Skocz do zawartości
Gość Paulooo

Prędkościomierz i inne wskaźniki - nie działają

Rekomendowane odpowiedzi

Dorzucę swoje 3 grosze odnośnie braku wskazania prędkości, u mnie przestało działać po podłączeniu poziomowania do xenonów (ciągnąłem wiązkę przez auto) jak się okazało przerwałem przewód w gumowym słoniku idący od komory silnika do puszki komputera. Przyokazji lokalizowania sprawdziłem gdzie idą przewody od czujnika. A więc brązowy przewód idzie do masy, fabrycznie jest złączony w słoniku z dwoma innymi grubszymi które dochodzą do szerszej kostki od komputera (są tam 4 grube piny z dwoma z nich po jednej stronie musi być zwarcie. Drugi przewód od czujnika idzie do czarnej kostki na podszybiu za komputerem do pinu numer 10. Myślę, że warto pomierzyć czy wiązka jest OK. A i co najważniejsze, brak masy od czujnika prędkości nie tylko powodował brak wskazań prędkości na liczniku, ale także "głupawkę" wskaźnika poziomu paliwa. Przyśpieszenie, hamowanie, skręt na łuku powodował spadek wskazania paliwa na liczniku i piszczenie związane z rezerwą paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak dzisiaj podczas jazdy nagle zaczeły palić mi się wspomniane wyżej kontrolki. Świeciły normalnie i było je dobrze widać. Nie wiem czy to na nierówności czy nie ale się nagle włączyły i to na dłuższy czas.

Sęk w tym że po zgaszeniu silnika i ponownym zapaleniu znowu się nie palą tylko żarzą! Wnioskuje, że jesli byłoby to zwarcie kabli to po zgaszeniu i włączeniu ponownym powinny się normalnie zapalić bo juz żadnych drgań nie było które mogłyby spowodowac zwarcie. Więc może to nie kable tylko licznik sam w sobie? Co sądzicie o takiej teorii? Prawdopodobne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinek181185

witam kolegow kupilem niedawno paska 1.9 tdi avb i liczniki mu dzialaja tylko czesami. wszystkiekontrolki dzialaja poprawialem dzisiej luty i poprawilem i nie dziala wyswietlacz od spalania tez tylko dziala czesami a raz jak zaczol dzialac to byl taki czerwony ze nieszlo nic odczytac na klimatroniku na 16 pokazuje mi prawidlowa predkosc sprawdzalem przewody w kompie pod podloga wszystko wysuszylem i wyczyscilem i dalej nie dziala prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na początku chciałem się przywitać z użytkownikami passatów. Od tygodnia jestem posiadaczem B5 99rok 1,9.

Oczywiście passat ma pare drobnych rzeczy do porobienia. Jest to auto, w którym był kiedyś silnik 2,5 a obecnie jest 1,9 AFN.

Problem pierwszy to wskaźniki temperatury wody i paliwa - czasami działają poprawnie a czasami wogóle nie działają, czasami jeden działa a drugi nie i na odwrót. Gdy testowałem VAGiem licznik to wszystko jest OK. Gdy rozłącze akumulator to wskaźnimi działąją a potem po paru uruchomieniach znowu szwankują. Zaznaczam, że jak juz działają to wskazują prawidłowe wartości.

Drugi problem to brak regulacji wysokości świateł. Prawdopodobnie były w nim soczewki lub ksenony i było to regulowane automatycznie. Czy jest możliwośc przejścia na manualną regulację wysokości świateł???

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Edytowane przez Angest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

mam problem z passatem rok 99 1.8 ADR, podczas drogi próbowałem włączyć spryskiwacz szyby i nagle zawiesiły się wskazówki prędkości i obrotów, po czym wszystko zgasło... zatrzymałem się i wyłączyłem światła i na liczniku zapaliły się wszystkie kontrolki jakbym przekręcił dopiero kluczyk,jak je włączyłem spowrotem to wskazówki opadły, klimatronic zaczął mrugać i godzina i kilometry w ogóle się nie pokazują... a jak włączę kierunek albo wycieraczki to słychać jakby cykanie z za licznika... czy ktoś miał z was coś podobnego?? potrzebna pilna pomoc bo w środę muszę jechać kawał drogi po żonę i dziecko... aha i dodam ze w vag nie ma błędów (jedynie masa poduszki powietrznej i zamek drzwi pasażera), moduł komfortu suchy-jak nowy, klemy akumulatora ok, aha i jak go zgasiłem to miałem problem z odpaleniem, jakby palił na dwa gary i po dodaniu gazu dopiero zaczynał normalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś tu zagląda i czyta posty i potrafi pomóc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro klima mruga, więc tam też jest jakis błąd :fajny

A co do licznika, to zapewne spalił ci się wewnątrz. Miałem podobnie. Ale u mnie tylko nie działały wskazówki i kontrolki ze środkowego panelu licznika. Za to nadal zliczało kilometry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sobie sam poradziłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djares

Witam mam passata 1.9 TDI 1997r sedan . jak kupiłem były zmienione zegary w nim z kombi z powodu uszkodzenia ostatnio działy się dziwne rzeczy wskazówki nie chciały chodzić znikały kontrolki przeczytałem na forum o prze lutowaniu lutów poprawiłem luty na liczniku wskazówki ruszyły ale wywaliło mi błąd na ECU 1044 źle zakodowana jednostka sterująca mam kod 2 a chyba powinien być 4 cyfrowy kod autko odpala normalnie tylko nie mogę wykasować tego błędu

nie znam tego kodu proszę o pomoc silnik AFN i jeszcze jedno po tej operacji po wkręceniu na ponad 2tyś obroty zapala sie kontrolka ciśnienia oleju podejrzewam że to przyczyna brania oleju przez turbinę zaprowadziłem do kolesia na sprawdzenie powiedział że turbina do regeneracji czy to może tez być wina ten źle zakodowany komputer silnika dołanczam fotki dotyczace komutera i kody z tablicy oraz fotke z zegarów z numerem.IMG_20120615_152619.jpg

IMG_20120615_130405.jpg

IMG_20120615_130430.jpg

IMG_20120615_152535.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem otóż raz działa prędkościomierz a raz nie także nie liczy kilometrów i spalania co może być przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o numer katalogowy tego czujnika temperatury g2 i fotke lokalizacji tego czujnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam identyczny problem jak kolega bonus103

Witam.U mnie problem jest tego typu ze nie dziala zadna wskazowka od zegarow licznika.Czyli predkosciomierz,obrotomierz,wskaznik paliwa i temperatury.Jakis czas termu wzkazowki raz dzialaly raz nie.Jezeli przestawaly dzialac to wszystkie jednoczesnie.I teraz padly calkowicei.Sprawdzalem kostki przylaczone do licznika i wszystko jest ok.Nawet przelutowalem caly licznik na nowo.Byl podlaczony pod kompa i wciaz nie wiadomo co jest przyczyna.Prosze o pomoc. B5 1.9 TDI 96r

licznik była sprawdzany vagiem. Był tez wyjmowany i sprawdzane luty, złączki i nic podejrzanego nie widac. Co moze być przyczyną tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maziak1980
Witam! mam identyczny problem jak kolega bonus103

licznik była sprawdzany vagiem. Był tez wyjmowany i sprawdzane luty, złączki i nic podejrzanego nie widac. Co moze być przyczyną tego?

 

Witam

Mam ten sam problem po umyciu tapicerki przestały mi działać zegary wraz ze wskaźnikami i wszystkimi kontrolkami wraz z oświetleniem tablica zegarów jest ciemna - rozwiązał ktoś ten problem. Dodam ze samochód był podpinany pod komputer widzi wszystko oprócz zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GregorioDeMarc

Witam

Dołączam do problemu z licznikiem. U mnie nie działają wskaźnik obrotów, prędkości, temp. i poziom paliwa oraz nie zlicza przebiegu kilometrów. Zacznę od tego, że auto stało bo nie było mi potrzebne i nie jeździłem nim dosyć długo bo od września 2012 i w międzyczasie akumulator się rozładował do zera i tak też auto stało na rozładowanym aku od stycznia 2013. Po czym teraz chciałem go naładować i niestety aku padł, zamontowałem tymczasowo słabszy aku 65Ah, (rozruch 580A) auto odpaliło na rys no ale jak się okazało liczniki przestały działać. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, sprawdzałem podpięcie kostek z tyłu licznika, znajomy podpiął kompa i chciał przetestować licznik, kontrolki wszystkie działały, natomiast na test liczniki nie reagowały. Proszę o jakieś wskazówki co jeszcze mogę sprawdzić. Licznik rozebrałem ale jak zobaczyłem, te fabryczne lutowania to doszedłem do wniosku, że nie będę ich atakował celem wyeliminowania zimnych lutów, bo jeszcze coś spierniczę, a być może się to okazać jakaś pierdółka. Jeśli ma ktoś jeszcze jakiś schemat z opisem, na które przewody we wtyczkach przychodzą prąd i masa, to byłbym wdzięczny, bo nie mogę znaleźć na necie, albo kiepsko szukałem. Pozdrawiam i z góry dzięki za wskazówki. (Passat jak w profilu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc w podłączeniu prędkościomierza w pasku B3 9A po przekładce na PB ,bo nie wiem gdzie wpiąć w którą kostke i który pin w tablicy bezpieczników proszę o szybką pomoc z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. nie wiem czy tu jeszcze ktoś zagląda........ Mam problem z prędkościomierzem: działał, po czym wariował, kiedy mu sięchciało liczył, nagle przetał działać. Sprawdziłem, przeczyściłem czujnik G22 + styki = oki. Pojechałem do mechanika i pudło :sciana do mądrzenia, filozofowania to pierwsi ale jak przyjdzie dokonkretów to niestety. Zostałem z tematem. Muszę jednocześnie nadmienić, że 1/2fis raz świeci mocniej, raz słabiej jednak cały czas jest podświetlony, nawet wtedy kiedy wyłącze auto i wyjmę kluczyk. Nie wiem czy jest to powiązane. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie uszkodzony był kontaktron włożony do skrzyni biegów. Wymieniłem i wszystkie wskaźniki działają poprawnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Palermo

ostatnio zaówazyłem ze pokazała mi sie informacja na komputerze servis 3000km nie wiem o co chodzi ktos moze pomoc dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informuję Cię, że za 3000 km musisz udać się do serwisu, wartość będzie się zmniejszała, aż dojdzie do Servis now.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności