały dwie mikro dziurki po śrubkach niż porysowany cały plastik w tak widocznym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hm a myslal ktos moze nad zamontowaniem radyjka (np Johnny II / Harry II) w tym miejscu?

deskatm0da4.jpg

 

Wywalić te wszystkie graty z korytka i moze wejdzie hm?

Jezeli udaloby sie - to normalnie cos pieknego ... radyjko zamykane gruszke mozna odczepić i wkladać pod roletke(schowek) i tak to można jezdzic :)

Witam,

Ja nad tym myślałem i zrobiłem tak, mam nadzieję, że wam się spodoba...

img0541j.jpg

img0542kx.jpg

img0546ts.jpg

 

Radio Harry III zostało podzielone na 3 części:

1. Panel przedni - zamontowany w popielniczce,

2. Jednostkę główną, czyli samo radyjko - zamontowaną w schowku,w miejscu zmieniarki CD,

3. Głośnik - zamontowany w drzwiach kierowcy, w miejscu nad głośnikiem fabrycznym. Jest tam wolne miejsce na głośnik systemu Dynaudio.

 

Wszystko robiłem sam. Zajęło mi to 3 dniówki. Jedynie zmiana kolorystyki wyświetlacza nie jest moim dziełem.

Połączenie panela z radiem zrobiłem za pomocą 2 kabli do drukarki (każdy po 25 żył). W sumie wykorzystałem 41 kabelków.

 

Jeżeli chodzi o "wywalanie gratów" to specjalnie nie było co wywalać.

Sam panel mieści się w odpowiednio przygotowanej/przypiłowanej popielniczce. Kable puszczone zostały otworem, który już tam był (trochę go powiększyłem).

Drugie cięcie było w schowku, tak by można było "wpuścić" kable od góry do zmieniarki, tzn. miejsca na nią przeznaczonego. I tyle.

 

Fotostory z wykonania projektu nie robiłem. :)

 

Oczywiście wszystko działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robota pierwsza klasa!!

Rozumiem, że popielniczka zamyka się...?!?

 

OT - ciekawy system parktronika....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rewelacja:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no sacunecek..;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robota pierwsza klasa!!

Rozumiem, że popielniczka zamyka się...?!?

 

OT - ciekawy system parktronika....

Wielkie dzięki Panowie za uznanie! :)

 

Naturalnie, że się zamyka. :)

Co do systemu parktronika. Właściwy przycisk to ten po prawej. Ten z lewej u dołu, jest jak pewnie wiesz, od asystenta parkowania, ale z innego pojazdu. U mnie jest tylko "pro publico bono" :)

 

Pozdrawiam,

Arkadiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przełożyłem swój parktronik z prawej na lewą, bo dsg go zasłaniała.

Teraz mam tam "regulacje twardości zawieszenia"... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak sprawuje sie Johnny II ASC w Passacie B6, pojawiają sie jakieś zagłuszenia od silnika?? dodatkowo mam zamiar zakupic antenke PRESIDENT MISSOURI

posiada ktoś taki zestaw? mam okazje kupic za 400zł cały komplet radyjko + antenka.

Chyba ze polecacie jakis inny ciekawy zestaw?:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam johnego II i wszystko chodzi jak trzeba.

Antena sirio as100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ASC?? bo co niektóre osoby mówią ze ta funkcja nie działa tak jak powinna ;/ też masz z tym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa jak powinna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności