Skocz do zawartości
Gość Paulooo

Prędkościomierz i inne wskaźniki - nie działają

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem następującej natury - po wyjęciu kluczyka ze stacyjki - wskaźniki zegara i km cały czas wskazują odpowiednio godzine i km .vw passat 1998 sedan tdi 90km

Dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sjak

Witam.

 

Mam taki problem. Otóż nie działa mi prędkościomierz, a także nie wyświetlają się informacje na komputerze o ilości średniego zużycia paliwa czy przejechanej liczby kilometrów. Zresetował się również chwilowy licznik km.

Co może być przyczyną tego stanu?

Wina tego czujnika obok skrzyni?

Proszę o rady, bo trochę jestem zmartwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jestem tu całkiem nowy. Mój problem z licznikiem polega na tym, że wskazówka(na liczniku prędkości) zamiast płynnie sie przemieszczać z góry na dół "tyka" jak w zegarku :/ Ma ktoś może pomysł co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik prędkosci pojazdu kolego. Ale na poczatek to bym też sprawdził, czy kostka przy liczniku nie jest luźna.

 

A czujnik masz tutaj:

 

pooenieczujnikag22.jpg

 

czujnikg22rysunek.jpg

 

 

Może byc tak, że czujnik padł lub też jest luźna kostka ewentualnie słaby styk pomiędzy kostką a czujnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:) jutro po wypucowaniu autka postaram sie to sprawdzić:) tak tylko jeszcze gdzie mogę ta kostkę przy liczniku znaleźć? za licznikiem czy gdzies pod maską??

Edytowane przez Shadow--18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki jutro po wypucowaniu autka postaram sie to sprawdzić

jak wstaniesz jutro o 7 rano to moge Cie wpiac pod kompa bo bede przejeżdżał przez new ross

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chetnie:) i tak pewnie nie bede już spał bo mała(3m córeczka ;P) pewnie mnie już dawno obudzi:P a gdzie dokładnie? znasz new ross? możemy spotkac sie nawet na stacji: TOPAZ lub EMO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie mogę ta kostkę przy liczniku znaleźć? za licznikiem czy gdzies pod maską??

No kolego - tam są dwie kostki - niebieska i zielona i znajdują sie z tyłu licznika. Trzeba zdjąć plastiki z kierownicy i wykręcić licznik. Więc na początek sprawdź czujnik - będziesz miał mniej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem w moim pasku.

 

Od jakiegoś czasu mogłem zauważyć, iż na wyświetlaczu pokazującym spalanie średnie, tymczasowe, km itd zaczęły zanikać litery od górnej strony wyświetlacza.

Dzisiaj gdy wsiadałem do samochodu od razu po przekręceniu kluczyka mogłem zobaczyć że górna część jest praktycznie niewidoczna. Zazwyczaj działo się to gdzieś po godzinie jazdy a dzisiaj już od razu.

Czy mieliście podobny problem????

 

Bardzo poszę o opinie i ewentualną pomoc w tym temacie.

 

dzięki wszystkim za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia masz wyświetlacz FIS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do sprawdzenia masz wyświetlacz FIS :)

 

Patryk ok,

tylko co dokładnie muszę zrobić? Sprawdzić bezpieczniki, podpiąć pod VAGa?

 

Nigdy się z tym wcześniej nie spotkałem dlatego nie koniecznie wiem co tam mam sprawdzić?

 

pomocy:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk ok,

tylko co dokładnie muszę zrobić? Sprawdzić bezpieczniki, podpiąć pod VAGa?

 

Nigdy się z tym wcześniej nie spotkałem dlatego nie koniecznie wiem co tam mam sprawdzić?

 

pomocy:(

 

U mnie zniknęły już dwie linijki (pełny FIS) a reszta zależy od temperatury-jak jest ciepło to zanikają powoli jeszcze dwie inne...Jedyną rzeczą jaką można zrobić to wymiana wyświetlacza niestety...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do wyjęcia czujnika prędkości to trzeba jakby nacisnąć taka długą dźwigienkę od czujnika takie zabezpieczenie przed wypadnięciem a potem przekręcić lekko w lewo około 30-40 stopni i wyciągnąć do góry. I po wszystkim :)

 

Trzeba przed wymontowaniem czujnika trzeba wymontować zbiornik wyrównawczy od chłodnicy. I wtedy wszystko okazuje się bardzo proste. :)

 

U mnie było tam trochę wody ale skąd ta woda to nie mam żadnego pojęcia wszystko wokół czujnika G22 było suche?

Może ktoś wie skąd się bierze tam woda? pokrywę pod silnikiem posiadam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

mój problem polega na tym że podczas jazdy miga podświetlenie zegarów. może ktoś pomoże gdzie szukać co może być przyczyną. szukałem na forum ale nic nie znalazłem. z góry dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.

mój problem polega na tym że podczas jazdy miga podświetlenie zegarów. może ktoś pomoże gdzie szukać co może być przyczyną. szukałem na forum ale nic nie znalazłem. z góry dzieki i pozdrawiam

 

Słabo szukałeś :lol Przeważnie powodem migającego podświetlania jest włącznik świateł.Poczytaj to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=73467&highlight=naprawa+w%B3%B1cznika+%B6wiate%B3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegapiłem. dziękuję bardzo za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja mam podobny problem z tym jednak, że prędkościomierz faluje w momencie gdy autko dobrze się rozgrzeje (przejadę około 100 km) i jadę z prędkością około 100 km/h. Jak zatrzymam auto to licznik zatrzyma się i kiedy ruszę to nic nie wskazuje aż do momentu gdy przekroczę 90 km/h (wtedy gdy puszczam gaz szarpie autem i pojawiają się te wariacje ze wskaźnikiem paliwa). Wymieniłem czujnik prędkości, sprawdziłem połączenie z komputerem. Po tym wszytkom komp pokazuje błąd czujnika prędkości zakres przekroczony czy coś takiego (tak jak przed wymiana czujnika).. Został mi licznik. Mam jedno pytanie czy jest możliwe że to wina zużytego oleju w skrzyni biegów. Olej ma kolor grafitowy i mogą być w nim opiłki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

w moim przypadku bylo ze na poczatku predkosciomierz falowal,falowal (obrotomierz ok.)

pozniej na postoju nawet pokazywal ze jade, albo niedzialal wcale

pozniej wyskakiwal mi komunikat bitte tanken (chociaz mialem 1/2 zbiornika)

a predkosciomierz raz na jakis czas podniosl sie i opad. rece opadaly.

poczytalem forum

wzialem sie za wymiane czujnika

wyciagnalem wtyczke ta z zabezpieczeniem (trzeba wcisnac zabezpieczenie i wyciagnac wtyke) i juz przy wciskaniu zabezpieczenia wylecialo kilka kropel wody

styki wtyczki i czujnika cale zasniedziale.po wyczyszczeniu ,osuszeniu

niestety bez rezultatu.ale na drugi dzien do warszatu.

i okazalo sie ze jednak czujnik spalony,i uszkodzony jeden przewod.

wymiana czujnika kilka lutow i predkosciomierz jest ok

obylo sie bez wymiany wsadu licznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.U mnie problem jest tego typu ze nie dziala zadna wskazowka od zegarow licznika.Czyli predkosciomierz,obrotomierz,wskaznik paliwa i temperatury.Jakis czas termu wzkazowki raz dzialaly raz nie.Jezeli przestawaly dzialac to wszystkie jednoczesnie.I teraz padly calkowicei.Sprawdzalem kostki przylaczone do licznika i wszystko jest ok.Nawet przelutowalem caly licznik na nowo.Byl podlaczony pod kompa i wciaz nie wiadomo co jest przyczyna.Prosze o pomoc. B5 1.9 TDI 96r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.U mnie problem jest tego typu ze nie dziala zadna wskazowka od zegarow licznika.Czyli predkosciomierz,obrotomierz,wskaznik paliwa i temperatury.Jakis czas termu wzkazowki raz dzialaly raz nie.Jezeli przestawaly dzialac to wszystkie jednoczesnie.I teraz padly calkowicei.Sprawdzalem kostki przylaczone do licznika i wszystko jest ok.Nawet przelutowalem caly licznik na nowo.Byl podlaczony pod kompa i wciaz nie wiadomo co jest przyczyna.Prosze o pomoc. B5 1.9 TDI 96r

 

Test zegarów/licznika robiony VAG'iem?To taka podstawowa rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności