Skocz do zawartości
Gość beny2108

A co z CB w B6?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ma ktoś jeszcze ten zestawik?? Johnny II? bardzo prosze o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja miałem u siebie zestaw Harry II ASC + ML145. W praktyce różnica między Harrym a Johnnym jest chyba tylko w modulacji FM, której to Johnny nie posiada. ASC w radiu działało jak należy ale dopiero po małym "tuningu" w firmie Sinad w Częstochowie :-). Osobiście byłem bardzo zadowolony z tego zestawu, a przede wszystkim z działania ASC.

Zmieniłem na Harry III tylko ze względu na wyświetlacz, bo jeżeli chodzi o działanie to nie jest wiele lepszy od "stuningowanego" poprzednika.

Zakłócenia od silnika nie występują. Przy tej klasie pojazdu raczej nie powinny :-)

 

Pozdrawiam,

Arkadiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ko_mar

Odświeżę nieco temat.

Czy macie też problem z zakłóceniami w swoich CB?

U mnie objawia się jednostajnym buczeniem występującym wtedy kiedy silnik bardzo się rozgrzeje. Nie jest to klima. Podejrzewam że wtedy włącza się jakiś dodatkowy wiatrak na chłodnicy i on mi sieje. Czy jest jakiś sposób na wyeliminowanie takich szumów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ma ktoś jeszcze ten zestawik?? Johnny II? bardzo prosze o opinie
Ja mam Johnny II + Sirio ML-145 i zero problemów:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest jakiś sposób na wyeliminowanie takich szumów?
spróbuj podłączyć CB bezpośrednio pod aku powinno pomóc i nie zapomnij o bezpieczniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżę nieco temat.

Czy macie też problem z zakłóceniami w swoich CB?

U mnie objawia się jednostajnym buczeniem występującym wtedy kiedy silnik bardzo się rozgrzeje. Nie jest to klima. Podejrzewam że wtedy włącza się jakiś dodatkowy wiatrak na chłodnicy i on mi sieje. Czy jest jakiś sposób na wyeliminowanie takich szumów?

 

Przylutować kable na stałe. Ja na wtyczce miałem straszne piski przy włączonych wycieraczkach. Po przylutowaniu piski ustały.

Mam tylko jedną w zasadzie smieszną sprawę. wyprzedzając motor słyszę jego warkot w radiu;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz kabel antenowy. Jeśli zakłócenia będziesz nadal odbierał, to szukaj innego rozwiązania zasilania (od akumulatora ewentualnie od bezpieczników). Jeśli jednak zakłócenia przestaniesz słyszeć, to będzie oznaczało, że wchodzą przez antenę. A wtedy zabawa dużo trudniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odłącz kabel antenowy. Jeśli zakłócenia będziesz nadal odbierał, to szukaj innego rozwiązania zasilania (od akumulatora ewentualnie od bezpieczników). Jeśli jednak zakłócenia przestaniesz słyszeć, to będzie oznaczało, że wchodzą przez antenę. A wtedy zabawa dużo trudniejsza.

 

Mam podobnie. Jednak objawia się to rzadko. Czasem wyprzedzała mnie wataha motocyklistów i nic a czasem jeden motorek a pierdziało że hej. Zresztą i pierdzący w głośniku samochód czasem się trafia. Podejrzewam, że mają spartoloną instalację, albo są po wiejskim tuningu. Przestałem się tym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój prywatny samochód nie był w żaden sposób tuningowany. Ani profesjonalnie ani wiejsko. A sieje tak jak chyba żaden inny. Być może tuning okazałby się rozwiązaniem problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawny samochód nie powinien siać. Jeśli to robi, tzn., że coś z nim nie tak. Źle przeprowadzony tuning, to tylko jedna z możliwych przyczyn. Czy radio w Twoim samochodzie odbiera bez zakłóceń ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieje od początku jak go mam. Kupiony jako nowy w salonie. I na 100% wtedy sprawny był.

Niektóre modele czy konkretne egzemplarze sieją i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sieje od początku jak go mam. Kupiony jako nowy w salonie. I na 100% wtedy sprawny był.

Niektóre modele czy konkretne egzemplarze sieją i już.

 

To wykręty niedouczonego mechanika/sprzedawcy. Już nie jeden taki poznał mój "ciemny zakątek zoo", po wypowiedzeniu takiej teorii.Dorabiałem przerabianiem i montażem CB przez kilka lat i zapewniam Cię, że nie ma samochodu "który tak ma i już".

Zawsze udawało się znaleźć powód i zawsze była tego konkretna przyczyna/nieprawność. Czasem, przyznaje, trwało to bardzo długo, ale zawsze znaleźliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz kto próbował i z czym próbował. Jakie radia, anteny, filtry itp były używane. Ten typ raczej tak ma. I nie jest to wykręt niedouczonego sprzedawcy/mechanika.

Może do tej pory nie trafiłeś na taki samochód, który Cię przerósł.

Owszem, pewnie da sie wymieniając kupę elementów w samochodzie dojść do ładu. Pytanie tylko czy koszty nie przerosną oczekiwań i skutków. No i nie ma gwarancji, że wymieniane elementy będą lepsze od starych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj w b6 montuję w podłokietniku lub pod siedzeniem sam mam tak u siebie, w obu przypadka montaż jest praktycznie bezinwazyjny. Proszę bez zbędnych komentarzy, że nie widać radia bo mnie to nie przeszkadza i klientom też, oczywiście w radiach z prostą obsługą, bo jeśli obsługa jest bardziej skomplikowana i bez kontaktu wzrokowego jest trudna to będzie ciężko. Sposób w popielniczce uważam za bardzo dobry sam o tym myślałem ale szkoda mi było ciąć popielniczki, ta sama sytuacja jest z klientami każdy woli podłokietnik niż rzeźbić auto. A co do montażu pod siedzeniem nie jest skomplikowany bo radio przykręcone jest do śrubki od stelażu siedzenia tylko oryginał wymieniam na dłuższy,trzeba rozebrać radio rozwiercić otwór od fabrycznej łapki na deczko większy, w środku skręcam nakrętką i potem zakładam obudowę od góry i przykręcam ją z powrotem śrubkami. A jeśli chodzi o zasilanie to wpinam się w instalację od siedzenia która znajduję się pod siedzeniem jeśli ktoś będzie zainteresowany mogę podać piny. A antenę u siebie rozwiązałem klejoną na szybkę od roku już jej nie ściągałem, usłyszę pewnie, że to badziewie bo tak jest bardzo krótki zasięg ale wystarcza na informację, a na trasę mam w bagażniku normalną magnesówkę ale tylko jej raz użyłem bo ta na szybie mi wystarcza.

 

 

IMG_0006.jpg

IMG_0001.jpg

IMG_0003.jpg

IMG_0004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiem szczerze pierwszy raz trafiłem na kogoś z anteną na szybie a nie ukrywam, że sam o tym myślałem. Napisz co to za antena, jaki zasięg, jaką prędkość wytrzymuje? Mam limuzynę i chcę założyć CB ale szkoda mi lakieru bo auto salonowe a Twoje rozwiązanie bardzo mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o antenie President Florida do B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A antena Florida Missouri? Chodzi mi o antenkę żeby miała jakiś wygląd, bo metrówki raczej nie wchodzą w grę. Nie oczekuję nieziemskiego zasięgu, myślę że około 10 km(odbiór) byłoby wystarczające(o ile wyciągnie na takiej antence). Skoro już w tym temacie to jakie radyjko polecacie? Zastanawiam się nad President Truman ASC, Teddy ASC, Tommy ASC. Czy te radyjka są warte tych pieniędzy? Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A antena Florida Missouri? Chodzi mi o antenkę żeby miała jakiś wygląd, bo metrówki raczej nie wchodzą w grę. Nie oczekuję nieziemskiego zasięgu, myślę że około 10 km(odbiór) byłoby wystarczające(o ile wyciągnie na takiej antence). Skoro już w tym temacie to jakie radyjko polecacie? Zastanawiam się nad President Truman ASC, Teddy ASC, Tommy ASC. Czy te radyjka są warte tych pieniędzy? Z góry wielkie dzięki.

Wysil się i poczytaj temat:http://forum.vw-passat.pl/threads/12600-Ranking-anten-do-CB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności