Skocz do zawartości
Gość beny2108

A co z CB w B6?

Rekomendowane odpowiedzi

mam antenę magnetyczną Sirio ML 145 (jeśli dobrze pamiętam). Czy jest możliwość zmiany samej podstawy tak by można było ją zamontować na tylniej klapie? Antenę używałem w poprzednim aucie stawiając ją na tylniej klapie ale w przypadku kombiaka wygląda średnio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup uchwyt z glowka pl i wtedy wkrecasz antenke na klape.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych forumowiczów,

chciałem podpiąć swoje CB radio bezpośrednio do akumulatora, obecnie mam pod gniazdo zapalniczki. Na kabelku mam bezpiecznik (choć dość blisko radia, a wiem że powinien być raczej przy aku).

 

Pytanie mam konkretne, którędy prowadzić kable w Passacie B6 tak aby było najprościej i najmniej rozkręcania. Radio mam przykręcone po prawej stronie dźwigni zmiany biegów.

 

Z góry dziękuje!!

Edytowane przez ozzie89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do przedmówcy mam ten sam problem chciałem podłączyć bezpośrednio do akumulatora ale wszystko jest tam zamaskowane dodam ze np. w golfie 4 były gumowe zaślepki przez które można poprowadzić kabel i wychodzi w nogach pod schowkiem a tu lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś fajnie podłączył pod skrzynkę bezpieczników, może tak sprubójcie.

Ja w sumie też mam zamiar tak zrobić tylko muszę znaleźć tamten temat na forum i się za to zabrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś fajnie podłączył pod skrzynkę bezpieczników, może tak sprubójcie.

Ja w sumie też mam zamiar tak zrobić tylko muszę znaleźć tamten temat na forum i się za to zabrać

Pisałem kiedyś o tym http://forum.vw-passat.pl/threads/8260-A-co-z-CB-w-B6?p=914149&viewfull=1#post914149, niestety fotki gdzieś wywaliło.

Wklejam jeszcze raz ;)

6167731700_1379706823_thumb.jpg 4457515400_1379706825_thumb.jpg 1903411400_1379706828_thumb.jpg

 

Funguje to do dziś, żadnych kłopotów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zamontowałem jak Blop :)

 

DSCN1222_resize.jpg

DSCN1221_resize.jpg

DSCN1223_resize.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja zamontowałem jak Blop :)

 

[ATTACH=CONFIG]108294[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]108295[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]108296[/ATTACH]

 

przód CB podnieś ciut do góry (teraz pewnie gałkami źle się kręci i ja mam gruchę w podłokietniku ;) )

 

 

Wklejam jeszcze raz ;)

6167731700_1379706823_thumb.jpg

 

Funguje to do dziś, żadnych kłopotów...

 

Może i funguje ale druciarska ta metoda (nie lepiej odkręcić 3 śruby od tablicy bezpieczników i podpiąć na fabryczny PIN ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przód CB podnieś ciut do góry (teraz pewnie gałkami źle się kręci i ja mam gruchę w podłokietniku )

Nie jest źle z tymi gałkami, przyzwyczajony jestem. Nie podnoszę wyżej, bo na radio położony jest jeszcze zewnętrzny głośniczek i dwustronną, piankową taśmą do radia złapany. Ważne, że radio na co dzień schowane, więc to miejsce mi baaaaardzo odpowiada :)

A gruszkę wolę w tym miejscu co mam, bo pod ręką zawsze, a nie przeszkadza wcale w codziennym użytkowaniu auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest jeszcze zewnętrzny głośniczek

 

zapomniałem - ten mam przykręcony do osłony pod nogami (obok lampki podś. nóg )

w sumie nic nie widać a słychać i schowek w czasie jazdy zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodziło mi o wpięcie w bezpieczniki tak jak Blop.

Można prosić o numer tego pinu i w który bezpiecznik się wpiąć aby było po stacyjce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr pin to chyba tylko Bimbasz będzie znał na pamięć :hmm ja sporo mieszam w Koźle więc odpalam wiadro i dobieram właściwy :D

Jak odkręcisz tablicę bezpieczników,zobaczysz szyny z zasilaniem,miernikiem wybierasz tą po stacyjce i powyżej wsuwasz pin.

Od przodu tablicy nowy bezpiecznik i właściwie to tyle. (Pin wchodzi na klik,tylko zwolnij najpierw blokadę)

Spokojnie sam ogarniesz a jak coś,to pin dobiorą Ci w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można prosić o numer tego pinu i w który bezpiecznik się wpiąć aby było po stacyjce?
Nr pin to chyba tylko Bimbasz będzie znał na pamięć

 

np taki 000 979 227 E

a jak go tam wpiąć masz opisane tutaj http://forum.vw-passat.pl/threads/106825-Instrukcja-Podlaczenie-spryskiwaczy-reflektorow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inne pytanie. posiadam antene sirio ml 145 i slyszalem od zanjomego ktory posiada skode octavie I rs ze antena potrafi spasc przy predkosci ok 200 km/h. czy ktos z was moze mial przypadki spadniecia owej anteny i przy jakich predkosciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą antenę. Woziłem ją trzy lata na Pasku B5FL, a od roku wożę na B6. Nie spadła mi nigdy. Fakt, że 200 km/h jechałem może ze 3-4 razy w tym czasie, ale 150-180 na autostradzie dłuższy czas i nawet się nie przesunęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Może i funguje ale druciarska ta metoda (nie lepiej odkręcić 3 śruby od tablicy bezpieczników i podpiąć na fabryczny PIN ? )

Druciarska, nie druciarska - ale działa bez problemu ! Puki co, "doktorów - recenzentów" tu nie brak ;)

Zrób jakieś foto-story, pokaż co gdzie odkręcić - to takie lamerskie Usery jak ja będą się miały na kim wzorować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób jakieś foto-story, pokaż co gdzie odkręcić

 

Patrz w link Bimbasza,spokjnie i bez nerwów przeczytaj/obejrzyj fotki - wszystko na tacy - przy okazji, następnym razem sobie poprawisz ;)

 

np taki 000 979 227 E

a jak go tam wpiąć masz opisane tutaj http://forum.vw-passat.pl/threads/106825-Instrukcja-Podlaczenie-spryskiwaczy-reflektorow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja wpiąłem się w zasilanie zapalniczki, parę śrubek trzeba odkręcić tzn 6, jeśli będę miał czas to zrobie instrucję tzw fotorelacje, CB siedzi nad nogami kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zegae

Co do Cb radia , to najlepiej byś na tym wyszedł jakbyś sobie kupił taką jak ja posiadam ,, SAMĄ GRUCHĘ " Najlepiej wg mnie sprawuje się Alan42 multi w B6 sedan u mnie nadaje wyśmienicie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Jakiś czas używałem tego radyjka i byłem mile zaskoczony jego sprawnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności