Skocz do zawartości
Gość beny2108

A co z CB w B6?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ziomek

mam oryginalna gumowa podkladke od anteny...i trzyma sie dobrze...bez anteny sam magnes...nie moglem oderwac od dachu ani ojciec...jadac 180/h antena napewno sie wyginala czego nie widzialem ale z miejsca sie nei ruszyla...ale za to dzisiaj zostawilem specjalnie na dachu zeby zobaczyc co bedzie jak bede z garazu wyjezdzal i antena sie na tyle wygiela ze sie odczepila...ale nic sie nei stalo bo wszystko bylo planowane i pod kontrola:)

pozdr:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.nie moglem oderwac od dachu ani ojciec...:DA Twiom ojcem jest kto Chuck Norris :D bez obrażania tylko bo to żart

Magnesu się nie odrywa do góry tylko się przechyla podstawę aż się oderwie od blachy

jadac 180/h antena napewno sie wyginala czego nie widzialem ale z miejsca sie nei ruszyla To nie ma związku z oderwniem podczas jazdy moja New Alaska powyżej 140km/h id połowy długości promiennika bywała czasem wygięta jak mongolski łuk.

 

Jeżeli jest dobry magnes i nie ciężka antena to jej nie powinno zerwać z dachu przy mijance z np. ciężarówką ale czasem się odklei jak się po krzakach jeździ.

 

Chodzi mi o to aby dla zabezpieczenia lakieru przykleić krążek foli i na to miejsce stawiać antenę - wiem jak głęboko pewien opiłek porysował mój lakier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomek

spoko nie obrazam sie...

nie odrywalem magnesu w gore tylko probowalem przechylic...

wydaje mi sie ze moja antena/moj magnes jest spoko wiec miejmy tylko nadzieje ze nie spadnie:P

a co do folii to zanim sie antene przylepi do dachu to mozna reka albo szmatka przetrzec zeby nie bylo zadnych ziarenek piachu albo innych smieci...

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziomek palnuje kupic taki zestawik jak Twoj czyli TTI 770 + Sirio ML-145 i mam w zwiazku z tym pytanko: jak wyglada te 145cm na dachu 3C0?

 

I jeszcze jedno pytanko: wciskanie radia mieczy fotel pasazera i tunel to malo przyjemna sprawa, zastanawiam sie na rzepami tylko nie wiem jak z rzepami jest w praktyce? To sie wogole sprawdza?

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KonRod77

Auroux, sprawdza się bardzo dobrze tylko musisz użyć dobrej taśmy, ja zakupiłem taśmę 3M w cbmarket.pl i przyczepiłem do tapicerki zszywaczem tapicerskim. Do radyjka wystarczy przykleić drugą stronę i powiem że trzyma dobrze, mam walkera więc swoje waży. Tylko nie kupuj taśm w marketach bo szkoda kasy, lepiej zapłacić 1 drożej niż 2 taniej

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się nigdy antena nie odczepiła, Mam 145cm na bagażniku i nie spada nawet przy 250km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomek

auroxs:

ml-145 mam na dachu za kierowca(lewa str) i trzyma sie bardzo dobrze...nie testowalem specjalnie predkosci ale 180 nie drgnela...jak wjechalem kiedys na parking pod sklepem to stracilem koncowke z anteny taka plastikowa bo co kawalek byly takie obnizenia ale z antena nic sie nei stalo tez nie drgneal...

tti 770 jest lekkim radiem i mysle ze jak przyczepisz je na jakis rzep to nie bedzie problemu...

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość comza

Będę montowal do B6 radio U520 XL

Antena będzie na 100% na magnes, ale na samo radio nie widzę jakiegoś idealnego miejsca w aucie... dlatego zapytam tych co już założyli:

Gdzie zakładaliście radio (na stałe) i czy jesteście zadowoleni z wyboru miejsca. A może źle wybraliście miejsce i teraz się ciśnienie podnosi?

 

Zdecydowanie nie mam zamiaru się bawić z radiem walającym się po samochodzie. Chcę założyć na stałe tak jak w innych swoich autkach.

Nie mam tez zamiaru rozbierać radia na części i upychać "po kątach"

Radio ma byc całe i mam wygodnie go używć.

 

Macie jakieś pomysły i/lub rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Berta

To samo pytanko

 

Gdzie w B6 zamontowaliście antenę i odbiornik.

Przyznam ze widziałem u jednego posiadacza zamontowaną w tylnim haku.

 

Porostu gość ciągle jeździ z wkręconym hakiem do holowania i do niego ma przykręconą antenę - oczywiście antena słusznej długości od 170-210 wymiar podaje na oko.

 

2 sprawa szukam gdzie w aukcje można zamontować tak odbiornik aby nie było konieczności przy każdorazowym opuszczaniu auta przymusu demontażu.

 

Kiedyś biegałem z panem od CD i nie chce wracać do tych czasów.

 

Macie jakiś patent jak zamontować antenę aby jakiś przechodzień w chwili wolnego jej nie ukradł .

 

Myjnia na razie ręczna wiec nie ma konieczności demontażu przed myciem.

 

 

Ps. Wiem ze jak się uprą to ukradną – chodzi o utrudnienie .

Pamiętam przypadek jak gość wygrał (w KOLE FORTUNY – Prowadził wtedy Pijanowski) - auto alarm.

Wtedy to wartość alarmu była kosmiczna przewyższała kilkakrotnie wartość samochodu zwycięzcy.

2 tyg. Po zamontowaniu alarmu samochód przepadł jak kamień w wodzie , jak to podali w Teleexpresie nie był to żaden kąsek dla złodziei , a jednak .

Samochód znalazł się po 3tyg bez alarmu bez żadnych zniszczeń.

 

 

Tak wiec jak się uprą to wszystko ukradną cały szkopuł polega na tym aby ktoś po prostu nie podszedł i nie odkręcił .

 

Pozdrawiam:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyznam ze widziałem u jednego posiadacza zamontowaną w tylnim haku.

Za takie mocowanie anteny to :krzeslem: Z tego co widziałem w innym poście kupiłeś Presidenta Texasa, taka długa antena to tylko w dziurkę na dach albo w klapę bagażnika, uchwytów nie polecam bo możesz sobie tylko szkód narobić (np. wyrwać kawałek klapy). Ewentualnie duuuży (16cm) magnes neodymowy i na środek dachu.

 

Co do mocowania radia to się nie wypowiadam bo nie znam wnętrza B6.

 

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Berta

Witam

 

Radyjko zamontowane.

Działa .

 

Teraz jedynie zostaje problem obsługi - gdyż jest to moje 1 radio CB a nie wiem jak sie nim posługiwać.

 

Jak by ktoś miał gotowa jakąś ściągę lub co będę wdzięczny.

Model President JOHNSON II

 

Mam Instrukcje obsługi ale nie ma tam w ogóle nic jak używać jedynie jak podłączyć i nacisnąć i mówić - jak nie działa to sprawdzić poprawność podłączenia )))

 

Radyjko mam zamontowane w kieszeni drzwi .

Super nie obija sie kable wszystkie pochowane , brak podłączenia do zapalniczki.

 

Wygląda tak jakby było tam fabrycznie - z 2 strony nie ma nigdzie miejsca gdzie by można je zamontować.

 

Jak by ktoś chciał fotki aby zobaczyć jak to wygląda proszę o kontakt.

Może komuś spodoba sie sposób zamontowania - a w zamian udzieli wskazówek co do obsługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość comza

Zapodaj jakies foto z montarzem.

Ja nadal radia nie mam, głownie z powodu braku pomysłu na umiejscowienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Berta

Witam

 

Oto fotki nie wiem czy uda mi sie je zamieścic , gdyz robie to 1 raz.

 

Radio jest tak zamontowane ze nie widac ani 1 kabla wszystko jest ukryte.

 

W razie pytań prosze pisac.

DSC05903 [].JPG

DSC05904 [].JPG

DSC05905 [].JPG

DSC05907 [].JPG

DSC05908 [].JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Berta

2 część fotek

Zaleta to ze nie ma kabli zasilających do zapalniczki + fotel można przesuwać swobodnie ( brak z boku radyjka jak u innych ).

Gruszkę można położyć w rynienkę od drzwi - obok sterowników do szyb i jest super.

Brak nawet jakich kolwiek widocznych ubytków z powodu montażu CB.

1 . Wada tracimy boczny schowek w drzwiach.

DSC05906 [].JPG

DSC05909 [].JPG

DSC05910 [].JPG

DSC05911 [].JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość comza

Jak dla mnia sposób który mocno wezme pod uwagę.

Dyskretnie i chyba będzie wygodne w codziennym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johnsona nigdy nie miałem, więc wszystkich funkcji tego radyjka Ci nie opiszę, ale ogólnie to tak:

Volume - tego chyba nie trzeba tłumaczyć: głośność

SQ - blokada szumów: można korzystać z funkcji ASC czyli automatycznej blokady (przydatne w mieście) lub ustawiać ręcznie, zazwyczaj pokrętło pomiędzy godziną 12 a 15

Up/Down - zmiana kanałów, możliwa z radia jak i z mikrofonu, ogólnym kanałem drogowym jest CH19 AM, za granicą polacy rozmawiają na CH28 AM w "0" (ustawienie PL), przy rozmowach prywatnych przechodzimy na INNY KANAŁ :!:

NB/ANL - filtry poprawiające komfort odsłuchu, w dzisiejszych czasach ich używanie stało się konieczne, można wyłączyć przy dalszych rozmowach na jakimś mało obleganym kanale w celu zwiększenia zasięgu

LOCAL - zmniejszenie zasięgu odbioru, przydatne w dużych miastach o dużym natężeniu ruchu, nie zmniejsza zasięgu nadawania

Hi-Cut - kolejny filtr, tym razem do eliminacji zakłóceń od innych, którzy mają złej jakości lub źle dostrojone radiostacje, zazwyczaj niepotrzebny, znacząco zmniejsza zasięg i komfort odsłuchu (bardziej basowa modulacja)

AM/FM - zmiana modulacji, w Polsce zazwyczaj pracujemy na AM, ale np. warszawski kanał do pogaduszek to CH32 FM

 

Reszta to już tylko bajery typu SCAN i DW oraz MEM,które na początku raczej Ci się nie przydadzą ;-) Jak chcesz wiedzieć więcej to pisz napewno ktoś odpowie ;-)

 

Jeżeli natomiast chodzi o montaż to mam 4 pytania:

1. Czy zastosowałeś kątowy wtyk antenowy i jak poprowadziłeś kabel antenowy żeby nie uległ uszkodzeniu :?:

2. Czy uchwyt anteny ma odpowiednią masę, bo nie wygląda na zbyt mocno dokręcony :?:

3. Na ile udało Ci się dostroić antenę na tym uchwycie :?:

4. Czy radyjko jest w jakiś sposób trwale przymocowane do tapicerki czy tylko wciśnięte :?: Jeżeli jest zamocowane to poproszę o jakieś fotki tego mocowania ;-)

 

73 :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Berta

Witam

Oto odpowiedzi na nurtujące pytania.

 

1. Czy zastosowałeś kątowy wtyk antenowy i jak poprowadziłeś kabel antenowy żeby nie uległ uszkodzeniu

 

Wtyk kątowy jest zastosowany

 

2. Czy uchwyt anteny ma odpowiednią masę, bo nie wygląda na zbyt mocno dokręcony

 

Antena jest strasznie mocno dokręcony

 

3. Na ile udało Ci się dostroić antenę na tym uchwycie

 

? nie znam sie na tym - zleciłem montaż

 

4. Czy radyjko jest w jakiś sposób trwale przymocowane do tapicerki czy tylko wciśnięte Jeżeli jest zamocowane to poproszę o jakieś fotki tego mocowania

Radyjko jest na stałe przykręcone do boczku drzwi

Na 2 śrubkach przykręcona jest szyna ( uchwyt standardowy )

 

Fotka - nie ma jak tam wcisnąć aparatu.

 

Aby zdemontować radio należy zdąć boczek i odkręcić od środka.

 

Montażu dokonała firma która specjalizuje sie w zabudowie zestawów grających oraz GPS, Systemów głośno mówiących itd.

 

Jedyny mankament to tak jak pisałem tracimy schowek w drzwiach oraz nie ma możliwości wyjęcia radia.

 

Wszystkie kable są pochowane ( jedynie widać kawałek kabla w który idzie od anteny do bagażnika około 15 cm.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli robiła to firma to mam nadzieję że nic nie spie:cenzura:li, bo różnie to bywa ;-) Ogólnie pełen szacunek za montaż, bardzo dobra koncepcja i powinno być raczej wygodne w użytkowaniu ale wszystko okaże się jak trochę pojeździsz.

 

Ostatnio widziałem na TVN Turbo jeszcze jeden patent właśnie z Johnsonnem, a mianowicie specjalna konsola do podwieszenia na suficie z dziurą na CB i dodatkowym oświetleniem, ale nie miałem czasu się temu dokładniej przyjżeć i nie wiem czy produkują coś takiego do B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Berta

Opcja fajna ale mocno ogranicza przestrzeń nad głową.

Druga sprawa ze koszty takiego montażu sa mocno wygórowane.

 

Jak wiadomo jak ktoś przyjedzie polonezem to płaci 300 a jak B6 z salonu to zedrą skórę, stare powiedzenie stać na samochód to i stać cie na płacenie.

 

Wynik- dzwoniłem to 1,5

 

Ale umówiłem sie i maja zejść dużo niżej.

 

Jaki wg ciebie to wynik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wynik- dzwoniłem to 1,5

 

Ale umówiłem sie i maja zejść dużo niżej.

 

Jaki wg ciebie to wynik ?

 

Jeżeli będą robili pomiar dobrym sprzętem to wynik 1,3 na klapie będzie idealny, jak jakąś zwykłą SWR-miarką to pewnie będzie niższy, ważne żeby na krańcach pasma był taki sam (CH1 i CH40). Lepiej podjedź do Mikaru na Krakowskiej lub do Saxonu na Czapelskiej oni mają analizatory antenowe to zestroją Ci to tak jak powinno być (koszt 20 - 30 PLN, trzeba się wcześniej umówić). W Megum na Młodnickiej też chyba mają analizator ale nie jestem pewny bo z ich usług nie korzystałem. No chyba że ta firma co montowała Ci to wszystko ma drogi analizator antenowy ale wątpię ;-)

 

Wynik 1,5 jest do przyjęcia i przy tak długiej antenie zapewnia bardzo dobre osiągi :-D

 

Do zobaczenia na drodze (wypatruj białego Kubistara z Turbo 5000 na uchwycie na krawędzi dachu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności