Skocz do zawartości
Gość beny2108

A co z CB w B6?

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego a szkąd wziołeś tą obudowe na radio??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest dorobiona z plastiku i obłożona skórą. Cała obudowa jest wykonana tak aby pasowała zamiast schowka. Nie da się ( moim zdaniem) przymocować tego do schowka gdyż wszystko trzeszczy ( mocowanie schowka jest za słabe). Może żal tego schowka ale jest tak mały, że to nic nie zmienia a jest naprawdę fajne miejsce na cb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość screenold

TOMDG nie myślałeś możne aby robić takie kieszenie zawodowo , jak się zdecydujesz będziesz miał Pierwszego klienta w mojej osobie!!. Twoje rozwiązanie nie dość że , stanowi dla mnie najlepsze z zaproponowanych, to jeszcze do tego najbardziej estetyczne. Jesli robił to ktoś dla ciebie np. jakaś firma daj namiar bo jestem szczerze zainteresowany tym sposobem montażu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam konkretne pytanie...

 

Nosze sie z zakupem radyjka i anteny, od poczatku myslalem nad anetna na magnes na tylna klape sedana ale dzis wyczytalem o dziwnych plamach i odbarwieniach od magnesu, nie wiem czy naklejanie foli cos zmienia czy nie i jakie jest ryzyko zarysowania lakieru od magnesu ew zdmuchniecia go przy wyzszych predkosciach...

 

Czytajac ten temat natknalem sie na takie rozwiazanie -

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=301652&postcount=33

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=301657&postcount=34

 

Mam pare pytan... w jaki sposob jest to zamontowane? czy dostepne sa gdzies takie uchwyty?

Czy to nie niszczy powierzchni klapy i powierzchni bagaznika przy zamykaniu ?

Czy antene moge latwo odkrecac od uchwytu i chowac do bagaznika?

Czy ptwierajac bagaznik antena nie rysze lakieru?

 

To by bylo na tyle, jesli jeszcze cos mi sie przypomni to napisze... mam nadzieje ze ktos odpowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o dziwnych plamach i odbarwieniach od magnesu,

Zdarzają sie takie plamy - przeważnie gdy postawisz antenę na mokrym lakierze a potem pozostawisz np na słońcu.

nie wiem czy naklejanie foli cos zmienia czy nie i jakie jest ryzyko zarysowania lakieru od magnesu ew zdmuchniecia go przy wyzszych predkosciach...

Choćbyś nie wiem jak się starał przy stawianiu i zdejmowaniu zarysowania będą. Foli jest jako takim rozwiązaniem, ale... dla mnie naklejona folia na klapie (bo rozumiem, że tak chcesz umieszczać antenę) nie jest estetycznym rozwiązaniem

czy dostepne sa gdzies takie uchwyty?

są dostępne, jednak ten ze zdjęcia to chyba tzw. "dzwonek" - jeden z gorszych jakościowo. Osobiście polecam AV-400 (podejrzałem jak ma to kuczlaw) i u mnie też sie sprawdza. Dobre opinie zbiera też, SPS-INOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm podoba mi sie ten av 400 tylko cene ma tez niezla....

 

A jak wyglada odkrecanie takiej anteny? czy to na stale juz jest? i jesli mam taki uchwyt i antene powiedzmy sirio as 100 to potrzebuje cos jeszcze czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm podoba mi sie ten av 400 tylko cene ma tez niezla....

Tanie mięso psy jedzą ;)

Czy 42PLN to dużo??

"Dzwonek" (SF-40) kosztuje 20PLN ale zapewnione przez niego zniszczenia idą potem w setki/tysiące (deformuje klapę, zdziera lakier)... poczytaj, było już o tym na Forum.

A jak wyglada odkrecanie takiej anteny?

Podchodzisz, odkręcasz, 10s i antena w bagażniku ;) Pozostaje sam uchwyt (nawet nie ma bardzo za co złapać...)

i jesli mam taki uchwyt i antene powiedzmy sirio as 100 to potrzebuje cos jeszcze czy nie?

Przewód antenowy z odpowiednią końcówką z obu stron ;)

 

BTW: Skoro masz zamiar stawiać na klapie, może jednak zdecydujesz się na dluższą antenę? Np Sirio ML145? Fakt, wszystkie stropy na parkingu centrum handlowego Twoje - ale kogo to obchodzi ;)

A radość z odbioru - bezcenna :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy potrzebna mi tak dluga antena :>? chyba ze to znacznie wplywa na jakosc odbioru to moglbym sie zastanowic, jak juz gdzies pisalem wolalbym slyszec do mnie mowia niz sie domyslac...

 

O jaki przewod antenowy konkretnie chodzi i koncowke... moglby ktos podac linki z allegro do anteny i przewodu z koncowka ktore beda pasowaly do tego uchwytu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale czy potrzebna mi tak dluga antena :>? chyba ze to znacznie wplywa na jakosc odbioru to moglbym sie zastanowic, jak juz gdzies pisalem wolalbym slyszec do mnie mowia niz sie domyslac...

 

O jaki przewod antenowy konkretnie chodzi i koncowke... moglby ktos podac linki z allegro do anteny i przewodu z koncowka ktore beda pasowaly do tego uchwytu?

 

Im dłuższa antena tym lepiej "zbiera".Licz się jednak z tym,że w centrach miast będziesz musiał bardziej podkręcić SQL (szumy) bo będziesz zbierał wszystkie zakłócenia na CB.Ale za to odsłuch jest o niebo lepszy niż na krótkiej antenie.Ogólnie rzecz biorąc lepsze są tzw.stałki,ale wątpię żebyś wiercił specjalnie dziurę pod antenę,zaś uchwyt typu SF40 to shit...Najlepszym rozwiązaniem jest uchwyt duplex czyli Ant.CB i na zwykłe radio.Zaletą magnesówek jest zaś szybki demontaż,lecz trzeba uważać na lakier-nawet po zastosowaniu specjalnej podstawki.Decyzja należy do Ciebie :)

Tu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=9848&highlight=jaka+antena masz temat o podkładkach.

Tu za to coś o antenach http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=46316&highlight=jaka+antena

i jeszcze tu: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=54333&highlight=jaka+antena

Pozdrawiam

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze taka 100 cm powinna wystarczyc ...

 

czyli juz nic nie rozumiem :D te uchwyty to jednak niezbyt dobre sa?

A jesli juz dobre to moglby ktos podac link do kabla i anteny sirio 100 pasujacych do siebie i do tego uchwytu? przynajmniej zobacze czego szukac i jak to wyglada ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ze taka 100 cm powinna wystarczyc ...

 

czyli juz nic nie rozumiem :D te uchwyty to jednak niezbyt dobre sa?

A jesli juz dobre to moglby ktos podac link do kabla i anteny sirio 100 pasujacych do siebie i do tego uchwytu? przynajmniej zobacze czego szukac i jak to wyglada ;>

 

Chodzi Ci o taką magnesówkę? http://www.e-radia.pl/p/pl/55/antena+cb+as-100+sirio.html

Te uchwyty SF40 są przykręcane dwoma małymi śrubkami np.do klapy.Jak za słabo przykręcisz to się rusza i ma za słabą masę,jak za mocno to robi dziury w lakierze,ale najgorsze jest to że wygina blachę...Niestety też dałem nabrać się na ten uchwyt-szczerze nie polecam...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AV-400 - chodzi mi o ten uchwyt.. na allegro za 42 zl... mowisz ze to tez uszkodzi klape albo lakier?

 

Kuczlaw takie cos zamontowal, moze on sie wypowie jak u niego sie sprawowalo lub sprawuje?

 

no i czy do tego moge kupic antene siro 100 av i te koncowki z kablem tylko nie wiem wlasnie jakie Oo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mowisz ze to tez uszkodzi klape albo lakier?

Chyba raczej mówi, że SF40 (dzwonek) robi takie spustoszenie...

Wybij go sobie z głowy!

 

U mnie AV-400 śmiga ponad 1/2 roku i jak narazie, żadnych niepokojących objawów nie zauważyłem...

no i czy do tego moge kupic antene siro 100 av i te koncowki z kablem tylko nie wiem wlasnie jakie Oo?

No dobra, wygląda, że chcesz rozwiązanie na przysłowiowej tacy...

Uchwyt

Antena choć lepsza byłaby taka

Główka PL, kabel i wtyczka do radia - do nabycia w każdym sklepie z CB - już zaprawione, tylko wszystko poskręcać. Wszystko niby jest na alledrogo, ale kabel ma niecałe 4m i czasami może go brakować... Ja kupiłem wszystko oddzielnie (wybraną przeze mnie długość kabla) i na miejscu za przysłowiowe piwo mi polutowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki ja tam nie wiem ale miałem uchwyt SF-40 na poprzednim samochodzie przez 3 lata na klapie i przy sprzedaży jak ściągałem to kompletnie nic nie było widać że był uchwyt. Pamiętajcie że jak dbasz o coś to nic się nie dzieje. Ja poleruje samochód minimum 2 razy w roku i za każdym razem ściągałem uchwyt przy polerce. złego słowa nie mogę powiedzieć na ten uchwyt. ale szczerze mówiąc to ten AV-400 wygląda lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytania... dotyczace Sirio Turbo 1000, mozna ja pochylic i mam z tym zwiazane 2 pyt...

 

1. Jesli antena bylaby pod katem to czy to wplywa na dzialanie radia? zasieg szumy etc etc?

2. Widze ze tam nie ma chyba jakiegos motylka ktory by na stale ustawial w pozycji zgietej tylko przegub, czy przy wiekszych predkosciach ta antena sama sie nie zlozy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytania... dotyczace Sirio Turbo 1000, mozna ja pochylic i mam z tym zwiazane 2 pyt...

 

1. Jesli antena bylaby pod katem to czy to wplywa na dzialanie radia? zasieg szumy etc etc?

2. Widze ze tam nie ma chyba jakiegos motylka ktory by na stale ustawial w pozycji zgietej tylko przegub, czy przy wiekszych predkosciach ta antena sama sie nie zlozy?

 

Zależy pod jakim kątem,przy większym pochyla jak najbardziej wpływa na zasięg.Co do regulacji pochylenia-nie zegnie Ci się przy większej prędkości,za to jak zachaczysz np.o gałąź to owszem-o to chodzi,bardzo fajna antenka.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm mam jeszcze jedno pytanie... czy przy zakladaniu uchwytu od spodu klapy wkrety powinny przebic sie przez lakier?

 

Dzis bylem u kolesia ktory "robi" w radiach i pokazywal mi zwykly uchwyt, jak ktos powiedzial dzwonek, i mowil ze od spodu powinno sie dokrecic tak zeby przez lakier przeszlo do golej blachy ...

 

Nie wiem czy to prawda i czy przy tym uchwycie av-400 tez tak musi byc :>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm mam jeszcze jedno pytanie... czy przy zakladaniu uchwytu od spodu klapy wkrety powinny przebic sie przez lakier?

 

Dzis bylem u kolesia ktory "robi" w radiach i pokazywal mi zwykly uchwyt, jak ktos powiedzial dzwonek, i mowil ze od spodu powinno sie dokrecic tak zeby przez lakier przeszlo do golej blachy ...

 

Nie wiem czy to prawda i czy przy tym uchwycie av-400 tez tak musi byc :>?

 

Przy dzwonku tak,w końcu chodzi o dobrą masę i dlatego go odradzam ;) Nie wiem jak z tym drugim bo nie miałem z nim styczności...Norma-dobry zasięg=dobra masa,dlatego tzw.stałki są najlepsze.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norma-dobry zasięg=dobra masa

Hmmm, niby tak. Jak mam na tym uchwycie Sirio ML145 i żadnego "masowania" nie robiłem. A w mieście skręcone RF porządnie bo "za dużo" słyszę, na trasie również :ok: . SWR ok 1,1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hm, bez urazy, sa duze lepsze miejsca gdzie wyglada to lepiej niz na masce, ale sa rozne gusta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności