Skocz do zawartości
Gość beny2108

A co z CB w B6?

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie w sedanie (oczywiscie b6) macie anteny i jakie (dlugosc)? wolalbym umocowac antene na klapie bagaznika, ale nie chce antenty wiekszej jak 100 cm, kilka osób stwierdzilo ze bede mial klopoty z nadawaniem bo antena bedzie za nisko. Na dachu znoku pewnie nie bylo by zle ale nie wyglada to za fajnie, a chodzi mi o przejscie kabla przez drzwi do srodka, kiedys mialem sprzet cb od kolegi na trase i podczas deszczu mialem kokre siedzenie z tylu. radyjko juz kupilem (uniden 520). z gory dzieki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takze mam Unidena 520 + antenke President MISSOURI - naprawde fajny zestawik - jak na moje potrzeby. Są ludzie ktorzy mowia ze MISSOURI jest przereklamowany ble ble ble ... ale ja mam i chwalę! Antenka ma dlugość ok. 72cm i jeździ z lewej strony klapy bagażnika.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja orygialnie mialem Alana 28 ale on potrzebuje stalego napiecia nawet gdy jest wylaczony, zeby podtrzymac pamiec kanalow i zeby za kazdym razem nie ustawiac 19ki przerzucilem sie na Presidenta Johnnego (pasuje idealnie w podlokietnik a zasilanie z tylnego gniazda).

Antena: na razie SUNKER ELITE 105 na dachu:

e5ffc263c17e6352.jpg

 

ale przesiadam sie chyba na SIRIO ML 145 na bagaznik:

ANTENA%20CB%20SIRIO%20ML-145.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zamontowałem tak radyjko w moim passku myśle ze to jeden z lepszych miejsc bo nikomo ono nie przeszkada a ja mam dobry dostęp do radia.

29042009.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widze masz na stale przytwierdzone....

ja tam wole wcisnac miedzy tunel a fotel.....po zakonczonej jezdzie moge szybko schowac pod fotel i nic nie widzac :) a jak przytwierdzisz na stale to moze byc klopot ;) (mozna sie pozbyc szyby i radia jednoczesnie) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stałe jest przykręcony uchwyt a radio w każdej chwili mogę odkręcić i też schować a takie grube radio jak walker nie wejdzie między siedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co udało ci się wcisnąć radio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest sporo miejsca i takie duże radio jak walker wchodzi bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thermistor

Udało się wyjąć popielniczkę? Zamontowałeś już radyjko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcia jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie w sedanie (oczywiscie b6) macie anteny i jakie (dlugosc)? wolalbym umocowac antene na klapie bagaznika, ale nie chce antenty wiekszej jak 100 cm, kilka osób stwierdzilo ze bede mial klopoty z nadawaniem bo antena bedzie za nisko.
Ja mam antenę Sirio Turbo 1000 na klapie bagażnika. Kabel przeciągniety tak, że prawie w aucie go nie widać - radio Harry II w podłokietniku. Antena bardzo wygodna - długość ok. 120 cm, dodatkowo łamana jednym ruchem. Nie mam absolutnie żadnych problemów z odbiorem czy nadawaniem - bardzo wyraźnie słyszę i jestem słyszany w odległości 10km a często i dalej.

Przesiadłem się na nią z presidenta ML-145 i dziwne ale ta antena mimo, ze krótsza i mniej markowa spisuje się znacznie lepiej.

Podstawą jest dobrze zestrojona antena. Kiedyś testowałem ją na dachu, zasięg co prawda większy o kilka kilometrów ale z praktycznością jest znacznie gorzej. Zadaj sobie pytanie jaki zasięg Cię interesuje, jezeli ok. 10km Ci wystarcza, to nie ma się nad czym zastanawiać.

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo jak Matsil. Tyle ze antene sirio turbo 1000 mam na masce, od strony pasazera, a radyjno president johny II jest w podłokietniku. Podłączone tak, ze włącza się po wtyknięciu kluczyka do stacyjki (podłączone pod instalację tylnej zapalniczki). Wszystkie kable pochowane pod tunelem. Gdyby nie bat, to "radia nie ma".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle ze antene sirio turbo 1000 mam na masce, od strony pasazera

 

na pewno chodzilo o maske ? hm ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyy no to mnie zaskoczyles :P

kurcze troszkę kiepsko to wyglada ... daje to jakies lepsze osiagi hm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daje to jakies lepsze osiagi hm?

 

Zgodnie z zasadą rozchodzenia się fal radiowych to daje :D Odległość podczas nadawania do tyłu i na bok się zwiększa :)

 

http://images1.fotosik.pl/50/eu0ckkpbs8ekjjv3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam sie podoba. :) Takiego długiego bata nigdy na dach bym nie dał. A na masce on troszkę "maleje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke jezdze ... i powiem Ci że pierwszy raz widze takiego mobilka z batem na masce ;)

z drugiej strony to ma dzialac a nie wygladac ...

 

Pozdrowionka

 

ps. kuczlaw z tego co podales (link do fotki) to rozchodzenie fal majac antene na klapie (lewa strona) i majac na masce (prawa strona) sa podobne ...

myslalem ze jest wieksza roznica ...

Edytowane przez VALDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz a ja juz widziałem x wozów własnie z tak zamontowanym batem :) Na początku miała byc florida na dachu, ale sprzedawca powiedział ze to jest atrapa anteny i zeby wziąć sirio :) I tak wyszło, jak było w pasku b5. Na masce ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tak umieściłem cb..., mam dsg i nic nie przeszkadza, polecam, super miejsce

20090830113.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności