Skocz do zawartości
Gość beny2108

A co z CB w B6?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Berta

Dzięki za rady .

 

Zobaczę jak mi nie poprawią wyniku do 1,2 1,3 to będę szukał kogoś od tego.

Antenka 2m - spokojnie w mięście słyszę osoby z 10 km.

Czasami wydaje mi sie ze nawet z około 15km ale nie pytam sie gdzie jest osoba nadająca.

 

W wawie to chyba dobry wynik

 

Ciekawe czy może być lepszy .

 

Wszystkiego dobrego i do zobaczenia na drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam antenkę trochę wyżej niż Ty (podstawa na 1,8m) i na skręconym radyjku (RF na połowę) i dosyć mocnym SQ mam jakieś 5 - 8km słyszalności w mieście i więcej mi nie potrzeba ;-) Natomiast na trasie przy odkręconym SQ i RF dochodzi nawet do 20 km ale zależy to oczywiście od drugiej strony.

 

Lepiej naprawdę nie potrzeba, zazwyczaj i tak na trasie jest dużo użytkowników CB i bez problemów dowiesz się o wszystko, czasem w nocy na mniej obleganych trasach przydaje się ten zasięg 20 km ale to naprawdę sporadycznie :-D Masz super zestaw i nie ma co poprawiać, napewno będziesz zadowolony.

 

Szerokości;-)

 

P.S. A propos naszej wcześniejszej rozmowy nt. anten widziałem wczoraj błękitnego TOURANa z Texasem w dziurze na środku dachu, w słońcu to wprost przepiękny widok, szkoda że zmieniłeś antenkę :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Berta

Moja antena jest identyczna jak Texas

 

Z jedna małą różnica.

 

1. nie ma brzydkiego łączenia na środku

2. jest krótsza o 10 cm

 

208 czy 197 nie gra roli . Obydwie sa ładne.

 

Czyli prawie to samo ale drażniło mnie tj. zgrubienie na samym środku.

 

Zastanawiam sie nad założeniem na stałe na dachu.

Czyli dziurka ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam sie nad założeniem na stałe na dachu.

Czyli dziurka ,

 

To nie strój jej teraz bo później jak przeniesiesz ją na dach nie da rady jej zestroić, wynik 1,5 jest do przyjęcia i spokojnie można tak pracować ;-)

 

Moja antena jest identyczna jak Texas

 

1. Texas jest srebrny, a Colorado czarne.

2. Texas ma mocowanie 'PL', a Colorado 'N'

i oczywiście 2 różnice podane przez Ciebie ;-)

I właśnie to srebrne wykończenie na Touranie mnie tak urzekło ;-)

 

Osobiście nie wydałbym tyle kasy na antenę, za mniejsze pieniądze można mieć Sirio Turbo/Performer 5000 albo Megawatt 4000, Sirtel Santiago 1200 lub Diamonda CR-11, anteny które są porównywalne osiągami i lepiej wykonane niż President, ale jak kto woli ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś zdjęcia zamontowanego CB w lewym schowku (lub pod) przy kierownicy ?

Czy najmniejsze CB to HARRY II ?

ZiBi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy najmniejsze CB to HARRY II ?

 

Nie tylko, podobnej wielkości są jeszcze:

- President: Johnny, Jimmy, Billy, Kenji, Ninja

- Onwa: MK3

- Alan: 100, 101, 102, 109, 121, 199

- Uniden: 510, 520

i kilka innych których z głowy nie pamiętam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie myślę, że wszelkie rzepy, czy taśmy na klej i tak będą nietrwałe.

Proponuje taśmę "rzep" firmy 3M. W przeciwieństwie do normalnego rzepu oba elementy składają się z takich malutkich 3mm kolcy zakończonych kuleczką. Składając to do kupy kuleczki zaczepiają się o siebie wzajemnie dając baaardzo solidne i trwałe mocowanie. Nawet wielokrotne odczepianie tej taśmy nie wpływa na jej zużycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy najmniejsze CB to HARRY II ?

 

Sprawdź jeszcze Lafayette Zeus, wym : głęb 138mm / szer 159 mm / wys 48 mm. ( maleństwo )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość domin_g

Witam, jestem nowy i szkoda, że wczesniej nie zalogowałem się na forum, miałem straszny problem gdzie i jak zamontowac radio i antenę. No i wymyśliłem sam - pod siedzeniem kierowcy. Radio przykręcone jest na dorobionym uchwycie i przykręcone do podstawy siedzenia (jest tam tyle otowrów ze ładwo dopasować).

 

Zalety: radio nie rzuca się w oczy, bezinwazyjny montaż, nie przeszkadza we wsiadaniu i wysiadaniu oraz jeździe.

 

Wady: jedna - kiepsko widać aktualny kanał (ale jest szybka 19 i zmiana kanałów w gruszce), gałki znam i obsługuję po omacku :-)

 

Radio (wielki klocek) Walker ASC, antena ML-145 na uchwycie Alan INOX. (fotki kiepskie bo z telefonu)

20080717.jpg

20080717(001).jpg

20080717(003).jpg

20080717(005).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radio (wielki klocek) Walker ASC, antena ML-145 na uchwycie Alan INOX.

 

Eeee tam, od razu klocek, to tylko średniej wielkości radyjko, są większe :-D Radyjko, antena i uchwyt jak najbardziej :ok: , mógłbyś jeszcze zrobić dokładniejszą fotkę główki anteny :?:

 

Widziałem już wcześniej takie mocowanie, ja dodałbym jeszcze jedną wadę: niezbyt dobre usytuowanie głośnika co powoduje pewne zniekształcenia w odbiorze, ale głośnik zewnętrzny powinien załatwić sprawę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem u jednego magika od CB i wymyślił mi fajny patent na zamocowanie małego radyjka (jednego z tych poleconych przez Marcina Stosa -Dzięki) w schowku środkowym, podklejonego pod pokrywę. Podłączenie od tyłu do zapalniczki tylnej (nie ingerując w instalację), gruszka leży w schowku a na podróż unosisz lekko schowek i wyciągasz do przedniego schowka (tego pod roletą). Po przyzwyczajeniu obsługujesz pokrętła VOL i SQ bez patrzenia a zmiany kanałów ja przynajmniej nie używam (ale można mieć gruszkę ze zmianą kanałów) , mam właczony 19 do nasłuchu. Pozostaje tylko problem zniekształconego głosu wydobywajacego się ze schowka, trzeba dołożyć dodatkowy głośnik, jeszcze nie wiem gdzie go zamontuję, bo koleś ma się rozejrzeć za jakimś odpowiednim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe propozycje montażowe przedstawiane są w tym temacie. Moim zdaniem pod siedzeniem odpada jak dla mnie ponieważ nie widać wyświetlacza z numeracją kanałów. Podoba mi się za to montaż anteny w sedanie, i zastanawiam się czy taki uchwyt mozna zamontować w klombiku B6 w górnej części klapy i do tego antena lemm at1200. Radio chyba zamontuje w tym schowku po lewej stronie kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość comza

Ja w końcu kupiłem i zamontowałem radio.

Mam alana 48 Plus + Sirio 100 Mag

 

Radio kazałem przykręcić do deski:

deskatm0.jpg

Antenka jest wożona na dachu. Kabel wypuszczam przez tylną klapę.

Dzięki temu jest znacznie ciszej niż w przypadku wystawienia kabla drzwiami.

Mniej szumi.

Co do kabli w środku - będą pochowane.

Nie wiem tylko co powie ASO jak zobaczą radio podczas pierwszego przeglądu...

Może lepiej zdjąć je na czas pobytu autka w ASO?

Co myślicie ? Mogą mieć jakies wonty w temacie utraty gwarancji na cokolwiek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem tylko co powie ASO jak zobaczą radio podczas pierwszego przeglądu...

Może lepiej zdjąć je na czas pobytu autka w ASO?

Co myślicie ? Mogą mieć jakies wonty w temacie utraty gwarancji na cokolwiek?

 

Jeżeli podłączasz radyjko do zasilania przez wtyk zapalniczki to nic nie mogą Ci zrobić, dziury w tapicerce możesz robić gdzie chcesz i jak chcesz i nic im do tego w końcu to Twoje auto. Miałem podobne obawy jak miałem Peugeota bo w Łodzi był czepliwy serwis, ale nie byli w stanie znaleźć zapisu w Karcie Gwarancyjnej o zakazie dziurawienia tapicerki przez użytkownika samochodu i dali mi spokój.

 

Problem możesz mieć jedynie z anteną magnetyczną bo jak odparzy Ci lakier to mogą nie uznać gwarancji. Teraz mam Nissana i powiedzieli, że mogę zrobić dziurę w dachu i tam zamontować antenę, i nawet jak zardzewieje to uznają mi gwarancję, jednak jeżeli będę miał magnesówkę to gwarancja na dach będzie cofnięta.

 

Różne są podejścia różnych ASO, najlepiej zadzwoń do swojego i tam zapytaj jakie jest ich zdanie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość comza

Wyjmę radio na przegląd. Nie bedzie radia to i nie bedzie problemów z anteną magnesową na dachu...

Auto będzie w firmie max 3 lata, może dach do tego czasu nie rozpadnie się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie mam radyjko zajefajnie zamontowane (tak uważam), pod konsolą z lewej strony. Auto mam nowe więc zalerzało mi aby niczego nie uszkadzać w związku z montażem i tak też wyszło, żadnej dziury, podłączone pod zapalniczkę, ale od tyłu (dolutowane do przewodów w kostce). Jedyna przeróbka to wypięcie złącza diagnostycznego z tapicerki i przypięcie go z boku radia. Radyjko Midland Alan 102 (zamocowany na dobre opaski zaciskowe), antena z magnesem (jakaś zwykła BNU750B) bat 30 cm (wystarczy), gruszka przyczepiona do uchwytu telefonicznego magnesowego zamocowanego na taśmę dwustronną. Mam fotki z montażu, ale nie wiem jak je zamieścić !?

 

Mogę zainteresowanym przesłać zdjęcia na e-mail !

Edytowane przez kazio
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pieniak
:D U mnie wygląda to tak (nie B6 ale.....):

uchwyt-CB.jpg

zestaw-CB2.jpg

zestaw-CB3.jpg

zestaw-CB.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radyjko president harry II zainstalowane w podłokietniku. Dziwię się tym którzy pisali o problemie zniekształconego dźwięku - u mnie nawet przy całkowitym zamknięciu schowka dzwięk jest czysty i wyraźny. Dużą zaletą tego miejsca jest: radia wogóle nie widać, zasilanie z tylnego gniazda zapalniczki - blisko i nie trzeba jeździć z ciągle otwartą przednią popielniczką, gruszka na czas podróży leży w schowku pod żaluzją, kabel od anteny widać tylko na długości tunela środkowego pomiędzy tylnymi fotelami (20cm), reszta jest schowana pod tylnimi siedziskami. Po wyjściu z samochodu gruszka ląduje w podłokietniku i nic nie wskazuje na to, że w aucie jest CB. Proste, tanie i bez najmniejszej ingerencji w auto, demontaż całej instalacji włącznie z anteną zajmuje 1 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Matsil a jaką masz antenę czy jestes zadowolony z odbioru?

Mam antenę PRESIDENT ML-145 i jestem bardzo zadowolony.

Kiedyś zapytałem z Wołomina jak mnie słychać to ku mojemu wielkiemu zdziwieniu dostałem odpowiedź "głośno i wyraźnie cię słychać kolego na Okęciu" :eek: - a to tylko 30km przez W-wę. Albo facet sobie jaja robił albo ta antena naprawdę jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności